ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"15" липня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/3100/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Степанової Л.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» (55213, Миколаївська область, м Первомайськ, вул. Михайла Грушевського, 40, код ЄДРПОУ 43335262) за вх.суду№2-1160/24 від 11.07.2024 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Виноградар» (67751, Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Садове, вул. Радгоспна, 23, код ЄДРПОУ 37058139) про забезпечення позову
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом до відповідача Приватного сільськогосподарського підприємства «Виноградар» про стягнення 182954,03грн.
В обґрунтування позову Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» посилається на неналежне виконання Приватним сільськогосподарським підприємством «Виноградар» умов укладеного між сторонами договору поставки №40П-2022 від 11.08.2022.
Разом із позовною заявою Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» звернулося до Господарського суду Одеської області з заявою про забезпечення позову в якій просить накласти арешт на кошти у розмірі ціни позову 182954,03грн.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» посилається на наявність інших судових рішень щодо боржника Приватного сільськогосподарського підприємства «Виноградар».
Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Статтею 137 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; 6) зупиненням продажу майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно, або про виключення його з опису і про зняття з нього арешту; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів, що містять об`єкти інтелектуальної власності; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.138 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Згідно частин 2, 3 та 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Так, згідно зі статтями 73, 74, 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Разом з тим, подана Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» заява про забезпечення позову, в порушення вищенаведених положень Господарського процесуального кодексу України, не містить обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо обґрунтованості, доцільності та необхідності забезпечення позову у визначений заявником спосіб та імовірності утруднення виконання рішення господарського суду в разі їх невжиття.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» посилається на наявність інших судових рішень щодо боржника Приватного сільськогосподарського підприємства «Виноградар» що може вплинути на виконання рішення суду по даній справі.
Однак такі посилання не є обґрунтованими підставами для здійснення заходів забезпечення позову.
У рішенні Європейського суду з прав людини Узан та інші проти Туреччини (заяви №19620/05, 41487/05, 17613/08 та 19316/08) зазначено, що обмеження прав викладених у ст.1 Протоколу №1 Європейської конвенції з прав людини не можуть бути обґрунтовані за відсутності змагального судового розгляду, який відповідає принципу рівності сторін. Крім того ЄСПЛ у вказаному рішенні дійшов висновку, що не було встановлено справедливого балансу між обов`язками інтересу суспільства та вимогами захисту права на повагу до власності.
Крім того суд зазначає, що заявником не надано пропозиції щодо зустрічного забезпечення.
Враховуючи викладене та відсутність належного обґрунтування заяви щодо вжиття заходів забезпечення позову, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» про забезпечення позову за вх.суду№2-1160/24 від 11.07.2024.
Керуючись ст.ст. 136, 137, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Квадро Плюс 2020» (55213, Миколаївська область, м Первомайськ, вул. Михайла Грушевського, 40, код ЄДРПОУ 43335262) за вх.суду№2-1160/24 від 11.07.2024 до Приватного сільськогосподарського підприємства «Виноградар» (67751, Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Садове, вул. Радгоспна, 23, код ЄДРПОУ 37058139) про забезпечення позову відмовити.
Повний текст ухвали складено та підписано 15 липня 2024.
Ухвала набирає законної сили 15.07.2024 та підлягає оскарженню в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя Л.В. Степанова
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2024 |
Оприлюднено | 16.07.2024 |
Номер документу | 120367964 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Степанова Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні