Справа № 645/1626/24
Провадження № 2-н/645/346/24
У Х В А Л А
іменем України
23 липня 2024 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду міста Харкова Шарко О.П.
розглянувши матеріали цивільної справи за заявою об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Бестужевські сади" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату послуг з утримання будинків та споруд та прибудинкової території, електропостачання, холодного водопостачання та водовідведення, теплопостачання, -
в с т а н о в и в:
Представник ОСББ "Бестужевські сади" звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу, в якій просив стягнути з ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 (гурт) заборгованості за оплату послуг з утримання будинків та споруд та прибудинкової території, електропостачання, холодного водопостачання та водовідведення, теплопостачання за період з 01.03.2022 року по 29.02.2024 року в розмірі 15027,69 грн., що утворилась за адресою: АДРЕСА_2 , як з власника вказаної квартири.
Розглянувши надані матеріали, суддя приходить до висновку про необхідність передачі заяви про видачу судового наказу за підсудністю.
Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Аналогічні положення закріплені в частині 1 статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Відповідно до ст. 162 ЦПК України- заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної її частини.
Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Як роз`яснено в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ № 3 від 01 березня 2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Виключну підсудність встановлено, зокрема, для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об`єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності. До нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це - позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364,367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті370,372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Така ж правова позиція, викладена й у постанові Касаційного цивільного суд у складі Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі № 638/1988/17.
Як вбачається із заяви про видачу судового наказу, заявник просить стягнути заборгованість за оплату послуг з утримання будинків та споруд та прибудинкової території, електропостачання, холодного водопостачання та водовідведення, теплопостачання за період з 01.03.2022 року по 29.02.2024 року в розмірі 15027,69 грн. що утворилась за адресою: АДРЕСА_3 , що територіально відноситься до Салтівського району м. Харкова.
Предметом позову у цій справі є зобов`язання, які випливають за надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Такі послуги надаються за місцем перебування нерухомого майна.
Окрім того, судом отримано на запит суду Інформаційна довідка з Реєстру територіальної громади міста Харкова, стосовно місця реєстрації ОСОБА_1 , згідно якого остання зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , що також є територією Салтівького району.
Відповідно до ч. 8 ст. 165 ЦПК України якщо за результатами розгляду отриманих судом відомостей про місцезнаходження боржника - юридичної особи або фізичної особи - підприємця буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд не пізніше десяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про передачу заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За наведених обставин, заява про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком має пред`являтися за місцезнаходженням мана боржника та вважає за необхідне передати дану справу на розгляд до Московського районного суду м. Харкова.
Керуючись ст.ст. 31,162,165 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали цивільної справи за заявою об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Бестужевські сади" про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату послуг з утримання будинків та споруд та прибудинкової території, електропостачання, холодного водопостачання та водовідведення, теплопостачання направити за підсудністю до Московського районного суду м. Харкова.
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, протягом 15 днів з дня вручення їй копії ухвали суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://fr.hr.court.gov.ua. на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Повний текст ухвали складено 23.07.2024 року.
Суддя Фрунзенського районного
суду м. Харкова О.П.Шарко
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120535022 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шарко О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні