Справа № 553/2361/24
Провадження № 2/553/1282/2024
У Х В А Л А
Іменем України
22.07.2024м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Москаленко В.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Першої Полтавської державної нотаріальної контори про зняття арешту з майна,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до Ленінського районного суду м. Полтави із позовною заявою до Першої Полтавської державної нотаріальної контори, у якій просить зобов`язати відповідача зняти арешт з квартири АДРЕСА_1 , який був накладений Першою Полтавською державною нотаріальною конторою на виконання ухвали Ленінського районного суду м. Полтава від 03.02.2003 в межах кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 ЦПК України, позови прозняття арештуз майнапред`являються замісцезнаходженням цьогомайна абоосновної йогочастини.
Виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування при пред`явленні позову інших норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені устаттях 27-29 ЦПК України.
За наведенихобставин,враховуючи,що предметомпозову уцій справіє зняттяарешту знерухомого майна,розташованого заадресою: АДРЕСА_2 ,в межахтериторіальної підсудностіОктябрського районногосуду м.Полтави,позов ОСОБА_1 повинен розглядатисьу судіза правиламивиключної підсудності,за місцезнаходженнямнерухомого майна.
При цьому, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону та є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст. 378 ЦПК України).
Згідно зп. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі викладеного, з метою дотримання правил підсудності, матеріали цивільної справи необхідно направити за підсудністю до Октябрського районного суду м.Полтави.
Керуючисьст. ст. 30,31,32,260,268 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Першої Полтавської державної нотаріальної контори про зняття арешту з майна, передатиза підсудністюдоОктябрського районного суду м. Полтави.
Копію ухвали про передачу позовної заяви за підсудністю надіслати позивачу, у порядку, передбаченому у ст. 272 ЦПК України, для відома.
Передачу справи, в силу положень ч. 3 ст. 31 ЦПК України, здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу позовної заяви за підсудністю, а в разі подання скарги, - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала, в силу положень ч. 2 ст. 261 ЦПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду або через Ленінський районний суд м. Полтави
шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання цієї ухвали.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя
Ленінського районного суду м. Полтави В.В. Москаленко
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120511250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Полтави
Москаленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні