Рішення
від 18.07.2024 по справі 260/2121/24
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2024 року м. Ужгород № 260/2121/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Ковач Н.М.

за участю:

позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРДАХ ЛТД" - представник Чернявська В.М.

відповідача: Головне управління ДПС у Закарпатській області - Василиндра В.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача про стягнення судових витрат у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРРДАХ ЛТД" до Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРДАХ ЛТД" звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити дії. Позовні вимоги були обґрунтовані тим, що Головним управлінням Державної податкової служби у Закарпатській області (надалі - відповідач) 19.02.2024 року прийнято рішення № 24166 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яким Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРРДАХ ЛТД» (надалі - позивач) віднесено до ризикових на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Рішення № 24166 від 19.02.2024 року про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку прийнято за наслідками розгляду інформації, наданої позивачем у зв`язку з отриманням в е-кабінет рішення № 16129 від 18.09.2023 року про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яким позивача було віднесено до ризикових.

02 липня 2024 року Закарпатський окружний адміністративний суд по вказаній адміністративній справі вирішив:

Позов Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРДАХ ЛТД" до Головне управління ДПС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 24166 від 19.02.2024 року, прийняте комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахуну коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області .

Зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області ( код ЄДРПОУ 44006694( м. Ужгород, вул. Волошина Августина, будинок 52) виключити ТОВ "ТЕРРДАХ ЛТД"( код ЄДРПОУ 39355754) м. Ужгород, вул. Радіщева, будинок 1 з переліку платників податків, які відповідають Критеріям ризиковості платника податку.

Стягнути з Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області ( код ЄДРПОУ 44006694) м. Ужгород, вул. Волошина Августина, будинок 52 на користь ТОВ "ТЕРРДАХ ЛТД" ( код ЄДРПОУ 39355754) м. Ужгород, вул. Радіщева, будинок 1 судовий збір в розмірі 3028 грн. згідно платіжної інструкції № 421 від 05 квітня 2024 року.

05 липня 2024 року від представника позивача ОСОБА_1 надійшла заява про стягнення судових витрат, якою просить: Стягнути з відповідача суму судових витрат за надану правничу допомогу в розмірі 15 000 грн., то фіксовану суму зазначену у договорі та у Акті виконаних робіт. Заявник звертає увагу на практику ВП ВС у справі 755/9215/15-ц , де зроблено висновок про відсутність повноважень суду втручатися у правідносини адвоката з клієнтом, а також наводить позицію ВС у справі № 903/781/21 щодо можливості стягнення судом суми правничої допомоги у фіксованій формі.

08 липня 2024 року ухвалою ЗОАС призначено до судового розгляду заяву представника позивача про стягнення судових витрат по справі №260/2121/24.

10 липня 2024 року від Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області надійшла заява про зменшення витрат на правову допомогу, яка обґрунтоване тим, що Головне управління ДПС у Закарпатській області є бюджетною установою, яка фінансується з Державного бюджету України, що свідчить про неспівмірність покладення на бюджетний орган всього тягара витрат на правничу допомогу, що може собі дозволити суб`єкт господарювання. Тобто, фінансовий стан сторін є неспівмірним.

У заяві заявлено вимогу про стягнення з Відповідачів витрат на правничу допомогу у розмірі 15 000,00 грн.. Звертає увагу, що дана справа є справою незначної складності, не потребує значних витрат зусиль та часу для формування правової позиції, оскільки відсутня необхідність встановлення фактичних обставин справи та доказування. При цьому не використовується принцип змагальності сторін, що суттєво спрощує представництво інтересів адвокатами по даній категорії справ. Даний спір не потребував значних затрат часу, а ведення цієї справи у суді не вимагало значного обсягу юридичної та технічної роботи для адвоката, зокрема, в частині складення та подання заяви, клопотань, інших документів процесуального характеру. Так, не обґрунтованим і очевидно завищеним є розмір витрат, що відповідно до поданої позивачем заяви, пропонується відшкодувати такому, з огляду на те, що представником позивача подано процесуальні документи, які фактично містять виключно посилання на законодавчі норми та на неактуальну судову практику. Враховуючи вищенаведене, ГУ ДПС у Закарпатській області вважає, що покладання відшкодування витрат на професійну правничу допомогу на Відповідача по даній справі в заявленому розмірі є необґрунтованим, а тому враховуючи вищевикладене просить не покладати відшкодування витрат на професійну правничу допомогу на Відповідача по даній справі в заявленому представником позивача розмірі та відмовити в задоволенні заяви представника Позивача.

Вивчивши подані матеріали та адмінсправу суд дійшов до наступних висновків.

01 січня 2023 року між ТОВ «Адвокатська компанія «Кайрос» та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТЕРРДАХ ЛТД" (замовник)укладено договір про надання правових послуг № 23-01 від 01.01.2023 року, в якому викладено наступні умови:

п. 1.1. Замовник доручає, а виконавець зобовязується надати Замовнику правничу допомогу в позовній роботі, супроводженні судових справ по захисту інтересів Замовника

п.1.2. Правнича допомога Виконавцем Замовнику на підставі цього договору надається директором адвокатом Чернявською В.М.

п.2.1. Виконавець бере на себе наступні обовязки:

надання консультацій, інформаційних довідок по питаннях, що виникають в ході виконання предмет договору;

аналіз нормативно-правових актів, актів нормативного характеру, судової практики , повязаних з предметом договору

підготовка та подання заяв по суті судових прав (позовів, заяв, відповідей на відзиви, заперечень, пояснень, тощо), повязаних з предметом спору

представництво у встановленому порядку інтересів Замовника в судах адміністративної юрисдикції всіх інстанцій в судовій справі

п.4.1 зазначено, що вартість послуг Виконавця становить фіксовану суму - 15000,00 грн. по кожній судовій справі у судах адміністративної юрисдикції всіх інстанцій.

4.2.Замовник оплачує послуги Виконавця шляхом переказу грошових коштів на поточний рахунок виконавця за актом приймання-виконання наданих правових послуг, який підписується сторонами по кожній судовій справі.

Згідно Відповіді № 698716 від 19.07.2024, отриманої судом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ :

Ідентифікаційний код юридичної особи 41295291

Види економічної діяльності:

70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування

71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг

технічного консультування в цих сферах

69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з

питань оподаткування

69.10 Діяльність у сфері права (основний)

Керівником і засновником є ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 має право на заняття адвокатською діяльністю , що стверджується Свідоцтвом , виданим 05.04.2014 року Головою Ради адвокатів Львівської області .

02 січня 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРДАХ ЛТД"в особі директора Гриньків Ірини Мирославівни уповноважила ОСОБА_1 на підставі виданої довіреності бути представником товариства в судах загальної юрисдикції всіх ланок і надала серед іншого право подавати від імені товариства заяви, документи, позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, користуватися при розгляді справи в судах процесуальними правами від імені товариства.

05 липня 2024 року сторонами підписано акт приймання-виконання наданих правових послуг № 23-01-1 за договором про надання правової допомоги № 23-01 від 01.01.2023 року про те , що

- Виконавцем надана правова допомога Замовнику по справі №260/2121/24 за позовом Замовника до ГУ ДПС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити дії, у обсязі встановленому у пп.1.1 Договору , з позитивним результатом вирішення справи.

обсяг послуг правничої допомоги встановлено п.п. 2.1. Договору, який включає правничу допомогу в судах адміністративної юрисдикції

вартість правничої допомоги згідно п.п. 4.1.Договору становить фіксовану суму 15000 грн. без ПДВ.

у замовника претензій до якості та обсягів надання правової допомоги немає.

В судовому засіданні представник позивача півтримала подану заяву і просила задовольнити з мотивів зазначених у ній.

Представник відповідача заперечив щодо задоволення заяви з мотивів наведених у письмових запереченнях.

Мотиви , норми права застосовані судом та висновки.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"№ 5076-VI видами адвокатської діяльності, зокрема, є:

- надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;

- складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;

- представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

Договір про надання правничої допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правничої допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правничої допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору ( п. 4. ч. 1 ст. 1 Закону№ 5076-VI)

Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги., а документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути, серед іншого 1) договір про надання правничої допомоги;2) довіреність.( ч. 1 ст. 26 Закону № 5076-VI).

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва на надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги.

При встановленні розміру гонорару враховується :

1)складність справи,

2) кваліфікація і досвід адвоката,

3) фінансовий стан клієнта

4) та інші істотні обставини.

Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону № 5076-VI).

Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися у ці правовідносини. Разом із тим, чинне адміністративно-процесуальне законодавство визначило критерії, які слід застосовувати при визначенні розміру витрат на правничу допомогу.

Частиною 1 ст. 134 КАС України унормовано, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Згідно з ч.2 цієї ж статті, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в таму числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат (ч. 3 ст. 134 КАС У).

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. (ч. 4 ст. 134 КАС України ).

При задоволенні позову сторони, яка не с суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, СТЯГУЮТЬСЯ за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, шо виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 КАС України).

За приписами ч. 1 ст. 252 КАС України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Отже, розподіл судових витрат у справі здійснює адміністративний суд, який приймає рішення, керуючись загальними правилами розподілу судових витрат. У разі, якщо судом не було прийнято рішення щодо розподілу судових витрат, суд за заявою учасників справи чи з власної ініціативи повинен ухвалити додаткове рішення (постанову) зі справи, яким вирішити відповідне питання.

За ч. 7 ст. 139 КАС України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила а про це відповідну заяву.

Як вбачається з аналізу наведених правових норм, документально підтверджені судові витрати підлягають компенсації стороні, яка не є суб`єктом владних повноважень і на користь якої ухвалено рішення. При цьому, склад та розміри витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги, документи, що свідчать про оплату обґрунтованого гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку.

В цьому конкретному випадку, під час розгляду в суді першої інстанції адміністративної справи № 260/2121/24 позивач здійснив витрати на професійну правничу допомогу адвоката у загальному розмірі 15000,00 грн., що підтверджується наведеними вище документами

Вирішуючи питання розподілу судових витрат на професійну правничу допомогу суд враховує наступні правові висновки Верховного Суду.

Відповідно до вимог чинного законодавства адвокатський гонорар може існувати в двох формах - фіксований розмір та погодинна оплата. Вказані форми відрізняються порядком обчислення - при зазначенні фіксованого розміру для виплати адвокатського гонорару не обчислюється фактична кількість часу, витраченого адвокатом при наданні послуг клієнту, і навпаки, підставою для виплату гонорару, який зазначено як погодинну оплату, є кількість годин помножена на вартість такої години того чи іншого адвоката в залежності від його кваліфікації, досвіду, складності справи та інших критеріїв ( постанова від 28.07.2022 року у справі № 903/781/21)".

В рамках справи № 922/1964/21 Науково-консультативна рада при Верховному Суді, надала науковий висновок на запит Великої Палати Верховного Суду від 30.08.2022 № 326/0/26-22, за правовою конструкцією якого, у справі № 922/1964/21 Великою Палатою Верховного Суду використано наступні висновки:

розмір витрат на професійну правничу допомогу, опис робіт (наданих послуг) визначається сторонами договору про надання професійної правничої допомоги та вказуються в такому договорі;

керуючись принципом «свободи договору», при укладені договору про правову допомогу з фіксованим розміром, а не погодинною оплатою сторони домовляються не включати до детального опису робіт (наданих послуг) кількість витраченого часу, якщо інше не передбачено договором. Сторін цікавить не облік часу, а сам факт надання послуги та результат наданої правової допомоги, обумовлений умовами договору, а саме представництво та захист, здійснені адвокатом. Суду можуть не імпонувати умови договору через відсутність деталізації часу, задіяного при наданні послуг адвокатом, однак якщо вони не суперечать нормам та принципам, ігнорувати їх суд не має права;

не зазначення витрат часу на надання правової допомоги взагалі не може бути підставою для відмови стороні у відшкодуванні її витрат на професійну правничу допомогу, якщо інше не передбачається таким договором. Свобода договору в частині формування його умов у цьому випадку є пріоритетною;

законодавством не визначено ступінь деталізації опису робіт (наданих послуг). В кожній окремій справі належна деталізація буде обумовлена умовами договору про надання правової допомоги та особливостями судової справи;

законодавством не визначено критеріїв та форми детального опису робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, його відомостей, а тому достатньо їх зазначення у самому договорі про надання професійної правничої допомоги із фіксованою вартістю, умови якого б дозволили ідентифікувати відповідну правову допомогу як таку, що надана у відповідній справі. При цьому, роботи (надані послуги) повинні узгоджуватись з дефініціями видів адвокатської діяльності;

якщо договором про правову допомогу передбачається підписання сторонами акта виконаних робіт (наданих послуг) чи іншого первинного документа, то долучення його (зміст якого дозволяє встановити зв`язок господарської операції із відповідною справою) до матеріалів справи також може прирівнюватись до подання детального опису робіт (наданих послуг) виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Тобто відсутність в такому акті кількості витраченого часу адвокатом не є підставою стверджувати про те, що відсутній детальний опис робіт.

З врахуванням цього, Велика Палата Верхоного Суду у постанові від 07.12.2022 року у справі № 922/1964/21 встановила: «Таким чином, визначаючи розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації гонорару адвоката іншою стороною, суди мають виходити зі встановленого у самому договорі розміру та/або порядку обчислення таких витрат, що узгоджується з приписами статті 30 Закону № 5076-VI, враховуючи при цьому положення законодавства щодо критеріїв визначення розміру витрат на правничу допомогу.»

У цій справі Велика Палата відступила від висновків Верховного Суду, викладених у постанові від 23.11.2020 у справі № 638/7748/18, за якими інформація, яка міститься в акті приймання правничої допомоги, зокрема перелік наданих послуг та фіксований розмір гонорару, не може вважатись тим розрахунком (детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом та здійснених ним витрат часу по кожному із видів робіт, необхідних для надання правничої допомоги), подання якого є необхідною умовою для стягнення витрат на професійну правничу допомогу.

Натомість Велика Палата визначила, що у випадку встановленого договором фіксованого розміру гонорару сторона може доводити неспівмірність витрат у тому числі, але не виключно, без зазначення в детальному описі робіт (наданих послуг) відомостей про витрати часу на надання правничої допомоги».

4. Беручи на себе обов`язок щодо здійснення представництва інтересів клієнта в суді, адвокат бере на себе відповідальність не лише за якусь одну дію, наприклад написання процесуального документу чи виступ у суді, а бере на себе обов`язок по вчиненню комплексу дій, метою яких є забезпечення реалізації та захисту прав і обов`язків клієнта.

Отже, участь у судовому засіданні являє собою не формальну присутність на ньому» а підготовку адвоката до цього засідання, витрачений час на дорогу до судового засідання та у зворотному напрямку, його очікування та безпосередня участь у судовому засіданні.

Такі стадії представництва інтересів у суді, як прибуття на судове засідання та очікування цього засідання є невідворотними та не залежать від волі чи бажання адвоката. При цьому паралельно, вчиняти якісь інші дії на шляху до суду чи під залом судового засідання адвокат не може та витрачає на це свій робочий час.

З огляду на що колегія суддів вважає, що такі стадії, як прибуття до суду чи іншої установ та очікування є складовими правничої допомоги, які в комплексі із іншими видами правничої допомоги сприяють забезпеченню захисту прав та інтересів клієнта, урахуванням наведеного час, який адвокат витрачає на дорогу для участі у судовому засіданні, є складовою правничої допомоги і підлягає компенсації нарівні з іншими витратами (постанова від 25.05.2021 по справі № 910/7586/19).

Так, безпідставним є посилання відповідача на те, що справою незначної складності, не потребує значних витрат зусиль та часу для формування правової позиції, оскільки відсутня необхідність встановлення фактичних обставин справи , спір не потребував значних затрат часу, а ведення цієї справи у суді не вимагало значного обсягу юридичної та технічної роботи для адвоката, зокрема, в частині складення та подання заяви, клопотань, інших документів процесуального характеру з огляду на наступні обставини :

-позовна заява з додатками є обємною, усувалися недоліки позову представником позивача, провадження по справі було відкрито загальне, представник позивача брала участь у судових засіданнях за допомогою відеоконференцзвязку (були задоволені судом її відповідні клопотання) 02 травня 2024 року , 16 травня 2024 року , 02 липня 2024 року

- дана справа за обсягом доказуванням , встановлених обставин та релевантного законодавства є досить складною та такою , що потребує значного обсягу видів професійної правничої допомоги, що і було здійснено представником позивача у даній справі.

Щодо посилання представника відповідача на той факт, що позов підписано директором Товариства, а не представником ОСОБА_1 , а тому не можна стверджувати , що позов підготовлений нею, суд оцінює критично, оскільки в договорі про наданя правничої договори зазначено , що представник здійснює підготовку та подання заяв по суті судових прав (позовів), і не зазначено , що вона має право їх підписувати.

Таким чином, суд з врахуванням всім складових та критеріїв щодо витрат на правову допомогу дійшов висновку про стягнення на користь позивача понесених ним обґрунтованих та співмірних витрат на правничу допомогу , а саме 15000,00 грн.

Керуючись ст. 143, 252 КАСУ суд

В И Р І Ш И В:

1.Заяву представника позивача про стягнення судових витрат у справі № 260/2121/24 - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області ( код ЄДРПОУ 44006694) м. Ужгород, вул. Волошина Августина, будинок 52 на користь ТОВ "ТЕРРДАХ ЛТД" ( код ЄДРПОУ 39355754) м. Ужгород, вул. Радіщева, будинок 1 витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 15 000 грн.

Рішення може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адмінсуду проягм 30 днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення.

Суддя З.Б.Плеханова

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120486935
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —260/2121/24

Постанова від 05.12.2024

Адміністративне

Восьмий апеляційний адміністративний суд

Затолочний Віталій Семенович

Ухвала від 05.12.2024

Адміністративне

Восьмий апеляційний адміністративний суд

Затолочний Віталій Семенович

Рішення від 18.07.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Плеханова З.Б.

Ухвала від 08.07.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Плеханова З.Б.

Ухвала від 02.05.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Плеханова З.Б.

Ухвала від 29.04.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Плеханова З.Б.

Ухвала від 10.04.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Плеханова З.Б.

Ухвала від 04.04.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Плеханова З.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні