Справа № 760/26165/23
Провадження № 2-а/761/369/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби морського і внутрішньо водного транспорту та судноплавства України, про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до Солом`янського районного суду м. Києва із вказаним позовом до Державної служби морського і внутрішньо водного транспорту та судноплавства України, про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Ухвалою судді Солом`янського районного суду м. Києва від 23.11.2023 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби морського і внутрішньо водного транспорту та судноплавства України, про визнання дій протиправними та скасування постанови №48/24/1/05-23 по справі про адміністративне правопорушення передано на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 22.01.2024 в справі відкрито провадження та призначено слухання справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
07.02.2024 до суду надійшов відзиві Державної служби морського і внутрішньо водного транспорту та судноплавства України на позовну заяву про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у якій представник відповідача просив суд
До суду від представника відповідача Державної служби морського і внутрішньо водного транспорту та судноплавства України надійшло клопотання про розгляду справи в судовому засіданні з повідомлення сторін та клопотання про виклик свідка.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне вирішити питання про перехід від спрощеного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) до спрощеного провадження з викликом сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи обставини, встановлені при вивченні матеріалів справи після відкриття провадження у справі, суд вважає за необхідне розглядати справу в порядку спрощеного провадження з викликом сторін, у зав`язку необхідністю допиту свідка.
В подано клопотанні про виклик свідка представник відповідача просить суд
11.08.2022 року представник позивача подав до суду клопотання про допит свідків в адміністративній справі, в якому посилався на положення ст. ст. 65, 72, 92 КАС України та просив суд: викликати та допитати у якості свідка, уповноважену особу, яка склала протокол: ОСОБА_2 - заступник начальника Управління - начальника відділу державного нагляду контролю за безпекою судноплавства та контролю суден Верхньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, адреса місце роботи: м. Київ, проспект Гагаріна, 23, контактний номер телефону НОМЕР_1 .
Суд, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши норми КАС України, дійшов таких висновків.
Відповідно до положень ст. 65 КАС України, як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі.
Свідок викликається в судове засідання з ініціативи суду або учасників справи. Учасник справи, заявляючи клопотання про виклик свідка, повинен зазначити його ім`я, місце проживання (перебування), роботи чи служби та обставини, щодо яких він може дати показання.
Свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.
У разі неможливості прибуття до суду та участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції за викликом суду свідок зобов`язаний завчасно повідомити про це суд.
Свідок має право давати показання рідною мовою або мовою, якою він володіє, користуватися письмовими записами, відмовитися від давання показань у випадках, встановлених законом, а також на компенсацію витрат, пов`язаних із викликом до суду.
Відповідно до положень ст. 91 КАС України, показаннями свідка є повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Якщо показання свідка ґрунтуються на повідомленнях інших осіб, то ці особи повинні бути також допитані. За відсутності можливості допитати особу, яка надала первинне повідомлення, показання з чужих слів не може бути допустимим доказом факту чи обставин, на доведення яких вони надані, якщо показання не підтверджується іншими доказами, визнаними допустимими згідно з правилами цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 92 КАС України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Суд, з огляду на аналіз викладених вище норм КАС України, обставини справи, зазначає, що клопотання представника позивача про виклик свідків за змістом відповідає вимогам ст. 92 КАС України, у ході судового засідання суду не було надано доказів того, що особи, про допит яких просить представник позивача, є такими, що не можуть бути допитані в якості свідків, згідно з положеннями ст. 66 КАС України.
Тому клопотання представника позивача є обґрунтованим, а показання свідків можуть бути враховані судом при вирішенні спірних правовідносин між сторонами.
З огляду на викладене вище, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача про виклик свідків та викликати в судове засідання для допиту в якості свідка: уповноважену особу, яка склала протокол: ОСОБА_2 - заступник начальника Управління- начальника відділу державного нагляду контролю за безпекою судноплавства та контролю суден Верхньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 65, 92 262 КАС України, суд,-
у х в а л и в:
Заяви представника відповідача задовольнити.
Здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) справи за позовом ОСОБА_1 до Державної служби морського і внутрішньо водного транспорту та судноплавства України, про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - в розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в судове засідання на 29 травня 2024 року о 13 год. 30 хв. в приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва (м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, зал. 701).
Викликати в судове засідання для допиту в якості свідка ОСОБА_2 - заступник начальника Управління - начальника відділу державного нагляду контролю за безпекою судноплавства та контролю суден Верхньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, адреса місце роботи: м. Київ, проспект Гагаріна, 23, контактний номер телефону НОМЕР_1 .
Попередити свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: https://court.gov.ua/sud2610/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120537275 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьменко Володимир Володимирович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьменко Володимир Володимирович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьменко Володимир Володимирович
Адміністративне
Шевченківський районний суд міста Києва
Пономаренко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні