Ухвала
від 22.07.2024 по справі 910/7671/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

22.07.2024Справа № 910/7671/24

Суддя Плотницька Н.Б., розглянувши справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство Паритет-К" доФізичної особи-підприємця Кеби Дмитра Анатолійовича простягнення 75 000 грн 00 коп.Представники: не викликалисьВстановив:

9.06.2024 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство Паритет-К" з вимогами до Фізичної особи-підприємця Кеби Дмитра Анатолійовича про стягнення 75 000 грн 00 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного сторонами договору про надання консультаційних послуг від 12.10.2021 № 01/10-21 належним чином не виконав взяті на себе зобов`язання з надання оплачених послуг, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість з повернення сплаченої суми попередньої оплати в розмірі 75 000 грн 00 коп.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.06.2024 відкрито провадження у справі № 910/7671/24, розгляд справи постановлено здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

10.07.2024 до Господарського суду міста Києва від позивача надійшли додаткові пояснення у справі.

18.07.2024 до Господарського суду міста Києва від відповідача надійшли заява з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та клопотання про направлення справи за підсудністю.

В обґрунтування заяви з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до якої просить суд перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, відповідач зазначає, що позивач зловживає процесуальними правами в частині подання позову про стягнення коштів з Фізичної особи-підприємця Кеби Дмитра Анатолійовича як до Господарського суду Чернігівської області (справи № 927/465/24 та № 927/566/24), так і до Господарського суду міста Києва (справи № 910/5842/24 та № 910/7671/24) одночасно, оскільки укладені між сторонами договори про надання консультаційних послуг від 01.07.2021 № 01/07/21, від 12.10.2021 № 01/10-21, від 07.12.2021№ 01/12-21, від 01/01-22 від 03.01.2022 становлять єдиний предмет правовідносин, у зв`язку з чим повинні бути об`єднані в одне провадження.

Розглянувши клопотання відповідача та дослідивши матеріали позовної заяви суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно з частиною 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справи незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 5 зазначеної статті визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Частиною 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

У відповідності до частини 6 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Суд зазначає, що предметом позову є стягнення 75 000 грн 00 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи. В свою чергу, відповідачем не наведено обґрунтованих причин розгляду даної справи у судовому засіданні з викликом представників сторін.

З огляду на викладене та враховуючи, суд дійшов висновку про необґрунтованість вказаного клопотання та відсутність необхідності для розгляду даної справи в порядку загального позовного провадження для повного, всебічного та об`єктивного розгляду всіх обставин справи, з огляду на що суд відмовляє у задоволенні останнього.

Крім того, суд, розглянувши клопотання відповідача про направлення справи за підсудністю, зазначає наступне.

Відповідно до частин 1, 2 статті 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Частиною 4 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" закріплено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи-підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Згідно з відомостями, розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, адресою місцезнаходження відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство Паритет-К" є: 04123, місто Київ, вулиця Світлицького, будинок 35.

Відповідно до частин 1 статті 29 Господарського процесуального кодексу України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.

Згідно з частиною 5 статті 29 Господарського процесуального кодексу України позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.

Як вбачається з пункту 1.8. договору про надання консультаційних послуг від 12.10.2021 № 01/10-21, сторони погодили, що місцем надання вказаних послуг даного договору здійснюється за місцем розташування замовника.

З огляду на вищевикладене, розглянувши клопотання відповідача з урахуванням того, що сторонами в спірному договорі визначено місце його виконання, а право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, суд дійшов висновку відмовити у задоволені клопотання про направлення справи за підсудністю

Керуючись статтями 27, 29, 247, 252 та 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні заяви Фізичної особи-підприємця Кеби Дмитра Анатолійовича про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.

2. У задоволенні клопотання Фізичної особи-підприємця Кеби Дмитра Анатолійовича про направлення справи за підсудністю відмовити.

Суддя Н.Плотницька

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено24.07.2024
Номер документу120509965
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/7671/24

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 24.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні