Ухвала
від 31.01.2024 по справі 466/835/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/835/24

Провадження № 2/466/1050/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

29 січня 2024 року м.Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Донченко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), поданої в його інтересах адвокатом Решота В.В. до Львівської міської ради (адреса: м.Львів, пл. Ринок, буд.1), третьої особи ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1 ), Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗЛАГОДА-3» (адреса: м.Львів, пр. Чорновола, 45) про набуття права власності за набувальною давністю,-

в с т а н о в и в:

25.01.2024 року до Шевченківського районного суду м.Львова надійшла позовна заява ОСОБА_1 , подана в його інтересах адвокатом Решота В.В. до Львівської міської ради, третьої особи ОСОБА_2 , Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗЛАГОДА-3» про набуття права власності за набувальною давністю.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 25.01.2024 року справу номер 466/835/24 передано до розгляду судді Донченко Ю.В.

Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, приходжу до висновку, що така не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

За приписами п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.

Згідно з п. 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" №10 від 17 жовтня 2014 року, розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування (у тому числі з урахуванням положень, передбачених частиною п`ятою статті 216, статтею 1212 Цивільного кодексу України тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі № 910/13737/19 (провадження № 12-36гс20) зазначено, що "майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього. Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості -визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі № 907/9/17, провадження № 12-76гс18). Натомість до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права

або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці".

Майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами (стаття 190 ЦК України).

Тому вимога у цій справі про визнання права власності на нерухоме майно квартиру АДРЕСА_2 , за набувальною давністю має майновий характер, оскільки підлягає грошовій оцінці. Позивачем вказано, що вимога є немайновою.

У матеріалах позовної заяви відсутній звіт про оцінку майна, що унеможливлює визначення позивачем ціни позову, а відтак відсутня можливість перевірки розміру судового збору, який підлягає сплаті позивачем при зверненні до суду із вимогою про визнання права власності на нерухоме майно.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.п.1п.1ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»).

Позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви немайнового характеру, що складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211 грн. 20 коп. Крім того, відповідно до ч.3 ст.4 Закону України №2147 «Про судовий збір» застосовано понижувальний коефіцієнт 0.8 за подання документів в електронній формі. Таким чином, позивачем сплачено судовий збір в розмірі 968,96 грн., що підтверджується платіжною квитанцією від 17.01.2024 року.

Отже позивачу слід зазначити ціну позову на день подання позовної заяви та надати відповідні тому докази та документи, що підтверджують сплату судового збору у відповідному розмірі.

Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177,185, ЦПК України, -

п о с т а н о в и в:

позовну заяву ОСОБА_1 , подану в його інтересах адвокатом Решота В.В. до Львівської міської ради, третіх осіб ОСОБА_2 , Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗЛАГОДА-3» про набуття права власності за набувальною давністю залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Ю. В. Донченко

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення31.01.2024
Оприлюднено18.07.2024
Номер документу120397352
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —466/835/24

Рішення від 19.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

Ухвала від 31.01.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні