Справа № 352/1835/24
Провадження № 22-ц/4808/1102/24
Головуючий у 1 інстанції Гриньків Д. В.
Суддя-доповідач Максюта
У Х В А Л А
15 липня 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд в складі судді Максюти І.О., вирішуючи питання про можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Лютана Зеновія Йосиповича на ухвалу Тисменицького районного суду Івано-Франківської області про повернення заяви, постановлену суддею Гриньків Д.В. 03 липня 2024 року у м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області, по справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи орган опіки і піклування при виконавчому комітеті Калуської міської ради, Погонянський психоневрологічний інтернат про призначення над недієздатною особою опікуна,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 03 липня 2024 року заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи орган опіки і піклування при виконавчому комітеті Калуської міської ради, Погонянський психоневрологічний інтернат про призначення над недієздатною особою опікуна повернуто заявникові.
На вказану ухвалу представник ОСОБА_1 - адвокат Лютан З.Й. подав апеляційну скаргу, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України.
До апеляційної скарги мають бути додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України).
Натомість, представник апелянта зазначає, що ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», згідно якого від сплати судового збору звільняються інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп.
Разом з тим, апеляційний суд звертає увагу на те, що п.9 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» передбачено пільгу у вигляді звільнення від сплати судового збору для осіб, які є законними представниками недієздатних осіб з інвалідністю, тобто таких, які вже мають статус опікуна.
Згідно ст.59 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом. Права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Суд може залучити до участі в таких справах неповнолітню особу чи особу, цивільна дієздатність якої обмежена.
Отже, законним представником недієздатної особи може бути її опікун.
Враховуючи, що питання щодо призначення заявника ОСОБА_1 опікуном над недієздатною ОСОБА_2 є предметом розгляду та не вирішено судом, тому відсутні підстави для застосування до апелянта пільги щодо сплати судового збору, встановленої п.9 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір».
Підпунктом 9 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначені ставки судового збору за подання апеляційної і касаційної скарг юридичною, фізичною-особою підприємцем та фізичною особами на ухвалу суду.
Відповідно до п.1.9 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (що діє в новій редакції) від 08.07.2011 року, розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605,80 грн.
Таким чином, судовий збір у сумі 605,80 грн (шістсот п`ять гривень вісімдесят копійок) необхідно сплатити на рахунок (IBAN): UA418999980313131206080009612; отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Ів.-Фр./ 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37951998; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050). При цьому, при заповненні платіжного документа у графі «Код платника» слід зазначити: *;101;
У зв`язку з цим особі, що подає апеляційну скаргу, необхідно надати строк для усунення недоліків, а саме подати суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
Дані докази слід направити до Івано-Франківського апеляційного суду.
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
У разі, якщо апелянт не усуне недоліки апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та буде повернута апелянту.
На підставі вищевикладеного, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду в апеляційній інстанції без усунення вказаних недоліків.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 356, 357 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Лютана Зеновія Йосиповича на ухвалу Тисменицького районного суду Івано-Франківської області про повернення заяви від 03 липня 2024 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити апелянту та його представнику для виконання.
В разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін, апеляційна скарга відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Максюта
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2024 |
Оприлюднено | 16.07.2024 |
Номер документу | 120365547 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Максюта І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні