23.07.24
22-ц/812/795/24
Єдиний унікальний номер судової справи: 472/726/22
Номер провадження: 22-ц/812/795/24
У Х В А Л А
23 липня 2024 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати в цивільних справах:
головуючого: Крамаренко Т.В.
суддів:Базовкіної Т.М., Царюк Л.М.,
вивчивши клопотання ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, у справі за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі ОСОБА_2 на рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 13 червня 2023року, ухвалене у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Веселинівська державна нотаріальна контора Миколаївської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в:
В провадженні Миколаївського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі ОСОБА_2 на рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 13червня 2023року, ухвалене у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Веселинівська державна нотаріальна контора Миколаївської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом. Розгляд справи відкладено на 24 липня 2024 року на 09-00 год.
22 липня 2024 року на офіційну електронну адресу Миколаївського апеляційного суду надійшло клопотання від ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Клопотання обґрунтоване тим, що наразі ОСОБА_1 не проживає в Україні, а знаходиться за її межами.
Між тим, вказане клопотання не може бути прийнято апеляційним судом до розгляду, з огляду на наступне.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені ст. 183 ЦПК України.
Так, ч. 1 ст. 183 ЦПК України передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)особи,яка подаєзаяву чиклопотання абозаперечення протиних,її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 2)найменування суду,до якоговона подається; 3)номер справи,прізвище таініціали судді(суддів),якщо заява(клопотання,заперечення)подається післяпостановлення ухвалипро відкриттяпровадження усправі; 4)зміст питання,яке маєбути розглянутосудом,та проханнязаявника; 5)підстави заяви(клопотання,заперечення); 6)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви(клопотання,заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Крім того, частиною 2 цієї статті передбачено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Однак, подане ОСОБА_1 клопотання вказаним вимогам щодо форми та змісту не відповідає.
Крім того, відповідно до частин 1, 4 та 8 статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно - комунікаційна система. Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу,а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Особливості використання електронного підпису або іншого засобу електронної ідентифікації в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з частиною восьмою статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, на такі документи накладається кваліфікований електронний підпис учасника справи (його представника) відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Пунктами 27, 44 частини першої статті 1Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» визначено,що кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, що створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частинами першою, третьою статті 6, частиною першою статті 7Закону України«Про електроннідокументи таелектронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
З довідки відділу забезпечення автоматизованого розподілу судових справ та діловодства (канцелярія) апеляційного суду, вбачається, що 22 липня 2024 року на офіційну електронну пошту суду надійшов електронний документ заява по справі щодо судового засідання 24 липня 2024 року від імені ОСОБА_5 . При перевірці вказаного електронного документа було виявлено відсутність кваліфікованого електронного підпису останнього.
За такого, вказаний електронний документ вважається таким, що не підписаний особою, яка його подала.
За приписами частини четвертої статті 183ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи те, що подане клопотання не підписане кваліфікованим електронним підписом, то відповідно до частини 4 статті 183 ЦПК України, підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст. 183 ЦПК України,
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції -повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і з цього часу протягом тридцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду.
Головуючий: Т.В. Крамаренко
Судді: Т.М. Базовкіна
Л.М. Царюк
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120541203 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Миколаївський апеляційний суд
Крамаренко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні