У Х В А Л А
Справа № 609/899/24
2/609/360/2024
12 липня 2024 року суддя Шумського районного суду Тернопільської області Катерняк О.М., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 до Шумської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИЛА:
Адвокат Майструк Сергій Миколайович, який діє від імені та в інтересах позивача ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернувся до суду із позовом до відповідача Шумської міської ради про визнання права власності на спадкове майно за законом.
Ухвалою суду від 02 липня 2024 року позовну заяву залишено без руху, позивачу надано строк на усунення недоліків терміном 10 днів з дня вручення даної ухвали суду.
12 липня 2024 року через систему «Електронний суд» від представника позивача ОСОБА_2 адвоката Майструка С.М. надійшла заява, в котрій останні просить надати додатково 10 днів для усунення недоліків позовної заяви. Заява мотивована тим, що існують наявні обставини, які перешкоджають вчасно виконати ухвалу суду, зокрема: наявність воєнного стану, що виражається у значній кількості повітряних тривог; постійне тривале відключення світла, що призводить до зникнення інтернету; перебування частини нотаріусів у відпустках; самостійна нетранспортабельність позивача, який є інвалід по зору 1 групи, тощо.
Розглядаючи заяву про продовження процесуального строку на усунення недоліків, суд зазначає наступне.
Так, відповідно до частини другоїстатті 127 ЦПК Українивстановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до ч.3ст.127 ЦПК України, якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого судом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.
Згідно з ч.2ст. 121 ЦПК Українистрок є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.
У відповідності до ч.2ст. 185 ЦПК Українистрок усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням того, що заява про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви була подана представником позивача до закінчення процесуального строку, з метою забезпечення права позивачу доступу до правосуддя, з урахуванням тієї обставини, що позивачу необхідно зібрати та підготувати ряд документів, суд приходить до висновку про доцільність задоволення заяви та продовження процесуального строку для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду від 02 липня 2024 року в термін до 22 липня 2024 року включно.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.127,353 ЦПК України,суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву представника позивача ОСОБА_2 адвоката Майструка С.М. про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви - задовольнити.
Продовжити позивачу ОСОБА_2 процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 липня 2024 року (включно).
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарження не підлягає.
Суддя: Оксана КАТЕРНЯК
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120336868 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Катерняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні