Ухвала
від 23.07.2024 по справі 363/3627/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"23" липня 2024 р. Справа № 363/3627/24

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

23 липня 2024 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Дьоміна О.П., розглянувши матеріали заяви Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області, заінтересована особа: Архівний відділ Вишгородської районної державної адміністрації, про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади,-

ВСТАНОВИВ:

18.07.2024 року селищний голова Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області В. Підкурганний звернувся до Вишгородського районного суду Київської області із вказаною заявою.

Вивчивши матеріали зазначеної заяви, судом встановлено, що зазначена заява не в повному обсязі відповідає вимогам закону:

Так, згідно ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

У відповідності до п. 7 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.

Відповідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Згідно приписів ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок сплати та підстави звільнення від сплати судового збору передбачений Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана юридичною особою або фізичною особою підприємцем судовий збір справляється у розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2024 рік становить 1514 грн.).

Разом з цим, як вбачається з акту складеного 18.07.2024 року старшим секретарем та секретарями Вишгородського районного суду Київської області: при отриманні заяви про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади, засобами поштового зв`язку, були відсутні документи зазначені в додатках до заяви, а саме квитанція про сплату судового збору.

Таким чином, заявнику необхідно надати до суду документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суддя звертає увагу, що прецедент на практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

Залишення вказаної заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя, після усунення зазначених в ухвалі недоліків.

На підставі вищевикладеного, заява в порядку ст. 185 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для виправлення недоліків.

Керуючись ст. ст. 175-176, 185 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИВ:

Заяву - Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області, заінтересована особа: Архівний відділ Вишгородської районної державної адміністрації, про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади - залишити без руху.

Надати заявнику для усунення зазначених в цій ухвалі суду недоліків строк тривалістю десять днів з дня отримання копії цієї ухвали. Роз`яснити заявнику, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява буде йому повернута. Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя О.П. Дьоміна

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.07.2024
Оприлюднено24.07.2024
Номер документу120527815
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність

Судовий реєстр по справі —363/3627/24

Рішення від 03.02.2025

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні