Ухвала
від 01.11.2010 по справі 1360/10/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

УХВАЛА

з питання відстрочення виконання судового рішення

"01" листопада 2010 р. справа № 2в-279/10/2070

(№2а-1360/10/2070)

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сліденко А.В.,

за участі секретаря судового засідання - Алексєєнко О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду заяву ТОВ "ВТП "Харківелектроапарат" про відстрочення виконання судового рішення по справі Харківського окружного адміністративного суду №2а-1360/10/2070

за позовом Прокурора Жовтневого району міста Харкова в інтересах Держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Харкова

до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельне підприємство "Харківелектроапарат"

про стягнення заборгованості , -

встановив:

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 09.04.2010р. по справі №2а-1360/10/2070 було задоволено адміністративний позов Прокурора Жовтневого району міста Харкова в інтересах держави в особі УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова до ТОВ ВТП "Харківелектроапарат" про стягнення заборгованості, стягнуто з ТОВ ВПТ "Харківелектроапарат" заборгованість у сумі 2.027,24грн.

Відповідач по справі, ТОВ ВТП "Харківелектроапарат" подав до суду заяву, в якій просить про відстрочення виконання згаданого рішення суду на строк 5 років. Дана заява обґрунтована доводами про відсутність замовлень на поставку продукції, важкий фінасово-господарський стан, відсутність ненадходжень грошових коштів на розрахункові рахунки підприємства.

З огляду на приписи ст.41, ч.4 ст.122, ч.6, ст.128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами, які повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши і обговоривши доводи заяви про відстрочення виконання судового рішення, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду (ч.1 ст.263); суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови (ч.2 ст.263).

За правилами ч.4 ст.257 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Дослідивши долучені до заяви про відстрочення виконання судового рішення документи, а саме: постанови про відкриття виконавчого провадження, суд відзначає, що названі постанови винесені без посилання на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 09.04.2010р. по справі №2а-1360/10/2070, підставами для винесення згаданих постанов є вимоги територіального органу ПФУ як окремі виконавчі документи згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Законом України "Про виконавче провадження", а не виконавчий лист окружного адміністративного суду, виданий ним на виконання рішення суду, яке набрало законної сили.

За таких обставин, відсутні підстави для висновку, що у спірних правовідносинах є обставини, які ускладнюють виконання саме судового рішення в адміністративній справі.

Окрім того, при вирішенні заяви суд бере до уваги, що наведені відповідачем доводи про наявність обставин, які ускладнюють виконання судового рішення, є необґрунтованими, так як не свідчать про існування у спірних правовідносинах виняткових випадків для відстрочення виконання судового рішення.

За таких обставин, подану заяву про відстрочення виконання судового рішення належить залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.8 і 19 Конституції України, ст.ст.7-11, 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ухвалив:

Заяву ТОВ ВТП "Харківелектроапарат" про відстрочення виконання судового рішення - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку згідно з ст.186 КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили згідно з ст.254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Сліденко А.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.11.2010
Оприлюднено06.11.2010
Номер документу12041199
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1360/10/2070

Ухвала від 01.11.2010

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Сліденко А.В.

Постанова від 09.04.2010

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Сліденко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні