ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
12 липня 2024 року Справа № 915/780/24
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ржепецького В.О., розглянувши матеріали справи
за позовом: Національного банку України (01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, код ЄДРПОУ 00032106)
про ліквідацію кредитної спілки в порядку ст. 59 Закону України «Про кредитні спілки»,
встановив:
Національний банк України звернувся до Господарського суду Миколаївської області із позовною заявою від 28.06.2024 до Кредитної спілки «СВІТОВИД», якою просить суд:
1) Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2) Прийняти рішення про ліквідацію КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ «СВІТОВИД» (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань 25377384; місцезнаходження: Україна, 55213, Миколаївська обл., Первомайський р-н, місто Первомайськ, вулиця Толстого Льва, будинок 3).
3) Призначити за вибором суду ліквідатора КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ «СВІТОВИД» (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 25377384; місцезнаходження: Україна, 55213, Миколаївська обл., Первомайський р-н, місто Первомайськ, вулиця Толстого Льва, будинок 3) з числа арбітражних керуючих у справах про банкрутство фінансових установ.
4) Стягнути з КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ «СВІТОВИД» (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 25377384; місцезнаходження: Україна, 55213, Миколаївська обл., Первомайський р-н, місто Первомайськ, вулиця Толстого Льва, будинок 3) на користь Національного банку України (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 00032106, місцезнаходження: 01601 м. Київ, вул. Інститутська, 9) судовий збір у розмірі 3 028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).
Позов обгрунтовано тим, що 04.06.2024 Правлінням Національного банку України прийнято Рішення №191-рш «Про застосування до КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ «СВІТОВИД» заходу впливу у вигляді анулювання ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг» (далі - Рішення № 191-рш) з підстав, визначених пунктом 6 частини першої статті 58 Закону України «Про кредитні спілки» (невиконання кредитною спілкою розпорядження, рішення Регулятора про усунення виявлених порушень вимог, встановлених цим Законом та нормативно-правовими актами Регулятора, що регулюють умови ліцензування діяльності з надання фінансових послуг). Пунктом 3 Рішення № 191-рш встановлено факт наявності в КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ «СВІТОВИД» зобов`язань за договорами про надання фінансових послуг. Прийняття Регулятором рішення про анулювання ліцензії кредитної спілки з підстав, визначених пунктами 5-14 частини першої статті 58 цього Закону, є підставою для звернення Регулятора до господарського суду з позовом про ліквідацію кредитної спілки (частина перша статті 59 Закону України «Про кредитні спілки»).
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.06.2024 справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/780/24 та визначено головуючи у справі суддю Ржепецького В.О.
Ухвалою суду від 03.07.2024 позовну заяву залишено без руху.
Судом встановлено позивачу 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених у цій ухвалі шляхом внесення до позовної заяви відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін, а також надання суду доказів направлення виправленої позовної заяви відповідачеві у встановленому Законом порядку.
12.07.2024 позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.
Дослідивши матеріали позовної заяви з доданими до неї документами, з урахуванням усунутих недоліків, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України, підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні, отже, суд відкриває провадження у даній справі.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Відповідно до ч.ч. 3-5 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи предмет спору дана справа має розглядатись за правилами загального позовного провадження.
Статтею 181 ГПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів ч. ч. 1-2 ст. 120 ГПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
У зв`язку з відпусткою головуючого у справі судді підготовче засідання у справі призначено поза межами строку, визначеного ч. 2 ст. 181 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 120, 162-168, 176, 177, 181, 234, 235 ГПК України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче засідання у справі призначити на 06 вересня 2024 року о 12:30 год.
Засідання відбудеться за адресою: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 14.
3. Повідомити учасників справи про призначення підготовчого засідання.
4. Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлені згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
5. Запропонувати позивачу, у 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповіді на відзив, оформлені згідно вимог ст.ст. 165, 166 ГПК України.
6. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповіді на відзиви, які мають відповідати вимогам ст.ст. 165, 167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.
7. Враховуючи неможливість забезпечення на даний час безпеки проведення судових засідань, РЕКОМЕНДУВАТИ учасникам справи:
- утриматися від безпосередньої участі в судовому засіданні;
- використовувати можливості відеоконференцзв`язку для участі в судовому засіданні поза приміщенням суду.
8. Ухвалу направити учасникам справи.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120340914 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні