Справа № 352/1911/24
Провадження № 2/352/661/24
УХВАЛА
18 липня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Кузьменко С.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом:
ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1
про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
15 липня 2024 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
Ознайомившись із позовною заявою приходжу до висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Стосовно відсутності в позовній заяві відомостей про відповідача
Відповідно до пункту 2 частиною другої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до частини першої статті 48 Цивільного процесуального кодексу України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Однак в тексті позовної заяви відсутні будь-які відомості про відповідача, а вказано тільки заінтересовану особу - Тисменицьку міську раду, в зв`язку із чим в цій частині позовна заява не відповідає вимогам пункту 2 частини другої статті 175 Цивільного процесулаьного кодексу України
Стосовно судового збору
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При зверненні до суду позивачем додано квитанцію № 0.0.3758202667.1 про сплату судового збору від 12 липня 2024 року в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 50 (п`ятдесят) копійок, як за заяву у справах окремого провадження.
Згідно статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня - 3028 гривня.
Пунктом 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1 211,20 грн.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» у розмірі 1 211 (тисячу двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок та надати до суду оригінал платіжного документу.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки в ній не зазначені відомості про відповідача та не надані докази сплати судового збору в розмірі, встановленому законом.
В зв`язку із викладеним, у відповідності до статті 185 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення вказаних недоліків у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підстаі викладеного, керуючись статтями 48, 175, 177, 185, 258-261 Цивільного процесуального кодексу України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини залишити без руху для усунення недоліків, а саме:
?зазначення в позовній заяві відповідача із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові, його місця проживання чи перебування, поштового індекс,у а також реєстраційного номеру облікової картки платника податків за його наявності або номеру і серії паспорта громадянина України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомих номерів засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
?доплати судового збору в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок. Відповідну квитанцію подати разом із уточненою позовною заявою до суду.
Встановити для усунення недоліків позовної заяви десятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Направити Позивачеві копію ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до частини третьої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сергій КУЗЬМЕНКО
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 19.07.2024 |
Номер документу | 120439643 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
КУЗЬМЕНКО С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні