Ухвала
від 22.07.2024 по справі 233/3843/24
КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

233

Справа № 233/3843/24

У Х В А Л А

Іменем України

22 липня 2024 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Мартишева Т. О. , розглянувши матеріал цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок» Монашинські сири» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиція 777», ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

04 липня 2024 року до Костянтинівського міськрайонногосуду Донецькоїобласті надійшла позовна заява позивача ТОВ «Торгівельнийбудинок» Монашинськісири» до відповідачів ТОВ «Експедиція 777», ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд:

-стягнути з ТОВ «Експедиція 777» на користь позивача матеріальну шкоду в розмірі 70 637,28 грн. (сімдесят тисяч шістсот тридцять сім гривень 28 коп.), витрати на проведення оцінки, суб`єктом оціночної діяльності ОСОБА_2 від 11.06.2024р. в розмірі 5500 грн.(п`ять тисяч п`ятсот гривень;

-стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача моральну шкоду в розмірі 75 000 гривень;

-стягнути з ТОВ «Експедиція777»на користьпозивача витрати по оплаті судового збору та витрати на оплату правничої допомоги, згідно договору №1- 06/04/24 від 06.04.2024р. у розмірі 19 000 гривень.

В обґрунтування вказаних вимог позивач зазначив, що 29.03.2024 відповідачем ТОВ «Експедиція 777» через порушення правил паркування було евакуйовувано на штрафмайданчик за адресою: м. Київ, вул. Г. Хоткевича 20-б, транспортний засіб BMW XL LABEL номерний знак НОМЕР_1 , який належить позивачу, та при евакуації, що здійснювалася ТОВ «Експедиція 777», зазначений транспортний засіб отримав пошкодження. Внаслідок неправомірних, халатних дій відповідача позивачу завдано майнову шкоду в розмірі 70 637,28 грн.

Також, позивач посилається на те, що внаслідок дій відповідача ОСОБА_1 з паркування транспортного засобу всупереч вимог діючого законодавства, та як наслідок евакуації та пошкодження транспортного засобу відповідачем ТОВ «Експедиція 777», позивачу була завдана моральна шкода, що полягала у вимушених змінах у виробничих процесах та оренді іншого транспортного засобу. Вина ОСОБА_1 встановлена Постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису) серія 2КІ № 0000154468 від 29 березня 2024 року. Моральну шкоду позивач оцінює в 75 000 гривень.

За запитом суду отримана інформація щодо зареєстрованого у встановленому порядку місця проживання фізичної особи-відповідача.

Вирішуючи питання щодо можливості прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Згідно із ч. 1 ст. 20 ГПК України,господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

З наведеноговбачається,що вимогипозивача доТОВ «Експедиція777»підлягають розглядув порядкугосподарського судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 ЦПК України не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Суди розглядають справи з дотриманням правил розмежування юрисдикції та компетенції /підвідомчості, підсудності/ щодо розгляду справ, а їх порушення - є ознакою незаконності рішення.

Відповідно до роз`яснень, викладених в абзаці 1 пункту 4постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен виходити з того, що згідно зістаттею 124 Конституції Україниюрисдикція загальних судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а за частинами першою і другоюстатті 15 ЦПК Україниу порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ заКодексом адміністративного судочинства України(стаття 17) абоГосподарським процесуальним кодексом України(далі -ГПК України) (статті 1, 12) віднесено до компетенції адміністративних чи господарських судів. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

Абзацом 3 пункту 15 цієїпостановироз`яснено,що вимогипозивача докількох відповідачівможуть бутиоб`єднанів однепровадження,якщо цівимоги однорідні,зокрема такі,які нерозривнопов`язаніміж собою,або відвирішення однієїз нихзалежить вирішенняінших.Таке об`єднанняне допускається,якщо відсутня спільність предмета позову.

Не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Оскільки не допускається об`єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом, суд відкриває провадження у справі в частині вимог, які належать до цивільної юрисдикції, і відмовляє у відкритті провадження у справі щодо вимог, коли їх розгляд проводиться за правилами іншого виду судочинства.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено до відповідача ТОВ «Експедиція 777» позовні вимоги про відшкодування матеріальної шкоди, витрат на проведення оцінки суб`єктом оціночної діяльності, а також про стягнення на його користь з відповідача витрат по оплаті судового збору та витрат на оплату правничої допомоги, тощо.

До позивача ОСОБА_1 позивачем заявлено позовну вимогу про відшкодування з відповідача на його користь моральної шкоди.

Тобто, заявлені до відповідачів ТОВ «Експедиція 777» та ОСОБА_1 позовні вимоги не є однорідними, такими, що нерозривно пов`язані між собою, або від вирішення однієї з них залежить вирішення інших; питання щодо солідарного стягнення шкоди з відповідачів на його користь позивачем не порушується.

Відповідно до п.1 ч.1, 5ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Отже, вищенаведені обставини, відповідно до п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, є підставою для відмови у відкритті провадження в частині позовних вимог, заявлених до відповідача ТОВ «Експедиція 777».

Наведене узгоджується з висновками, яких дійшов Верховний Суд України у постанові від 07 вересня 2016 року у справі № 6-1593цс16.

Враховуючи викладене,беручи доуваги суб`єктнийсклад учасниківсправи,характер правовідносин,що склалисьміж ними,у відповідностідо положеньст.20ЦПК України,приходжу довисновку,що вимогипозивача довідповідача ТОВ«Експедиція 777»не підлягаютьвирішенню впорядку цивільногосудочинства,у зв`язкуз чиму відкритті провадження в цій частині позовних вимог слід відмовити та роз`яснити позивачу його право на звернення до суду в порядку господарського судочинства.

Керуючись ст.ст. 4,19, 20, 186,260,261 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок» Монашинські сири» в частині позовних вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експедиція 777» про відшкодування матеріальної шкоди.

Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок» Монашинські сири» право на звернення до суду в порядку господарського судочинства.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складений 22 липня 2024 року.

Суддя :

СудКостянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено23.07.2024
Номер документу120505416
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —233/3843/24

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Мартишева Т. О.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Мартишева Т. О.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Мартишева Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні