ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" липня 2024 р.м. Одеса № 916/3170/24
Господарський суд Одеської області у складі: суддя Волков Р.В.,
розглянувши матеріали за вх. № 3238/24 від 16.07.2024
за позовом Малого підприємства «ТІЛІГУЛ» (67500, Одеська обл., Одеський район, смт Доброслав, вул. Степова, буд. 33А; код ЄДРПОУ 13884733)
до відповідача: Одеського квартирно-експлуатаційного управління (65058, Одеська обл., м. Одеса, вул. Армійська, буд. 18; код ЄДРПОУ 08038284)
про стягнення 243 599,23 грн,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Мале підприємство «ТІЛІГУЛ», звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Одеського квартирно-експлуатаційного управління (колишня назва Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеса) про зобов`язання відповідача сплатити заборгованість за комунальні послуги за Договором № 93/12С від 06.08.2022 на користь Малого підприємства «ТІЛІГУЛ» в розмірі 243 599, 23 грн.
В обґрунтування позову посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов`язань за Договором № 93/12С від 06.08.2022 в частині сплати заборгованості за використану в/ч електричну енергію за період липень 2022 р. лютий 2023 р.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд вбачає наявність підстав для залишення її без руху та встановлення позивачу строку для усунення виявлених недоліків, зважаючи на наступне.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Реєстр), місцезнаходженням Малого підприємства «ТІЛІГУЛ» є: 67500, Одеська обл., Одеський район, смт Доброслав, вул. Степова, буд. 33А. При цьому, у позовній заяві позивачем допущено неточність при зазначенні адреси та не вказано літеру А будинку № 33. Отже, позивачу слід вказати правильну адресу Малого підприємства «ТІЛІГУЛ» згідно даних Реєстру.
Крім того, згідно відомостей Реєстру найменуванням відповідача юридичної особи з кодом ЄДРПОУ 08038284 є: Одеське квартирно-експлуатаційне управління, в той час як позивачем у позовній заяві вказано колишню назву відповідача Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеса. Таким чином, позивачу слід вказати актуальне найменування відповідача згідно з відомостями Реєстру.
Також, в порушення п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача Малого підприємства «ТІЛІГУЛ».
Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Здійснивши у підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" перевірку наявності у позивача електронного кабінету, суд встановив, що в Малого підприємства «ТІЛІГУЛ» (код ЄДРПОУ 13884733) як у особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, в порушення положень ст. 6 ГПК України, відповідний кабінет відсутній.
За таких обставин, Мале підприємство «ТІЛІГУЛ» зобов`язане зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У позовній заяві зазначено ціну позову 243 599,23 грн. Водночас, обґрунтованого розрахунку ціни позову позовна заява не містить.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
За приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позовній заяві позивач зазначає про наявність у відповідача заборгованості за Договором № 93/12С від 06.08.2022 за електричну енергію у розмірі 243 599,23 грн за період липень 2022 р. лютий 2023 р. При цьому вказує, що станом на 28 березня 2023 року в/ч підписані акти надання послуг, в тому числі і за використану електричну енергію за період липень 2022 р. лютий 2023 р.
Між тим, до позовної заяви додано лише акти за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень та листопад 2022 року.
Таким чином, на виконання п. 5 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України позивачу слід зазначити докази, що підтверджують викладені і позовній заяві обставини та додати до позовної заяви всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем зазначено лише про наявність оригіналу Договору № 93/12С від 06.08.2022 та водночас не надано інформації щодо наявності оригіналів інших доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Однак, у позовній заяві відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно з ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
За ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Отже з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх. № 3238/24 від 16.07.2024) Малого підприємства «ТІЛІГУЛ» - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали шляхом надання до суду:
- правильної адреси позивача та актуального найменування відповідача згідно даних Реєстру;
- відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача;
- обґрунтованого розрахунку суми, що стягується з відповідача;
- всіх наявних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до заяви (крім Договору № 93/12С від 06.08.2022, щодо якого вже надано відповідне зазначення);
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
3. Попередити позивача про його обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 22.07.2024 та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Волков
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120542779 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні