Ухвала
від 08.07.2024 по справі 274/5519/24
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 274/5519/24 Провадження № 2/0274/1405/24

УХВАЛА

про залишення без руху

08.07.2024 м.Бердичів

Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Большакова Т.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Гімназії № 5 м. Бердичева Житомирської області, Управління освіти та науки Бердичівської міської ради про визнання незаконними дій, визнання незаконною та скасування атестації, визнання незаконним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з указаним позовом, у якому просить суд:

- визнати незаконними (протиправними) дії Загальноосвітньої школи 1-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева, правонаступником якої є Гімназія № 5 м. Бердичева Житомирської області щодо виплати заробітної плати ОСОБА_1 у період з 16.10.2006 по 31.08.2007 за 9 тарифним розрядом як спеціалісту з повного вищою освітою;

- визнати незаконним (протиправним) та скасувати рішення атестаційної комісії Загальноосвітньої школи 1-ІІІ ступенів № 5 м. Бердичева, оформлене протоколом №3 від 11.04.2007, в частині, згідно якої ОСОБА_1 встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

- визнати незаконним (протиправним) та скасувати наказ № 26 по загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 м. Бердичева від 11.04.2007 в частині встановлення вихователю ГПД ОСОБА_1 кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» з виплатою заробітної плати по 11 кваліфікаційному розряду;

- зобов`язати Гімназію № 5 м. Бердичева Житомирської області, Управління освіти і науки Бердичівської міської ради провести перерахунок та виплату недоплаченої заробітної плати вихователю ГПД ОСОБА_1 , починаючи із 16.10.2006 по 10.09.2009 із врахуванням 12 тарифного розряду;

- стягнути з Гімназії № 5 м. Бердичева Житомирської області, Управління освіти і науки Бердичівської міської ради на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати.

Ухвалою суду від 08.07.2024 відмовлено у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 доГімназії №5м.Бердичева Житомирськоїобласті,Управління освітита наукиБердичівської міськоїради провизнання незаконнимидій,визнання незаконноюта скасуванняатестації,визнання незаконнимта скасуваннянаказу,зобов`язаннявчинити дії в частині позовних вимог про визнання незаконним (протиправним) та скасування рішення атестаційної комісії Загальноосвітньої школи 1-ІІІ ступенів № 5 м. Бердичева, оформленого протоколом №3 від 11.04.2007, в частині, згідно якого ОСОБА_1 встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

В решті вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

У відповідності до частини 1 статті 4 ЦПК України, до суду може звернуться кожна особа за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Відповідно до пунктів 4, 5 частини третьої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

З огляду на викладене, під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні бути викладені максимально чітко і зрозуміло. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв`язку із змістом позовних вимог (з предметом позову).

Позивач просить суд здійснити відповідачів перерахунок та виплату недоплаченої заробітної плати вихователю ГПД ОСОБА_1 , починаючи із 16.10.2006 по 10.09.2009 із врахуванням 12 тарифного розряду.

При цьому не додає докази невірно нарахованих сум, які необхідно перерахувати, їх розмір. Окрум того така вимога заявлена до обох відповідачів одночасно, що унеможливлює визначитись хто саме повинен здійснювати переахунок і виплату недоплаченої заробітної плати.

Таким чином, із позовної заяви вбачається, що зміст позовних вимог потребує уточнень, оскільки позовні вимоги викладено не чітко та не конкретно, оскільки у випадку задоволення позову, зміст таких вимог викладається у резолютивній частині судового рішення, а відтак підлягають уточненню.

Отже, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, виклавши їх максимально чітко та зрозуміло з використанням прийнятої юридичної термінології, з конкретизацією відповідного способу захисту, передбаченого Цивільним кодексом України.

Частиною першою статті 185 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення вказаного вище недоліку.

Керуючись статями 175, 177, 185, 258 261 Цивільного процесуального кодексу України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву заяви ОСОБА_1 до Гімназії№ 5м.Бердичева Житомирськоїобласті,Управління освітита наукиБердичівської міськоїради провизнання незаконнимидій,визнання незаконноюта скасуванняатестації,визнання незаконнимта скасуваннянаказу,зобов`язаннявчинити дії- залишити без руху.

Встановити позивачу строк десять днів з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліку позовної заяви шляхом подання нової позовної заяви або окремої заяви (та її копій у відповідності до кількості відповідачів), з зазначенням відомостей, наведених в мотивувальній частині ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Тетяна БОЛЬШАКОВА

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення08.07.2024
Оприлюднено18.07.2024
Номер документу120424321
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —274/5519/24

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні