Справа № 677/894/24
Провадження № 2-о/677/58/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.07.2024року м. Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області
в складі головуючого судді Шовкуна В.О.,
за участі секретаря судового засідання Демчишеної Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст позовних вимог.
Заявник звернулася до Красилівського районного суду Хмельницької області з заявою про встановлення факту родинних відносин.
В обґрунтування заявлених вимог заявник зазначила, що 30.03.1965року булоукладено шлюбміж ОСОБА_4 та Заінтересованоюособою 1- ОСОБА_2 , який зареєстрований Хоняківською сільською радою Славутського району, Хмельницької області, запис № 4. Від шлюбу народився син, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час видачі сину Заявника паспорту громадянина України було допущено помилку під час перекладу прізвища з російської на українську мову, а саме в паспорті громадянина України було зазначено прізвище « ОСОБА_6 . Заявник звернулася до Красилівського відділу ДРАЦС із заявою про внесення змін до свідоцтва про народження сина, проте отримала відмову у внесені змін та роз`яснення щодо оскарження рішення в судовому порядку. Вказана обставина створює для Заявника ряд незручностей, оскільки згідно висновку про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі, Заявник є особою яка потребує отримання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи (копія висновку додається). Також, згідно довідки НКП «Красилівський ЦПМСД», ОСОБА_3 може надавати соціальні послуги. Відповідно до частини 6 статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» «6. Фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім`ї, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права і обов`язки та є: …3) громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями …». Саме тому, Заявник змушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин за ступенем спорідненості мати-син, батько-син.
Аргументи учасників справи.
У судове засідання Представник Заявника адвокат Ковальчук І.М. надала письмову заяву про розгляд заяви без її та заявниці участі, вимоги підтримують, просять їх задовольнити.
Заінтересовані особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 також надали письмову заяву про розгляд справи за їх відсутності, вимоги визнають, просять їх задовольнити.
Позиція суду.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання належним чином повідомленого учасника справи не перешкоджає розгляду справи по суті.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про те, що заявлені вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Короткий зміст фактичних обставин справи.
Згідно з п. 1 ч. 1ст. 315 ЦПК Українисуд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що 30.03.1965 року було укладено шлюб між ОСОБА_4 та Заінтересованою особою 1 - ОСОБА_2 , який зареєстрований Хоняківською сільською радою Славутського району, Хмельницької області, запис № 4. (а.с. 8).
Від шлюбу народився син, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження (виданого повторно), серія НОМЕР_1 від 10.04.2024 року.(а.с. 9).
Під час видачі сину Заявника паспорту громадянина України було допущено помилку під час перекладу прізвища з російської на українську мову, а саме в паспорті громадянина України було зазначено прізвище « ОСОБА_7 » ОСОБА_8 /, що підтверджується копією паспорту. (а.с. 6).
У виправленнівище вказаноїпомилки Красилівським відділом ДРАЦС Заявниці було відмовлено, про що надано письмову відмову. (а.с. 10).
Заявник,згідно висновкупро наявністькогнітивних порушеньу громадянпохилого віку,потребує наданнясоціальних послугз доглядуна непрофесійнійоснові,є особоюяка потребуєотримання соціальнихпослуг здогляду нанепрофесійній основівід фізичноїособи.(а.с.11),а їїсин ОСОБА_9 ,згідно довідки НКП «Красилівський ЦПМСД», ОСОБА_3 може надавати соціальні послуги. (а.с. 10).
Згідно запису акту про народження № 246 від 20.08.1967 року вказано російською мовою, ОСОБА_10 в графі відомості про його батьків вказано, батько ОСОБА_11 , мати ОСОБА_12 . (а.с. 26).
Мотиви з яких виходить суд та застосовані норми права.
Згідноз ст. 293 ЦПК Українисуд впорядку окремогопровадження розглядаєцивільні справипро підтвердженнянаявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту: родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до п. 1 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від31.03.1995року №5«Про судовупрактику всправах провстановлення фактів,що маютьюридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: - згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Встановлення вказаного факту має юридичне значення для заявниці,оскільки, через розбіжність її прізвища з прізвищем сина в його паспорті, де мати та батько вказані як « ОСОБА_13 », а прізвище сина в його паспорті вказане як « ОСОБА_14 », вона не може в повному обсязі реалізувати свої права з надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі, як і підтвердити їх родинні зв`язки.
Враховуючи неможливість довести родинні стосунки заявника з її сином у позасудовому порядку, а також те, що встановлення факту родинних відносин, відповідатиме інтересам заявника, забезпечить реалізацію її законних прав, суд дійшов наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Підтвердженням факту родинних відносин, а саме, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є сином заявниці є та обставина, що перебуваючи у шлюбних відносинах з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народився син ОСОБА_9 , що підтверджується свідоцтвом про народження та актовим записом про народження № 246.
Таким чином, досліджені у судовому засіданні документи вказують на наявність родинних відносин між заявницею та заінтересованими особами, а саме те, що вони є рідними матір`ю та сином, та рідними батьком та сином по відношенню один до одного.
Враховуючи вищевикладене та виходячи з сукупності допустимих доказів, які вказують на достовірний родинний зв`язок заявниці та її чоловіка із ОСОБА_15 , суд доходить висновку про доведення заявлених вимог, та наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 259, 263-265, ч. 1 ст. 268, ст.ст. 315, 319, 352, 355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, за ступенем спорідненості мати-син, між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити факт родинних відносин, за ступенем спорідненості батько-син, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Заінтересовані особи:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ;
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Суддя В.О. Шовкун
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120384354 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Шовкун В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні