Ухвала
від 15.07.2024 по справі 454/2624/19
ЧЕРВОНОГРАДСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/2624/19

Провадження № 1-кп/459/153/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2024 року Червоноградський міський суд Львівської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Червонограді кримінальне провадження за № 12017140000000714 від 08.09.2017 року відносно ОСОБА_3 , обвинувачеого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Вироком Червоноградського міського суду Львівської області від 25.06.2024 ОСОБА_3 визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України та призначено йому покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі без конфіскації майна. Вирок не набрав законної сили.

Разом з тим, судом було встановлено, що в абзаці сто п`ятнадцятому мотивувальної частини вироку була допущена описка, а саме вказано: «Таким чином, виходячи із цілей та принципів права, справедливості й достатності обраного покарання, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень, вищенаведені обставини справи, зокрема дані про особу обвинуваченого, наявність пом`якшуючих обставин, відтак суд приходить до висновку, що виправлення засудженого неможливе без ізоляції від суспільства, і вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.», в замін вірного: «Таким чином, виходячи із цілей та принципів права, справедливості й достатності обраного покарання, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень, вищенаведені обставини справи, зокрема дані про особу обвинуваченого, наявність пом`якшуючих обставин, відтак суд приходить до висновку, що виправлення засудженого неможливе без ізоляції від суспільства, і вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.».

Відповідно до положень ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Сторони кримінального провадження на розгляд питання про виправлення описки в ухвалі суду в судове засідання не з`явилися, що не перешкоджає в порядку ч.2ст.372 КПК Українирозгляду даного питання в їх відсутності.

На підставіст.107 ч.4 КПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.

Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено.

Судом з власної ініціативи поставлено на обговорення питання про виправлення описки у мотивувальній частині вироку суду.

З матеріалів справи видно, що вироком Червоноградського міського суду Львівської області від 25.06.2024 ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України та призначено йому покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі без конфіскації майна.

Частиною 1 ст. 69 КК України передбачено, що за наявності кількох обставин, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може, крім випадків засудження за корупційне кримінальне правопорушення, призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, або перейти до іншого, більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу за це кримінальне правопорушення.

У мотивувальній частині вироку, судом наведено мотиви застосування ст. 69 КК України, призначаючи основне покарання обвинуваченому, що відповідає резолютивній частині вироку.

Разом з тим, в мотивувальній частині вироку допучено описку, оскільки помиклково зазначено: «Таким чином, виходячи із цілей та принципів права, справедливості й достатності обраного покарання, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень, вищенаведені обставини справи, зокрема дані про особу обвинуваченого, наявність пом`якшуючих обставин, відтак суд приходить до висновку, що виправлення засудженого неможливе без ізоляції від суспільства, і вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.», в замін вірного: «Таким чином, виходячи із цілей та принципів права, справедливості й достатності обраного покарання, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень, вищенаведені обставини справи, зокрема дані про особу обвинуваченого, наявність пом`якшуючих обставин, відтак суд приходить до висновку, що виправлення засудженого неможливе без ізоляції від суспільства, і вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.».

Допущена описка, є очевидною і її виправлення не стосується суті вироку і не тягне за собою погіршення становища засудженого.

Відтак, зазначення судом у мотивувальній частині «в межах санкції» є механічною помилкою і повинна розцінюватися як описка у розумінні положень ч.1 ст.379 КК України, яку слід виправити.

Керуючись ст. ст. 372, 379 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Виправити описку у сто п`ятнадцятому абзаці мотивувальної частини вироку Червоноградського міського суду Львівської області від 25 червня 2024 року у кримінальному провадженні за звинуваченням ОСОБА_3 , обвинувачеого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.

Сто п`ятнадцятий абзац резолютивної частини вироку Червоноградського міського суду Львівської області від 25 червня 2024 року, викласти наступним чином:

Таким чином, виходячи із цілей та принципів права, справедливості й достатності обраного покарання, загальних засад судочинства, конкретних обставин справи, враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень, вищенаведені обставини справи, зокрема дані про особу обвинуваченого, наявність пом`якшуючих обставин, відтак суд приходить до висновку, що виправлення засудженого неможливе без ізоляції від суспільства, і вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України, без застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.

Ухвала про виправлення описки у судовому рішенні є невід`ємною частиною вироку Червоноградського міського суду Львівської області від 25 червня 2024 року.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семиднів з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1

СудЧервоноградський міський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.07.2024
Оприлюднено17.07.2024
Номер документу120381445
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів

Судовий реєстр по справі —454/2624/19

Ухвала від 05.12.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Белена А. В.

Ухвала від 20.08.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Белена А. В.

Ухвала від 09.08.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Белена А. В.

Ухвала від 15.07.2024

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Вирок від 25.06.2024

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Ухвала від 10.10.2023

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Ухвала від 10.10.2023

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

Ухвала від 28.08.2023

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Отчак Н. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні