Справа № 752/8379/24
Провадження № 2/752/4627/24
У Х В А Л А
Іменем України
22 липня 2024 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Слободянюк А.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Києві питання про виправлення описки в ухвалі Голосіївського районного суду міста Києва від 16 липня 2024 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення грошових коштів, -
встановив:
у провадженні Голосіївського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення грошових коштів.
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 16 липня 2024 року у справі закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.
Разом з тим, як вбачається, у наведеній ухвалі, в її резолютивній частині, судом помилково було зазначено неправильну дату та час наступного судового засідання, зокрема: «18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв.», замість - «01 жовтня 2024 року о 12 год. 00 хв».
Так, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, що передбачено ч.2 ст.269 ЦПК України.
Так, суд зазначає, що за своїм визначенням описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.
Суд може виправити лише ті описки та арифметичні помилки, яких він сам припустився. Якщо такі помилки наявні у висновку експерта або в письмових доказах, такі помилки судом не виправляються.
Так, відповідно до матеріалів справи, в резолютивній частині ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 16 липня 2024 року, якою було закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті, судом було помилково вказано не вірну дату та час судового засідання, зокрема: «18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв.», замість - «01 жовтня 2024 року о 12 год. 00 хв».
Тобто в ухвалі суду міститься описка, яку необхідно виправити.
Таким чином, з огляду на вищевикладені норми закону, суд приходить до висновку про виправлення описки в ухвалі Голосіївського районного суду міста Києва від 16 липня 2024 року
у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення грошових коштів.
Керуючись ст.ст. 260-261, 269 ЦПК України, суд -
постановив:
Виправити описку в першому абзаці резолютивної частини ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 16 липня 2024 року у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення грошових коштів, зазначивши в ньому правильну дату та час судового засідання, а саме: «01 жовтня 2024 року о 12 год. 00 хв.», замість помилково вказаного: «18 жовтня 2023 року о 14 год. 00 хв.».
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя А.В. Слободянюк
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 23.07.2024 |
Номер документу | 120501398 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні