ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.07.2024Справа № 908/1957/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Педорича С.І., розглянувши матеріали позовної заяви:
про стягнення коштів
УСТАНОВИВ:
16.07.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ОРАНТА-СІЧ» м. Запоріжжя до відповідача Концерну «Міські теплові мережі» м. Запоріжжя про стягнення 247148,32 грн. страхового відшкодування в порядку суброгації.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.07.2024 справу № 908/1957/24 передано на розгляд судді Педорича С.І.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Пунктами 2, 8, ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити:
…2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, з позовної заяви вбачається, що позивачем на першій сторінці позову зазначено відповідачем Концерн «Міські теплові мережі», адреса вул. Героїв полку «Азов» (без зазначення номеру будинку), м. Запоріжжя, 69091.
В той же час відповідно до прохальної частини позову позивач просить стягнути грошові кошти з Концерну «Міські теплові мережі», (69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137, код ЄДРПОУ 32121458).
Таким чином позовна заява містить розбіжності щодо місцезнаходження відповідача.
Також позивачем в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України не зазначені відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
В порушення вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України в позовній заяві не зазначено, які саме оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, наявні у позивача, а які у відповідача чи у третьої особи.
Таким чином, при зверненні з позовом до суду позивачем не дотримано норм п.п. 2, 8, ч. 3 ст. 162 ГК України.
Крім того, на титульному аркуші позовної заяви позивач зазначає третю особу Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради.
Однак, позивачем не надано клопотання про залучення третьої особи, так як і не зазначено на стороні позивача чи відповідача позивач просить суд залучити третьою особою Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ОРАНТА-СІЧ» слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків, а саме:
- усунути розбіжності в позовній заяві щодо місцезнаходження відповідача та зазначити повне місцезнаходження відповідача;
- зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у у сторін та інших учасників справи;
- зазначити, які саме оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, наявні у позивача, а які у відповідача чи у третьої особи;
- надати клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, із значенням на чиєму боці позивач просить суд залучити Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради позивача чи відповідача та зазначення, на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі.
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ОРАНТА-СІЧ», м. Запоріжжя до відповідача Концерну «Міські теплові мережі», м. Запоріжжя про стягнення коштів залишити без руху.
2. Надати Приватному акціонерному товариству «Страхова компанія «ОРАНТА-СІЧ» строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня отримання вказаної ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків в якій:
- усунути розбіжності в позовній заяві щодо місцезнаходження відповідача та зазначити повне місцезнаходження відповідача;
- зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи;
- зазначити, які саме оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, наявні у позивача, а які у відповідача чи у третьої особи;
- надати клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, із значенням на чиєму боці позивач просить суд залучити Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради позивача чи відповідача, а також зазначити, на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі.
3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї документи надіслати учасникам справи (листом з описом вкладення або із застосуванням ЄСІТС). Докази такого надіслання надати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви.
4. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.
5. Направити ухвалу суду позивачу та його представнику на його офіційну електронну адресу в електронній формі із застосуванням ЄСІТС.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
СуддяС.І. Педорич
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120484474 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Педорич С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні