У Х В А Л А
Справа №377/559/24
Провадження №1-кс/377/31/24
19 липня 2024 року суддя Славутицького міського суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Чернігівської спеціалізованоїпрокуратури усфері оборониЦентрального регіону ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні зареєстрованому в ЄРДР за № 12024111150000706 від 20 травня 2024 року по клопотанню про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 185 КК України,-
У С Т А Н О В И Л А:
19.07.2024 року до суду з відділення поліції №2 Вишгородського районного управління поліції ГУНП в Київській області МВС України надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185 КК України, з реєстром матеріалів.
Розгляд вказаного клопотання призначено на 19 липня 2024 року о 14:00 годині.
Від прокурора ОСОБА_2 до суду засобами електронної пошти надійшло клопотання, в якому для забезпечення оперативності судового провадження просить провести призначене судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у зв`язку з неможливістю безпосередньої участі в судовому засіданні через значну віддаленість та воєнний стан.
Відповідно до вимог ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин.
Згідно з ч.2 ст.336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Положеннями ч.5 і 6 ст. 336 КПК України передбачено, що учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи. Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
Виходячи з викладеного, клопотання прокурора ОСОБА_2 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.336 КПК України,
У Х В А Л И Л А:
Клопотання клопотання прокурора Чернігівської спеціалізованоїпрокуратури усфері оборониЦентрального регіону ОСОБА_2 про проведеннясудового засіданняв режимівідеоконференції - задовольнити.
Дозволити прокурорау Чернігівської спеціалізованоїпрокуратури усфері оборониЦентрального регіону ОСОБА_2 приймати участь в судовому засіданні по справі, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи «EASYCON» з використанням власних технічних засобів.
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon».
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції експертам необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіо сигнал та відео зображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою: АДРЕСА_1 та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Попередити сторони, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Копію ухвали направити прокурору до відома.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана 19.07.2024 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120482709 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Славутицький міський суд Київської області
Малишенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні