ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"18" липня 2024 р. м. УжгородСправа №907/640/24
Господарський суд Закарпатської області у складі судді Худенка А.А.,
розглянувши матеріали за позовом
Релігійної організації Релігійна громада (парафія) Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви с. Синяк, с. Синяк Мукачівського району Закарпатської області
до відповідача Чинадіївської селищної ради, смт Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області
про визнання за позивачем права власності на будівлі допоміжного службово-побутового призначення, а саме: кіоск площею основи 21,60 кв.м (літера Б); парафіяльний будинок загальною площею приміщень 1280,10 кв.м (літера В); сарай площею основи 45,10 кв.м (літера Г), які знаходяться за адресою: с. Синяк, буд. 36-А, Мукачівський район, Закарпатська область, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить визнати за ним право власності на будівлі, а саме: кіоск площею основи 21,60 кв.м (літера Б); парафіяльний будинок загальною площею приміщень 1280,10 кв.м (літера В); сарай площею основи 45,10 кв.м (літера Г), які знаходяться за адресою: с. Синяк, буд. 36-А, Мукачівський район, Закарпатська область, покликаючись на положення ст. 15, 16, 41, 55, 316, 317, 328, 329, 375, 376 Цивільного кодексу України, ст. 18 ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації".
Позовна заява підлягає залишенню без руху відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки така подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до приписів ст. 163 ГПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Згідно з ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до господарського суду: 1) позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При зверненні з даним позовом до суду позивачем визначено ціну позову в розмірі 25 607 751 грн на підставі висновку про вартість об`єкта оцінки від 03.03.2024.
При цьому, положеннями ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності є звіт про оцінку, який позивачем не подано.
З урахуванням викладеного, належним доказом відповідності визначеної позивачем ціни позову є повний звіт про оцінку вартості спірного майна, частиною якого згідно з Національним стандарту N 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав" є долучений до позовної заяви висновок про вартість об`єкта оцінки від 03.03.2024.
За приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 163, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Релігійної організації Релігійна громада (парафія) Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви с. Синяк б/н від 13.07.2024 (вх. №02.3.1-05/681/24 від 15.07.2024) залишити без руху.
2.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду заяви про усунення недоліків та наданням оригіналу звіту про оцінку вартості спірного майна.
3.Встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви, який не може перевищувати 10 днів із дня вручення даної ухвали.
4.Роз`яснити Релігійній організації Релігійна громада (парафія) Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви с. Синяк, що в разі неусунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5.Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
6.Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвалу складено та підписано 18.07.2024.
Суддя А.А. Худенко
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 19.07.2024 |
Номер документу | 120452131 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Худенко А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні