Справа № 821/14/17
УХВАЛА
10 липня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючої судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження матеріали заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про видачу дубліката виконавчого листа,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Херсонського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 821/14/17 за позовною заявою Скадовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонській області до Фермерського господарства "Аронія" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 23 січня 2017 року стягнуто з Фермерського господарства "Аронія" (код ЄДР 23140608) на користь Скадовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з жовтня по грудень 2016 року в розмірі 3752 (три тисячі сімсот п`ятдесят дві) грн. 66 коп.
Херсонським окружним адміністративним судом 17 лютого 2017 року видано виконавчий лист.
Розпорядженням Верховного Суду від 18.03.2022 № 11/0/9-22 про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Донецької, Харківської та Херсонської області), змінено підсудність судових справ Херсонського окружного адміністративного суду на Одеський окружний адміністративний суд та передано вказану справу до Одеського окружного адміністративного суду.
До Одеського окружного адміністративного суду 27.06.2024 поштою від Головного управління ПФУ в Херсонській області надійшла паперова копія електронного документа - заява про видачу дублікату виконавчого листа (вхід. № АВ/420/89/24).
Розглянувши матеріали заяви про видачу дублікату виконавчого листа, суд доходить висновку щодо необхідності її повернення без розгляду, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КАС України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Згідно з ч. 1,2 ст.18 КАС України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно з ч. 7, 8, 9 ст. 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати до суду доказ надсилання цих матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності у іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у іншого учасника справи електронного кабінету - в паперовій формі листом з описом вкладення.
Таким чином, сукупний аналіз наведених норм КАС України доводить, що документи в електронній формі мають бути подані до суду виключно з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.
Суд зазначає, що Головне управління ПФУ в Херсонській області подало паперову копію електронного документа поштою. Тобто вказаний документ не є оригіналом документу ані у паперовому вигляді ані у електронному вигляді.
При цьому заявник вказує на наявність у нього електронного кабінету.
Таким чином, аналізуючи подану заяву, суд зазначає, що вона надійшла до суду у не належний спосіб, та не є оригіналом документу ані у паперовому вигляді ані у електронному вигляді.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
При таких обставинах, враховуючи те, що заяву подано у неналежний спосіб, суд вважає, що заява Головного управління ПФУ в Херсонській області про видачу дублікату виконавчого листа має бути повернута заявнику без розгляду.
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про видачу дубліката виконавчого листа,- повернути заявнику без розгляду.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.Я. Бойко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120351664 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бойко О.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні