16.07.2024 Справа № 756/8662/24
Справа № 756/8662/24
Провадження № 2-о/756/469/24
УХВАЛА
16 липня 2024 суддя Оболонського районного суду м. Києва Тиха О.О., ознайомившись з поданням Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, як органу опіки та піклування, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Сквирський психоневрологічний інтернат, ОСОБА_2 , про встановлення опіки та призначення опікуна недієздатній особі,
УСТАНОВИВ:
Оболонська районна в м. Києві державна адміністрація, як орган опіки та піклування, звернулася до суду з поданням про встановлення опіки та призначення опікуна.
Дослідивши матеріали подання суддя приходить до наступного.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 295 ЦПК України заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у наркологічному або психіатричному закладі за місцезнаходженням цього закладу.
Як вбачається з доданих до подання документів, а саме: довідки № 336 від 18.06.2024 Сквирського психоневрологічного інтернату, фізична особа, над якою просять встановити опіку, ОСОБА_2 , з 21.07.2007 по теперішній час зареєстрований та знаходиться на повному державному утриманні у Сквирському психоневрологічному інтернаті за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, ураховуючи, що предмет заяви становить вимога про встановлення опіки та призначення опікуна, розгляд даної справи підлягає визначенню за правилами підсудності, встановленими статтею 295 ЦПК України, тобто за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги, у якому перебуває ОСОБА_2 .
Згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, про що постановляється ухвала.
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).
За таких обставин, беручи до уваги, що ОСОБА_2 , особа, над якою орган опіки та піклування просить суд встановити опіку та призначити опікуна, постійно проживає та знаходиться на лікуванні у Сквирському психоневрологічному інтернаті за адресою АДРЕСА_1 , тобто у межах територіальної юрисдикції Сквирського районного суду Київської області, враховуючи приписи ч.1 ст. 295 ЦПК України, справа підлягає направленню на розгляд до Сквирського районного суду Київської області (вул. Громова, 7а, м. Сквира, Київська область, 09001).
Керуючись ст.ст. 31, 32, 258-261, 295, 353-355 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за поданням Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, як органу опіки та піклування, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Сквирський психоневрологічний інтернат, ОСОБА_2 , про встановлення опіки та призначення опікуна недієздатній особі - передати за підсудністю на розгляд до Сквирського районного суду Київської області (вул. Громова, 7а, м. Сквира, Київська область, 09001).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О. Тиха
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120536369 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Тиха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні