Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2024 року Справа№200/12015/21
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зінченка О.В.
при секретарі судового засідання Столяренко Я.С.,
за участю:
представника позивача Наумової О.М;
представника відповідача - Палагути С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Лоцмен до Головного управління ДПС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
15 вересня 2021 року Приватне мале підприємство Лоцмен звернулося до суду із позовом до Головного управління ДПС у Донецькій області, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 17 грудня 2021 року, просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0063970715 від 8 червня 2021 року та №942305990715 від 30 серпня 2021 року.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 31 січня 2022 року, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2023 року, позов Приватного малого підприємства Лоцмен до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 8 червня 2021 року № 0063970715, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 30 серпня 2021 року № 942305990715. Також стягнуто на користь Приватного малого підприємства ЛОЦМЕН за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області судові витрати пов`язані зі сплатою судового збору у сумі 22 270,00 грн.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 21.06.2023 допущено заміну позивача у справі - Приватного малого підприємства «Лоцмен» (код ЄДРПОУ 23419138) правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю «Лоцмен» (код ЄДРПОУ 23419138).
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 27.12.2023 касаційну скаргу Головного управління ДПС у Донецькій області - задоволено частково, а рішення Донецького окружного адміністративного суду від 31 січня 2022 року та постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2023 року у справі №200/12015/21 - скасовані. Справу №200/12015/21 ухвалено направити на новий розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
В результаті автоматизованого розподілу судової справи між суддями 02.01.2024 визначено суддю Зінченка О.В. для розгляду даної адміністративної справи №200/12015/21.
Ухвалою суду від 05 січня 2024 року прийнято до провадження адміністративну справу №200/12015/21 за позовом Приватного малого підприємства Лоцмен до Головного управління ДПС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень, вирішено розгляд справи проводити одноособово, встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву з дня отримання ухвали про прийняття до провадження адміністративної справи, в якому необхідно надати пояснення щодо обставин, які стали підставою для скасування Верховним Судом судових рішень у справі.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що виконуючим обов`язки начальника Головного управління ДПС у Донецькій області Іриною Долозіною видано наказ № 529-п від 30.03.2021р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача, посилаючись на норми п.п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПК України, як на підставу проведення перевірки.
Водночас, згідно з пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (в редакції на момент винесення наказу про проведення перевірки) було установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім: документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків; документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу; фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині: обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального та спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.
Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.
На період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.
Тобто, вимоги пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПК України пов`язані та прямо відсилають до актів Кабінету Міністрів України, на підставі яких завершується дія карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Також зазначив про безпідставність висновків контролюючого органу щодо порушення ПМП «ЛОЦМЕН» вимог податкового законодавства, оскільки позивачем доведено та документально підтверджено, що ним правомірно cформовано витрати і нараховано податок на прибуток, податок на додану вартість. Порушення податкової дисципліни, вчинені контрагентами платника податку, тягнуть відповідальність саме для цієї особи. Чинне законодавство не встановлює обов`язок покупця перевіряти у контрагента наявних трудових ресурсів, потужності, відповідних основних ресурсів та інше. На час укладання договорів контрагенти позивача були зареєстрованими як платники податку на додану вартість, отже останні мали право видавати позивачу накладні, котрі є підставою для формування податкового кредиту, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
17.01.2024 відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов`язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України) (з наступними змінами та доповненнями, чинними на час виникнення спірних відносин). Проведеним аналізом відповідачем бази Єдиний реєстр податкових накладних встановлено обрив ланцюга постачання. Таким чином, вбачається проведення лише документування господарських операцій без їх реального здійснення, спрямованих на надання податкової вигоди переважно контрагентам, які не виконують свої податкові зобов`язання, з метою штучного формування валових витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру. Також вказав на відсутність у контрагентів позивача кваліфікованих працівників, основних фондів, складських приміщень, відповідної техніки не має можливості підтвердити задекларовані на папері фінансово-господарські операції.
Згідно з пунктом 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг. Пунктом 198.2 статті 198 ПК України встановлено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/ послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Положеннями пункту 198.6. статті 198 ПК України передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).
Відповідно до абзацу першого пункту 201.1. статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.10. статті 201 ПК України, зокрема, встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
З урахуванням зазначених положень податкового законодавства, право на формування податкового кредиту виникає у платника податків за наявності: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій; документального підтвердження реального здійснення господарських операцій сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду (в залежності від характеру певних операцій) та які містять інформацію про зміст та обсяг операції, підписані уповноваженими особами; придбання товарів/послуг з метою їх використання в господарській діяльності; наявності розумних економічних причин (ділової мети) для здійснення господарських операцій; наявності у сторін спеціальної податкової правосуб`єктності (особа, що видає податкову накладну, повинна бути зареєстрованою як платник ПДВ); наявності у покупця податкової накладної, яка відповідає вимогам статті 201 Податкового кодексу України, зареєстрована та підписана уповноваженою особою.
Пунктом 44.2 статті 44 ПК України передбачено, що для обрахунку об`єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Статтею 1 Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі Закон №996-XIV) визначено, що господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.
Згідно з частиною першою, другою статті 3 Закону №996-XIV, метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Частиною першою статті 9 вказаного Закону передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
У частині другій статті 9 Закону №996-XIV передбачені обов`язкові реквізити, які мають містити первинні та зведені облікові документи. Таким чином, правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій із придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання у своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.
За своєю правовою суттю господарською операцією є операція, яка змінює зміст активів платника податку, а первинні документи лише підтверджують факт її проведення.
Отже, під час оцінювання обґрунтованості заявленої платником податків податкової вигоди, необхідно оцінювати обставини вчинення відповідних господарських операцій в їх сукупності та дослідити фактичні правовідносини учасників поставок, перевірити дійсний рух активів у процесі виконання операцій та встановити зв`язок складених первинних документів з реальними фактами господарської діяльності.
Абзацом двадцять п`ятим та двадцять шостим глави 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, що затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 року за № 128/2568 (далі Правила №363) визначено, що товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу.
Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов`язкові реквізити, передбачені цими Правилами.
Пунктом 11.1 Правил №363, зокрема, встановлено, що основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил. Товарно-транспортну накладну суб`єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім`я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/ напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.
Таким чином, документи, які передбачені Правилами №363, у тому числі товарно-транспортна накладна, є документами, які підтверджують факт передавання, перевезення придбаних та/або продаж товарно-матеріальних цінностей (товару). Товарно-транспортна накладна призначена для обліку руху товарно-матеріальних цінностей та розрахунків за їх перевезення автомобільним транспортом.
Актом перевірки ПМП «ЛОЦМЕН» встановлено начебто придбання олії соняшникової від контрагентів-постачальників: ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ» (код за ЄДРПОУ 41424245) у кількості 5057,53 т, ТОВ «ОЛІМС ЛІМІТЕД» (код за ЄДРПОУ 42305127) у кількості 473,4 т, ТОВ «ОЛІМС ІНВЕСТ» (код за ЄДРПОУ 42305216) у кількості 400 т, ТОВ "ЗНАМЕНІВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД" (код за ЄДРПОУ 19153456) у кількості 570 т, ТОВ «БЕСТСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 43214998) у кількості 745,02 т, ТОВ «ЛЕНТЕНС» (код за ЄДРПОУ 43209549) у кількості 2101,8 т, ТОВ «АБРАУ КУПАЖ» (код за ЄДРПОУ 43210932) у кількості 160 т. Всього придбання у кількості 9507,75 т. При цьому будь-яке документальне підтвердження транспортування олії соняшникової в кількості 9507,75 т відсутнє, про що зазначено в матеріалах перевірки. Наявність первинних документів є обов`язковою, але не єдиною достатньою умовою для формування податкового кредиту, оскільки виконання зобов`язання за правочином зумовлює складання й інших документів. Формальне складення лише первинного документа не є беззаперечним доказом реальності конкретної господарської операції, якщо контролюючий орган наводить доводи, які ставлять під сумнів її здійснення, зокрема доводи щодо неможливості здійснення поставок контрагентом з огляду на відсутність у нього матеріальних, трудових ресурсів для здійснення підприємницької діяльності та не відповідність при цьому номенклатури придбаних товарів номенклатурі поставлених товарів згідно з даними з Єдиного реєстру податкових накладних; епізодичну або обмежену терміном, на який припадають дати виписування документів на операцію з постачання, фінансову та податкову звітність контрагента, не відображення у цій звітності відповідних податкових зобов`язань, відсутність контрагента за місцезнаходженням. Суттєвим доводом, який ставить під сумнів реальність господарської операції, є посилання на обставини, які встановлені у процедурах кримінального провадження. Такі доводи підлягають ретельній перевірці судом з використанням засобів доказування, передбачених нормами КАС України, в тому числі й інших, не первинних документів, складання яких передбачено законодавством або є загальноприйнятим за звичаями ділового обороту.
При аналізі контрагентів ПМП «ЛОЦМЕН» по взаємовідносинам з якими в акті перевірки встановлені порушення не виявлено залучення працівників за договорами цивільно-правового характеру, аутсорсингу та аутстафінгу (оренда персоналу), та оренди або лізингу основних та транспортних засобів. Оскільки у контрагентів постачальників за даним ІТС «Податковий блок» відсутня можливість здійснення господарських операцій за КВЕД 2010 розділ 4, пункту 3 78.10, 78.20, 78.30, КВЕД 68.20, 77.11, 77.12, взагалі розділ 77 КВЕД -2010 відсутній, тощо.
Таким чином, висновки, викладені в акті документальної позапланової виїзної перевірки від 13 травня 2021 року №4992/05-99-07-15/23419138, є обґрунтованими та, відповідно, податкові повідомлення-рішення, на думку відповідача є правомірними, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
16.02.2024 представником позивача надано відповідь на відзив, в якій зазначено, що в Акті вказано, що проведеним аналізом наданих товарно транспортних накладних встановлено, що транспортування товару (олії соняшникової) здійснювалось без участі ПМП «ЛОЦМЕН», а тільки між підприємствами ТОВ «ЛІЛІЯ ТІГРІ» та ТОВ РИСОЇЛ ЮГ/ ТОВ СП РИСОЇЛ ТЕРМІНАЛ, що не дає можливості дослідити ланцюг транспортування товару.
На підставі цього у перевіряючих виник сумнів правомірності формування податкового кредиту ПМП «ЛОЦМЕН» від контрагента-постачальника ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ».
Також в акті, на думку позивача, невірно встановлено наступний факт що транспортування товару (олії соняшникової) здійснювалось тільки між підприємствами ТОВ «ЛІЛІЯ ТІГРІ» та ТОВ РИСОЇЛ ЮГ/ ТОВ СП РИСОЇЛ ТЕРМІНАЛ, що не дає можливості дослідити ланцюг транспортування товару (стор.17 Акту).
Позивач заперечує проти того, що у перевіряючих є сумніви правомірності формування податкового кредиту ПМП «ЛОЦМЕН» від контрагента-постачальника ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ» на підставі того що транспортування товару (олії соняшникової) здійснювалось без участі ПМП «ЛОЦМЕН» виходячи з наступного:
транспортування товару, придбаного у ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ» відбулось комісіонером - ТОВ «ГІДРОТОРГСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 43210932) на підставі укладеного між ПМП «ЛОЦМЕН» та ТОВ «ГІДРОТОРГСЕРВІС» договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року (контрагент ТОВ «ГІДРОТОРГСЕРВІС» є предметом перевірки за наказом на перевірку ГУ ДПС у Донецькій області від 30.03.2021 №529- за період - лютий 2020 року), про що в зазначено в ТТН.
Транспортування товару в межах договору комісії здійснює комісіонер на підставі самостійно укладених правочинів, позивач не є учасником транспортного процесу та не укладає договори на перевезення, а тому не вантажовідправником, вантажоодержувачем або перевізником.
Відповідно до гл.1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні (наказ Міністерства транспорту № 363 від 14.10.1997р.): Вантажовідправник будь-яка фізична або юридична особа, яка подає перевізнику вантаж для перевезення. Вантажоодержувач - будь-яка фізична або юридична особа, яка здійснює приймання вантажів, оформлення товарно-транспортних документів та розвантаження транспортних засобів у встановленому порядку.
Замовник - вантажовідправник або вантажоодержувач, який уклав з перевізником договір про перевезення вантажів. Перевізник - фізична або юридична особа - суб`єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.
Договір про перевезення вантажів - двостороння угода між перевізником, вантажовідправником чи вантажоодержувачем, що є юридичним документом, яким регламентуються обсяг, термін та умови перевезення вантажів, права, обов`язки та відповідальність сторін щодо їх додержання.
Щодо твердження перевіряючих відносно того, що транспортування товару здійснювалось тільки між підприємствами ТОВ «ЛІЛІЯ ТІГРІ» та ТОВ РИСОЇЛ ЮГ/ ТОВ СП РИСОЇЛ ТЕРМІНАЛ вантажовідправником є товару ТОВ «ЛІЛІЯ ТІГРІ» пояснює наступне: відповідно до п.4.1. договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30 товар, що є предметом цього Договору, постачається Партіями згідно відповідного Додатку, який складається на кожну Партію товару окремо, в термін вказаний у відповідному Додатку. Постачальник має право дострокової поставки кожної Партії товару, про що повідомляє Покупця, а Покупець зобов`язується прийняти достроково поставлену Партію товару.
Згідно п.4.2 договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30 товар, який є предметом цього Договору, що був виготовлений Виробником товару та переданий у власність Постачальнику, знаходиться (зберігається) в Місці зберігання Товару (складах Виробника товару), та передається від Постачальника до Покупця безпосередньо на Місці зберігання. Адреса місця зберігання (місця поставки) кожної Партії товару зазначається (вказується) у відповідному Додатку на таку Партію товару. Плата за зберігання Товару Постачальником Покупцю не нараховується і до оплати не пред`являється, за виключенням положень визначених в п.п. 4.10., 6.4. цього Договору.
Відповідно до термінів, що використовуються по договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30 виробник товару це компанія яка має необхідні виробничі потужності та виробляє товар для Постачальника на підставі укладеного договору. Виробник товару зберігає на своїх складах товар, та за розпорядженням постачальника здійснює його відвантаження.
Отже, відповідно до п 4.3 договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30 кожна окрема Партія товару передається від постачальника до покупця за видатковою накладною та Актом приймання-передачі. Датою поставки кожної окремої Партії товару вважається дата її передачі Постачальником Покупцю за видатковою накладною та Актом приймання-передачі у місці зберігання (місці поставки).
Відповідно до п. 4.5 договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30 право власності кожної партії товару до покупця переходить з дати передачі такої партії товару від постачальника до покупця за видатковою накладною та/або Актом приймання-передачі.
Відповідно до п. 4.9 договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30 відвантаження кожної партії товару із місця зберігання товару здійснюється за розпорядженням постачальника виробником товару.
Звертає увагу, що перевіряючими не враховані під час перевірки терміни та п.4.9 договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30.
Перевіряючі в Акті вказують (стор.21 Акту), що до перевірки не надано: товарно-транспортні накладні між ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ» та ПМП «ЛОЦМЕН», на підставі яких здійснювалось транспортування товару (олії соняшникової).
Таким чином, при відсутності товарно-транспортних накладних неможливо встановити факт транспортування товару - заявки на перевезення з вказанням необхідних відомостей про найменування та кількість вантажу, адреси вантаження та розвантаження, відстані перевезення та іншої інформації про вантаж, як це передбачено пунктом 3.8 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
З цього позивач заперечує, виходячи з наступного: товарно-транспортні накладні між ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ» та ПМП «ЛОЦМЕН», на підставі яких здійснювалось транспортування товару (олії соняшникової) не оформлювались, тому що транспортування даного товару організовував виробник в розумінні договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30, які надані під час перевірки. Отже, товар, який був придбаний у ТОВ «МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ», в подальшому реалізовано згідно договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року комісіонером - ТОВ «ГІДРОТОРГСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 40939361) на експорт -одержувачу CAMARETO HOLDING LLP, Великобританія, згідно вантажно-митних декларацій, транспортування даного товару організовував виробник в розумінні договору поставки від 30.05.2019 №П-10/30.
Позивач зазначає, що чинне законодавство, зокрема Податковий кодекс України, не встановлює обов`язок покупця перевіряти у контрагента наявність трудових ресурсів, потужності, відповідних основних засобів та інше.
Відповідно до ст.49 ГК України підприємці зобов`язані не завдавати шкоди довкіллю, не порушувати права та законні інтереси громадян і їх об`єднань, інших суб`єктів господарювання, установ, організацій, права місцевого самоврядування і держави.
Відповідно до ст.55 ГК України суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Отже, недостатність персоналу, відсутність власних транспортних засобів, виробничо-складських приміщень не може свідчити про відсутність адміністративно-господарських можливостей на виконання господарських зобов`язань та відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобов`язань, що унеможливлює здійснення господарської діяльності, оскільки наведені обставини не позбавляють суб`єкта господарювання здійснювати посередницьку діяльність, залучати виробничі та трудові ресурси інших суб`єктів господарювання для виконання зобов`язань по укладених ним договорах.
Аналогічна правова позиція висловлена 10 листопада 2020 року Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 440/3779/18, касаційне провадження №К/9901/23882/19 (ЄДРСРУ № 92787333).
Порушення податкової дисципліні, вчинені контрагентом платника податку, тягнуть відповідальність саме для цієї особи. Зазначені обставини не можуть бути підставою для позбавлення платника податку права на віднесення вартості отриманих послуг до складу валових витрат у випадку, коли останній виконав усі передбачені законом умови стосовно отримання такого права та має необхідні документальні підтвердження їх розміру. Чинне законодавство, зокрема Податковий кодекс України, не встановлює обов`язок покупця перевіряти відомості щодо декларування контрагентами своїх зобов`язань з ПДВ, виконання ними таких зобов`язань перед бюджетом тощо. Таким чином, право на віднесення сум податку на додану вартість, сплачених при придбанні товару/послуг, до податкового кредиту виникає у суб`єкта господарювання в разі фактичного придбання товару/послуг, наявність первинних документів та використання в господарській діяльності придбаного товару чи послуг та податкової накладної, яка складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку.
Податкова інформація, яка наявна в інформаційно-аналітичних базах відносно контрагентів суб`єкта господарювання по ланцюгах постачання носить виключно інформативний характер та не є належним доказом.
Одне лише порушення постачальником товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування валових витрат чи податкового кредиту, якщо в судовому процесі не встановлено факту обізнаності чи-то сприяння покупцем постачальнику в ухиленні від оподаткування (факту участі у незаконній податковій мінімізації).
За відсутності встановлення такого факту платник податків (покупець товарів (робіт, послуг) не повинен зазнавати негативних наслідків у вигляді позбавлення права на податковий кредит та/або на валові витрати за неправомірну діяльність його контрагентів (Постанова ВС від 11.06.2018 р. у справі № 826/4565/14).
Допущені попередніми постачальниками у ланцюгу постачання товару певні порушення податкового законодавства тягнуть негативні наслідки саме для таких постачальників та не впливають на право позивача на віднесення до складу податкового кредиту сплаченого податку на додану вартість постачальникам товару та заявлення до бюджетного відшкодування від`ємного значення з податку на додану вартість (Постанова ВС від 03.04.2018 р. у справі № 2а-7462/10/2170).
Відсутність товарів по ланцюгу постачання не є доказом нереальності господарських операцій (Постанова ВС від 07.03.2018 р. у справі № 804/3420/16).
Зауважує, що ніхто не наділений правом вимагати від контрагента документи, що підтверджують факт придбання останнім товару, тим більше до інших контрагентів у ланцюгу постачання. Таким чином, відносини між учасниками попередніх ланцюгів постачань товарів та послуг не мають безпосереднього впливу на дослідження факту реальності господарських операцій, вчинених між замовником та його безпосередніми контрагентам. Відповідне положення міститься у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 серпня 2021 року у справі № 320/6538/19.
Перевіркою не встановлено фактів включення до складу податкового кредиту ПМП «ЛОЦМЕН» сум ПДВ не підтверджених відповідним чином зареєстрованих податкових накладних або порушення термінів включення податкового кредиту до податкових декларацій.
Відповідно до п. 1 розділу 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Згідно із п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. В акті вказано, що до перевірки надані договори, видаткові накладні, товарно - транспортні накладні, рахунки фактури акти приймання передачі та інші необхідні документи.
Укладені правочини є дійсними, виконаними сторонами в повному обсязі, без претензій та зауважень, ні ким не оскарженими та у судовому порядку не визнані не дійсними.
Зазначені документи не мають дефектів форми, змісту або походження, котрі в силу ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", ст. 44 Податкового кодексу України, п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. № 88, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.06.1995р. за № 168/704; далі за текстом - Положення № 88) спричиняють втрату первинними документами юридичної сили і доказовості, призвели до зміни в структурі активів платника податків, а відтак сприймаються як належні та допустимі докази реальності вчинення господарських операцій.
Відтак, на думку позивача, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
20.02.2024 відповідачем надано заперечення на відзив, в яких зазначено, що під час ухвалення оскаржуваних судових рішень Донецьким окружним адміністративним судом та Першим апеляційним адміністративним судом не взято до уваги доводів контролюючого органу щодо відсутності факту отримання товарів, послуг Позивачем, також в підтвердження здійснення господарських операцій по взаємовідносинам з сумнівними контрагентами у позивача відсутні договори та інші необхідні документи, які передбачають та підтверджують надання послуг та постачання товарів за вказаними зобов`язаннями, про що засвідчено в ході проведення перевірки та які також не надані в ході судових розглядів.
У зв`язку з чим, Донецьким окружним адміністративним судом та Першим апеляційним адміністративним судом розглянуто лише наявність відповідних первинних документів, їхню форму та зміст, але не проведено детальний аналіз обставин, що стосуються переміщення спірного товару, про що також зазначено у Постанові Верховного Суду від 27 грудня 2023 року у справі № 200/12015/21.
Крім того, не з`ясовано, яким чином та за яких умов цей товар транспортувався від виробника або первісного продавця, а також не враховано наявність в учасників угод умов для провадження господарської діяльності на момент укладення та виконання сумнівних операцій.
Вказані в матеріалах перевірки та у відповіді на позов ПМП «ЛОЦМЕН» доводи відповідача, які в сукупності, так і окремо свідчать про нереальність господарських операцій між позивачем та контрагентами не взято до уваги Донецьким окружним адміністративним судом та Першим апеляційним адміністративним судом з посиланням лише на наявність первинної документації податкових накладних, видаткових накладних, акти надання послуг та документів на сплату.
Таким чином, висновки, викладені в акті документальної позапланової виїзної перевірки від 13 травня 2021 року №4992/05-99-07-15/23419138, є обґрунтованими, на думку відповідача, та, відповідно, спірні повідомлення-рішення є правомірними.
Ухвалою суду від 24 травня 2024 року призначено підготовче засідання на 30 травня 2024 року о 14 год. 15 хв. в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, 1, про що повідомлено сторін у справі.
Ухвалою суду від 28 травня 2024 року забезпечено участь представника позивача адвоката Наумової О.М у підготовчому судовому засіданні, яке відбудеться 30 травня 2024 об 14 год. 15 хв. по адміністративній справі № 200/12015/21 в режимі відеоконференції із застосуванням підсистеми ВКЗ.
Забезпечено участь представника Головного управління ДПС у Донецькій області Палагути С.В. у підготовчому судовому засіданні, яке відбудеться 30 травня 2024 об 14 год. 15 хв. по адміністративній справі № 200/12015/21 в режимі відеоконференції із застосуванням підсистеми ВКЗ.
30 травня 2024 року у судове засідання в режимі відеоконференції з`явились представники сторін.
Ухвалою суду від 30 травня 2024 року закрито підготовче провадження по адміністративній справі № 200/12015/21, справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні 02.07.2024 о 12 год. 00 хв..
Протокольною ухвалою суду від 02 липня 2024 року оголошено перерву до 09 липня 2024 року.
09 липня 2024 року у відкрите судове засідання в режимі відеоконференції з`явився представник позивача, який підтримав позовні вимогі та наполягав на їх задоволенні.
09 липня 2024 року у відкрите судове засідання в режимі відеоконференції з`явився представник відповідача, який заперечував проти задоволення позовних вимог, з підстав наведених у відзиві. Просив відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив наступне.
Приватне мале підприємство Лоцмен зареєстроване як юридична особа та перебуває з червня 1995 року на обліку в Головному управлінні ДПС в Донецькій області. Відповідно до витягу №1605154500369 з реєстру платників податку на додану вартість Приватне мале підприємство Лоцмен з 22 липня 1997 року зареєстроване платником податку на додану вартість.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 21.06.2023 допущено заміну позивача у справі - Приватного малого підприємства «Лоцмен» (код ЄДРПОУ 23419138) правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю «Лоцмен» (код ЄДРПОУ 23419138).
Відповідно до наказу від 30 березня 2021 року №529-п посадовими особами Головного управління ДПС у Донецькій області проведено позапланову виїзну перевірку Приватного малого підприємства Лоцмен за період діяльності з 01.12.2019 по 31.12.2019, з 01.01.2020 по 29.02.2020, з 01.06.2020 по 31.08.2020, з 01.12.2020 по 31.12.2020 з питань достовірності формування та віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту в деклараціях з податку на додану вартість по взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками: ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ (код ЄДРПОУ 41424245) за грудень 2019 року та січень 2020 року з урахуванням віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту у лютому, квітні-червні 2020 року, ТОВ АСТЕРС ГРУП (код ЄДРПОУ 35995595) за грудень 2019 року, ТОВ ГІДРОТОРГСЕРВІС (код ЄДРПОУ 40939361) за лютий 2020 року, ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД (код ЄДРПОУ 42305127) за червень 2020 року з урахуванням віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту у серпні - вересні 2020 року, ТОВ ОЛІМС ІНВЕСТ (код ЄДРПОУ 42305216) за червень 2020 року з урахуванням віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту у серпні - вересні 2020 року, ТОВ ЗНАМЕНІВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД (код ЄДРПОУ 19153456) за червень та липень 2020 року з урахуванням віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту у листопаді 2020 року, ТОВ БЕСТСОЮЗ (код ЄДРПОУ 43214998) за липень 2020 року з урахуванням віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту у вересні 2020 року та лютому 2021 року, ТОВ ЛЕНТЕНС (код ЄДРПОУ 43209549) за серпень 2020 року з урахуванням віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту у листопаді-грудні 2020 року та січні-лютому 2021 року, ТОВ АБРАУ КУПАЖ (код ЄДРПОУ 43210932) за грудень 2020 року.
За результатами складено Акт перевірки від 13 травня 2021 року №4992/05-99-07-15/23419138, за висновками якого встановлено порушення МПП Лоцмен:
-пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14, 198.1, п.198.3 ст.198 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, в результаті чого суму податкового кредиту на загальну суму 30 487 337 грн., в тому числі: по деклараціям з податку на додану вартість за грудень 2019 року на суму 10 128 810 грн., за лютий 2020 року на суму 2 461 490 грн., за квітень 2020 року на суму 852 750 грн., за травень 2020 року на суму 2 479 725грн., за червень 2020 року на суму 3 281 775 грн., за серпень 2020 року на суму 1 086 351 грн., за вересень 2020 року на суму 2 125 625 грн., за листопад 2020 року на суму 1 955 414 грн., за грудень 2020 року на суму 2 113 278 грн., за січень 2021 року на суму 1 070 079 грн., за лютий 2021 року на суму 2 932 040 грн., що призвело до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету всього на суму 27 423 561 грн., в тому числі по деклараціям з податку на додану вартість за грудень 2019 року на суму 7 065 034 грн., за лютий 2020 року на суму 2 461 490 грн., за квітень 2020 року на суму 852 750 грн., за травень 2020 року на суму 2 479 725грн., за червень 2020 року на суму 3 281 775 грн., за серпень 2020 року на суму 1 086 351 грн., за вересень 2020 року на суму 2 125 625 грн., за листопад 2020 року на суму 1 955 414 грн., за грудень 2020 року на суму 2 113 278 грн., за січень 2021 року на суму 1 070 079 грн., за лютий 2021 року на суму 2 932 040 грн.
- та завищення суми від`ємного значення з податку на додану вартість по декларації з податку на додану вартість за грудень 2019 року на суму 3 063 776 грн.
Висновок податкового органу мотивований тим, що перевіркою не підтверджується реальність проведення господарських операцій між позивачем та ТОВ АСТЕРС ГРУП (код ЄДРПОУ 35995595), ТОВ ГІДРОТОРГСЕРВІС (код ЄДРПОУ 40939361), ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД (код ЄДРПОУ 42305127), ТОВ ОЛІМС ІНВЕСТ (код ЄДРПОУ 42305216), ТОВ ЗНАМЕНІВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД (код ЄДРПОУ 19153456), ТОВ БЕСТСОЮЗ (код ЄДРПОУ 43214998), ТОВ ЛЕНТЕНС (код ЄДРПОУ 43209549), ТОВ АБРАУ КУПАЖ (код ЄДРПОУ 43210932). Вбачається проведення лише документування спірних операцій без їх реального здійснення, спрямованих на надання податкової вигоди переважно контрагентам, які не виконують свої податкові зобов`язання, з метою штучного формування валових витрат та податкового кредиту, які не мають реального товарного характеру.
На підставі вказаних висновків акта перевірки відповідачем 8 червня 2021 року прийняті податкові повідомлення-рішення:
- № 0063970715, яким Приватному малому підприємству Лоцмен зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 3 063 776,00 грн.,
- № 0063980715, яким Приватному малому підприємству Лоцмен збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 27 423 561,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 6 855 890,25 грн.
18 червня 2021 року позивачем направлено до ДПС України скаргу вих. № 98 на вищевказані податкові повідомлення-рішення.
Рішенням Державної податкової служби України від 07.07.2021р. № 15313/6/99-00-06-01-02-06 продовжено строк розгляду скарги до 20.08.2021 року.
Рішенням про результати розгляду скарги, надісланою Державною податковою службою України, від 20.08.2021р. № 19210/6/99-00-06-01-02-06, скаргу ПМП ЛОЦМЕН частково задоволено скасовано податкове повідомлення-рішення від 08 червня 2021 року № 0063980715 у частині застосування штрафних санкцій, які перевищують розмір визначений п.123.1 ст.123 ПКУ, а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишене без змін.
30 серпня 2021 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області винесене податкове повідомлення-рішення № 942305990715, яким Приватному малому підприємству Лоцмен збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 27 423 561,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 2 742 356,10 грн.
Не погоджуючись із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями позивач звернувся до суду із даним позовом.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи стосовно взаємовідносин позивача із ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ (код ЄДРПОУ 41424245) за грудень 2019 року, січень 2020 року:
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки із ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ №П-10/30 від 30.05.2019, згідно якого (п.1.1. договору) постачальник - ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, поставити (передати у власність) покупцеві (позивача): Олія соняшникова нерафінована. українського походження.
Відповідно до додатків до Договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019 визначено наступні умови:
-Додаток № З від 29.11.2019 до договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019 :
Загальна кількість Товару, що входить до Партії товару визначеної цим Додатком: 1870 тонн 00 кг +/- 10%
Ціна за 1 тонну Товару складає: 22 500 гри. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 3750 гри, 00 коп.
Загальна вартість Партії товару визначеної цим Додатком складає: 42 075 000 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 7 012 500 грн.00 коп.,
Умови поставки: ЕХ\У - Україна, Миколаївська обл., Березанський р-н., смт. Березанка, вул. Новосельська, буд. 68, згідно із Інкотермс в редакції 2010 р.
-Додаткова угода від 30.11.2019 до договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019:
Загальна кількість товару, що входить до партії товару визначеної цим Додатком: 2600 тонн 00 кг +/- 10%
Викладено розділ 4 Додатку №3 від 29.11.2019 до Договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019 в наступній редакції:
Загальна вартість партії товару визначеної цим Додатком складає: 58 500 000 грн. 00 коп.. в т.ч. ПДВ (20%) - 9 750 000 грн. 00 коп.
- Додаток № 4 від 27.12.2019 до договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019:
постачальник продає, а покупець купує наступний товар: олія соняшникова нерафінована, українського походження.
Загальна кількість товару, що входить до партії товару визначеної цим Додатком: 1870 тонн 00 кг +/- 10%
Ціна за 1 тонну товару складає: 22 500 гри. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 3750 гри, 00 коп.
Загальна вартість партії товару визначеної цим Додатком складає: 42 075 000 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 7 012 500 грн.00 коп.,
Умови поставки: ЕХW - Україна, Миколаївська обл., Березанський р-н., смт. Березанка, вул. Новосельська, буд. 68, згідно із Інкотермс в редакції 2010 року.
- Додаткова угода від 28.12.2019 до договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019:
Викласти розділ 2 Додатку №4 від 27.12.2019 до Договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019 в наступній редакції:
Загальна кількість товару, що входить до партії товару визначеної цим Додатком: 2600 тонн 00 кг +/- 10%
Викладено розділ 4 Додатку №4 від 27.12.2019 до Договору поставки № П-10/30 від 30.05.2019 в наступній редакції:
Загальна вартість партії товару визначеної цим Додатком складає: 58 500 000 грн. 00 коп.. в т.ч. ПДВ (20%) - 9 750 000 грн. 00 коп.
На підтвердження виконання господарської операції з поставки олії позивачем до суду надано: акти прийому передачі товару №1 від 03.12.2019, №1 від 04.12.2019, №1 від 05.12.2019, №1 від 06.12.2019, №1 від 07.12.2019, №1 від 07.12.2019, №1 від 08.12.2019, №1 від 14.12.2019, №2 від 15.12.2019, №1 від 15.12.2019, №2 від 16.12.2019, №1 від 16.12.2019, №2 від 17.12.2019, №1 від 17.12.2019, №1 від 18.12.2019, №1 від 19.12.2019, №1 від 20.12.2019, №1 від 01.01.2020, №1 від 02.01.2020, №1 від 03.01.2020, №1 від 04.01.2020, №1 від 05.01.2020, №1 від 06.01.2020, №1 від 07.01.2020, №1 від 13.12.2019, видаткові накладні №325 від 13.12.2019, №326 від 14.12.2019, №327 від 15.12.2019, №328 від 16.12.2019 року, №329 від 17.12.2019 року, №347 від 15.12.2019 року, №350 від 16.12.2019 року, №351 від 17.12.2019 року, №354 від 05.12.2019 року, №352 від 03.12.2019, №355 від 06.12.2019, №356 від 07.12.2019, №357 від 8.12.2019, №353 від 04.12.2019, №360 від 20.12.2019, №358 від 18.12.2019, №359 від 19.12.2019, №2 від 02.01.2020, №1 від 01.01.2020, №7 від 04.01.2020, №6 від 03.01.2020, №9 від 05.01.2020, №10 від 06.01.2020, №25 від 07.01.2020 року.
На виконання умов договору від 30.05.2019 №П-10/30, ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні №325 від 13.12.2019, №326 від 14.12.2019, №327 від 15.12.2019, №328 від 16.12.2019, №329 від 17.12.2019, №347 від 15.12.2019, №350 від 16.12.2019, №351 від 17.12.2019, №354 від 05.12.2019, №352 від 03.12.2019, №355 від 06.12.2019, №356 від 07.12.2019, №357 від 08.12.2019, №353 від 04.12.2019, №360 від 20.12.2019, №358 від 18.12.2019, №359 від 19.12.2019, №2 від 02.01.2020 року, №1 від 01.01.2020, №7 від 04.01.2020, №6 від 03.01.2020, №9 від 05.01.2020, №10 від 06.01.2020, №25 від 07.01.2020 року, та надано видаткові накладні: №325 від 13.12.2019, №326 від 14.12.2019, №327 від 15.12.2019, №328 від 16.12.2019, №329 від 17.12.2019, №347 від 15.12.2019, №350 від 16.12.2019, №351 від 17.12.2019, №354 від 05.12.2019, №352 від 03.12.2019, №355 від 06.12.2019, №356 від 07.12.2019, №357 від 08.12.2019, №353 від 04.12.2019, №360 від 20.12.2019, №358 від 18.12.2019, №359 від 19.12.2019, №2 від 02.01.2020 року, №1 від 01.01.2020, №7 від 04.01.2020, №6 від 03.01.2020, №9 від 05.01.2020, №10 від 06.01.2020, №25 від 07.01.2020 року.
Транспортування товару, отриманого ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ здійснювалося на підставі товарно-транспортних накладних: №3350 від 04.12.19, №3361 від 04.12.19, №3779 від 15.12.19, №3755 від 15.12.19, №3756 від 15.12.19, №3745 від 15.12.19, №3744 від 15.12.19, №3742 від 15.12.19, №3751 від 15.12.19, №3743 від 15.12.19, №3713 від 15.12.19, №3774 від 15.12.19, №3773 від 15.12.19, №3752 від 15.12.19, №3750 від 15.12.19, №3746 від 15.12.19, №3754 від 15.12.19, №3748 від 15.12.19, 3747 від 15.12.19, № 3749 від 15.12.19, №3805 від 15.12.19, №3346 від 04.12.19, №3363 від 04.12.19, №3351 від 04.12.19, №3355 від 04.12.19, №3358 від 04.12.19, №3354 від 04.12.19, №3359 від 04.12.19, №4650 від 06.01.20, №4688 від 07.01.20, №4689 від 07.01.20, №4692 від 07.01.20, №4695 від 07.01.20, №4618 від 05.01.20, №4619 від 05.01.20, №4622 від 05.01.20, №4660 від 06.01.20, №4462 від 06.01.20, №4461 від 06.01.20, №4647 від 06.01.20, №4648 від 06.01.20, №4649 від 06.01.20, 4680 від 06.01.20, №4656 від 06.01.20, №4698 від 07.01.20,№ 4684 від 07.01.20, №4699 від 07.01.20, №4697 від 07.01.20, №4685 від 07.01.20, №4687 від 07.01.20, №4686 від 07.01.20, №4694 від 07.01.20, №4690 від 07.01.20, №4691 від 07.01.20, №4650 від 06.01.20, №4658 від 06.01.20, №4651 від 06.01.20, №4655 від 06.01.20, №4652 від 06.01.20, № 4659 від 06.01.20, №4611 від 04.01.20 року.
Також позивачем надано посвідчення про якість від 04.12.2019 №9238, від 04.12.2019 №9249, від 15.12.2019 №10255, від 15.12.2019 №10205, від 15.12.2019 №10206, від 15.12.2019 №10195, від 15.12.2019 №10194, від 15.12.2019 №10191, від 15.12.2019 №10191, від 15.12.2019 №10193, від 15.12.2019 №10132, від 15.12.2019 №10243, від 15.12.2019 №10242, від 15.12.2019 №10202, від 15.12.2019 №10200, від 15.12.2019 №10196, від 15.12.2019 №10204, від 15.12.2019 №10198, від 06.01.2020 №11431, від 06.01.2020 №11433, від 06.01.2020 №11432, від 06.01.2020 №11418,
Товар, який був придбаний у ТОВ МАСЛОЗАВОД ПІВДЕННА ОЛІЯ, в подальшому реалізовано згідно договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року комісіонером - ТОВ ГІДРОТОРГСЕРВІС (код ЄДРПОУ 40939361) на експорт -одержувачу CAMARETO HOLDING LLP, Великобританія згідно вантажно-митних декларацій:
-UA500090/2020/001640 (дата дозволу 25.02.2020)
-UA500090/2020/001192 (дата дозволу 10.02.2020)
-UA500090/2020/001178 (дата дозволу 10.02.2020)
-UA500130/2020/204046 (дата дозволу 06.02.2020)
-UA500090/2020/001188 (дата дозволу 10.02.2020)
-UA500090/2020/204045 (дата дозволу 06.02.2020)
-UA500090/2020/003312 (дата дозволу 24.04.2020).
Щодо взаємовідносин з ТОВ АСТЕРС ГРУП (код за ЄДРПОУ 35995595) за грудень 2019 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН укладено із ТОВ АСТЕРС ГРУП:
- договір про надання послуг від 01.01.2015 №М1І029377,
- договір про надання інформаційних послуг від 01.03.2019 №АГ460/19,
- договір про надання логістичних послуг від 17.01.2014 №Л 11021479,
- договір про надання послуг від 01.04.2014 №НП 1І025568.
На виконання умов договорів від 01.01.2015 №М11029377, від 01.03.2019 №АГ460/19, від 17.01.2017 №Л 11021479, від 01.04.2014 №НП 11025568, надано наступні акти надання послуг: №792423 від 04.12.2019, №803501 від 01.12.2019, №3900033335 від 31.12.2019, №3900033450 від 31.12.2019, №816210 від 31.12.2019, №841952 від 31.12.2019, №838384від 31.12.2019, №824793 від 31.12.2019, №858008 від 31.12.2019, №858007 від 31.12.2019 року.
ТОВ АСТЕРС ГРУП зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №13879 від 04.12.2019, №13860 від 01.12.2019, №21518 від 31.12.2019, №22065 від 31.12.2019, №22407 від 31.12.2019, №22450 від 31.12.2019, №22497 від 31.12.2019, №22500 від 31.12.2019, №22499 від 31.12.2019 року.
Розрахунки за надані послуги між підприємствами ПМП ЛОЦМЕН та ТОВ АСТЕРС ГРУП проводились у січні 2020 року у безготівковій формі в сумі 668 297,15 грн., решта в суми була проведена взаємозаліком за угодою про зарахування зустрічних вимог однорідних вимог від 31 січня 2020 року.
Щодо взаємовідносин з ТОВ "ГІДРОТОРГСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 40939361) за лютий 2020 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН із ТОВ ГІДРОТОРГСЕРВІС укладено договір комісії №К-1/30 від 30.05.19 року де Комітент ПМП ЛОЦМЕН, Комісіонер - ТОВ ГІДРОТОРГСЕРВІС.
Згідно договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року предметом договору є:
1.1. Комісіонер зобов`язується за дорученням Комітента здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:
1.1.1. реалізовувати нерезидентам України продукцію, що належить Комітенту. Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в Додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною.
1.1.2. укладати експортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару (Контракти) з нерезидентами України (Покупцями), Мінімальна ціна продажу комісійного товару погоджується з Комітентом в Додатках до цього договору які є його невід`ємною частиною.
1.1.3. зберігати та транспортувати Товар відповідно до базису поставки за Контрактом.
Відповідно додатку №2 від 29.12.2019 до договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року комітент доручає комісіонеру продати партію товару на експорт, а саме: олія соняшникова нерафінована, українського походження у кількості 1870.0 т, загальна вартість партії товару 35 569 270 грн.
Згідно додаткової угоди від 30.11.2019 до договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року комітент доручає комісіонеру продати партію товару на експорт, а саме: олія соняшникова нерафінована, українського походження у кількості 2600.0 т, загальна вартість партії товару 49 454 600 грн.
На підтвердження господарських операцій ПМП „ЛОЦМЕН надано акти приймання передачі олії соняшникової нерафінованої, українського походження: від 03.12.2019 №2, від 04.12.2019 №1, від 05.12.2019 №1, від 06.12.2019 №1, від 07.12.2019 №1, від 08.12.2019 №1, від 13.12.2019 №1, від 14.12.2019 №1, від 15.12.2019 №1, від 15.12.2019 №2, від 16.12.2019 №1, від 16.12.2019 №2, від 17.12.2019 №2, від 17.12.2019 №1, від 18.12.2019 №1, від 19.12.2019 №1, від 20.12.2019 №1, від 03.12.19 №1.
Згідно додатку №3 від 27.12.2019 до договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року комітент доручає комісіонеру продати партію товару на експорт, а саме: олія соняшникова нерафінована, українського походження у кількості 1870.0 т, загальна вартість партії товару 35 569 270 грн.
Відповідно до додаткової угоди від 28.12.2019 до договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року комітент доручає комісіонеру продати партію товару на експорт, а саме: олія соняшникова нерафінована, українського походження у кількості 2600.0 т, загальна вартість партії товару 49 454 600 грн.
На підтвердження господарських операцій ПМП „ЛОЦМЕН надано акти приймання передачі олії соняшникової нерафінованої, українського походження: від 01.01.2020 №1, від 02.01.2020 №1, від 01.03.2020 №1, від 04.01.2020 №1, від 05.01.2020 №1, від 06.01.2020 №1, від 07.01.2020 №1,
На виконання умов договору комісії №К-1/30 від 30.05.19 року ТОВ ГІДРОТОРГСЕРВІС у лютому 2020 року зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні: №52 від 16.02.2020, №54, №55 від 20.02.2020, №74 від 29.02.2020, №68 від 25.02.2020, №75 від 29.02.2020, та надано акти наданих послуг: №5 від 16.02.2020, №6,№9 від 20.02.2020, №8 від 25.02.2020, №7 від 10.02.2020 року.
Товар (олія соняшникова нерафінована, українського погодження) реалізовано на експорт (одержувач CAMARETO HOLDING LLP, Великобританія) згідно наступних вантажно-митних декларацій:
UA500090/2020/001640 (дата дозволу 25.02.2020)
UA500090/2020/001192 (дата дозволу 10.02.2020)
UA500090/2020/001178 (дата дозволу 10.02.2020)
UA500130/2020/204046 (дата дозволу 06.02.2020)
UA500090/2020/001188 (дата дозволу 10.02.2020)
UA500090/2020/204045 (дата дозволу 06.02.2020)
UA500090/2020/003312 (дата дозволу 24.04.2020).
Одеська митниця Держмитслужби надала відповідь №7.10-5/28.3-01/8.19/7012 від 01.06.2021 року, якою підтвердила, що вищевказаний товар за такими ВМД перетинав кордон.
Також ПМП ЛОЦМЕН надані наступні звіти комісіонера про виконання робіт по договору комісії: №5 від 16.02.2020, №6, №9 від 20.02.2020, №8 від 29.02.2020, №10, №7 від 25.02.2020 року.
Щодо взаємовідносин ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД (код за ЄДРПОУ 42305127) за червень 2020 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки олії соняшникової сирої, нерафінованої із ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД№П-2206-ЛЛ від 22.06.2020 року.
На виконання умов договору від 22.06.2020 №П-2206-ЛЛ, ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №№ 16, 7, 14, 19, 15, 20 від 26.06.2020, та надано наступні видаткові накладні: №№ 16, 7, 14, 19, 15, 20 від 26.06.2020 року.
Товари (Олія соняшникова сира, нерафінована) отримано за довіреністю від 01.01.2020 №7, що видана Коваленку А.А. на підставі паспорту СА №173994 від 05.05.1996 Дніпроруднівським МВМ України в Запорізькій області. Довіреність дійсна до 31.12.2021р.
Розрахунки за отримані товари між підприємствами ПМП ЛОЦМЕН та ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД у червні 2020 року не проводились, розрахунки за отримані товари між підприємствами ПМП ЛОЦМЕН та ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД проводились у липні, серпні 2020 року у безготівковій формі на загальну суму 9 469 893,60 грн.
Відповідно до наданого до перевірки Додатка № 1 від 22.06.2020р. до договору поставки від 22.06.2020 №П-2206-ЛЛ умовами поставки товару є: м. Миколаїв, вул. Громадянська,117, Термінал ТОВ Евері та/або Миколаївька область, Вітовський район село Галицинове, вул.Набережна,27 ТОВ ТЕРМІНАЛ-УКРХАРЧОЗБУТСИРОВИНА та/або м. Миколаїв, вул. Айвазовьского, 23 ТОВ МСП Ніка-тера. Цей товар в подальшому відвантажений відповідно до зовнішьонекономічного контракту за договором комісії, де ПМП ЛОЦМЕН є комітентом (акт приймання-передачі № 1 від 26.06.2020 до додатку № 1 від 22.06.2020 до договору комісії №К-2206-СПЛ від 22.06.2020 з ТОВ СТАВО ПРОМТЕК, ВМД № UA508220/2020/105443.
Щодо взаємовідносин із ТОВ ОЛІМС ІНВЕСТ (код за ЄДРПОУ 42305216) за червень 2020 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки олії соняшникової сирої, нерафінованої з ТОВ ОЛІМС ІНВЕСТ (код ЄДРПОУ 42305216) №П-2206-ИЛ від 22.06.2020 року.
Відповідно до наданого до перевірки Додатка № 1 від 22.06.2020 до договору поставки від 22.06.2020 №П-2206-ИЛ умовами поставки товару є: м. Миколаїв, вул. Громадянська,117, Термінал ТОВ Евері та/або Миколаївська область, Вітовський район село Галицинове,вул.Набережна,27 ТОВ ТЕРМІНАЛ-УКРХАРЧОЗБУТСИРОВИНА та/або м.Миколаїв,вул.Айвазовьского,23 ТОВ МСП Ніка-тера. Цей товар був в подальшому відвантажений відповідно до зовнішьонекономічного контракту на адресу ALPEX PROJECT LTD за договором комісії, де ПМП ЛОЦМЕН є комітентом (акт приймання-передачі № 1 від 26.06.2020 до додатку № 1 від 22.06.2020 до договору комісії №К-2206-СПЛ від 22.06.2020 з ТОВ СТАВО ПРОМТЕК, ВМД № UA508220/2020/105443 ці документи додані до ТОВ ОЛІМС ЛІМІТЕД).
На виконання умов договору від 22.06.2020 №П-2206-ИЛ, ТОВ ОЛІМС ІНВЕСТ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №№ 18, 4, 12, 19, та надано наступні видаткові накладні: №№ 18, 4, 12, 19 від 26 червня 2020 року.
Переіркою встановлено, розрахунки за отримані товари між підприємствами ПМП ЛОЦМЕН та ТОВ ОЛІМС ІНВЕСТ проводились у липні, серпні 2020 року у безготівковій формі, відповідно банківських виписок на загальну суму 8 001 600,00грн, в т.ч.ПДВ-1 333 600,00 грн.
Щодо взаємовідносин ТОВ "ЗНАМЕНІВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД" (код за ЄДРПОУ 19153456) за червень - липень 2020 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки із ТОВ "ЗНАМЕНІВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД" від 22.06.2020 №П-2206-ЗЛ.
На виконання умов договору поставки №П-2206-ЗЛ від 22.06.2020 ТОВ ЗНАМЕНІВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД на адресу ПМП ЛОЦМЕН зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №567 від 26.06.2020, №№ 712, 715, 710, 713, 711, 714 від 16 липня 2020 року, та надано видаткові накладні №567 від 26.06.2020, №№ 712, 715, 710, 713, 711, 714 від 16 липня 2020 року.
Відповідно до п. 4.2. договору поставки від 22.06.2020 №П-2206-ЗЛ та наданих до перевірки Додатків № 1 від 22.06.2020 та № 2 від 25.06.2020 до договору поставки від 22.06.2020 №П-2206-ЗЛ, умовами поставки товару є: СРТ-м.Миколаїв, вул. Громадянська,117, Термінал ТОВ Евері та/або Миколаївська область, Вітовський район село Галицинове, вул. Набережна,27, ТОВ ТЕРМІНАЛ-УКРХАРЧОЗБУТСИРОВИНА та/або м. Миколаїв, вул.Айвазовьского,23, ТОВ МСП Ніка-тера. Цей товар був в подальшому відвантажений відповідно до зовнішьонекономічного контракту за договором комісії, де ПМП ЛОЦМЕН є комітентом (акт приймання-передачі № 1 від 03.07.2020 до додатку №2 від 25.06.2020 до договору комісії №К-2206-СПЛ від 22.06.2020 з ТОВ СТАВО ПРОМТЕК, акт приймання-передачі № 2 від 06.07.2020 до додатку №2 від 25.06.2020 до договору комісії №К-2206-СПЛ від 22.06.2020 з ТОВ СТАВО ПРОМТЕК, ВМД № UA508220/2020/105444.
Щодо взаємовідносин з ТОВ БЕСТСОЮЗ (код ЄДРПОУ 43214998) за липень 2020 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки із ТОВ БЕСТСОЮЗ №П-2506-БСЛ від 25.06.2020 року.
На виконання умов договору поставки від 25.06.2020 №П-2506-БСЛ ТОВ БЕСТСОЮЗ у грудні 2020 року на адресу ПМП ЛОЦМЕН зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №№ 15, 17, 16, 14, 18, 26, 19 від 3.07.2020, №46 від 06.07.2020, та надано видаткові накладні: №№ 15, 17, 16, 14, 18, 26, 19 від 3.07.2020, №46 від 06.07.2020 року.
На підтвердження якості придбаного товару позивачем надано посвідчення якості: №ВБ-2006-01 від 20.06.2020, №ВБ-2206-01 від 22.06.2020, №ВБ-2206-02 від 22.06.2020, №ВБ-2206-03 від 22.06.2020, №ВБ-2206-04 від 22.06.2020, №ВБ-2206-05 від 22.06.2020, №ВБ-2206-06 від 22.06.2020, №ВБ-2206-07 від 22.06.2020, №ВБ-2306-07 від 23.06.2020, №ВБ-2306-02 від 23.06.2020, №ВБ-2306-03 від 23.06.2020, №ВБ-2306-04 від 23.06.2020, №ВБ-2306-05 від 23.06.2020, №ВБ-2306-06 від 23.06.2020, №ВБ-2306-07 від 23.06.2020, №ВБ-2306-08 від 23.06.2020, №ВБ-2306-09 від 23.06.2020, №ВБ-2306-10 від 23.06.2020, №ВБ-2306-11 від 23.06.2020, №ВБ-2306-12 від 23.06.2020, №ВБ-2306-13 від 23.06.2020, №ВБ-2406-01 від 24.06.2020, №ВБ-2406-02 від 24.06.2020, №ВБ-2406-03 від 24.06.2020, №ВБ-2406-04 від 24.06.2020, №ВБ-2406-05 від 24.06.2020 року.
Відповідно до п. 4.2. договору поставки від 25.06.2020 №П-2506-БСЛ та наданих до перевірки Додатків № 1 від 25.06.2020 до договору поставки від 25.06.2020 №П-2506-БСЛ, що встановлено перевіркою, умовами поставки товару є: СРТ-м.Миколаїв, вул. Громадянська,117, Термінал ТОВ Евері та/або Миколаївська область, Вітовський район село Галицинове,вул.Набережна, 27, ТОВ ТЕРМІНАЛ-УКРХАРЧОЗБУТСИРОВИНА та/або м. Миколаїв,вул.Айвазовьского,23, ТОВ МСП Ніка-тера. Цей товар в подальшому відвантажений відповідно до зовнішьонекономічного контракту за договором комісії, де ПМП ЛОЦМЕН є комітентом (акт приймання-передачі № 1 від 03.07.2020 до додатку №2 від 25.06.2020 до договору комісії №К-2206-СПЛ від 22.06.2020 з ТОВ СТАВО ПРОМТЕК, акт приймання-передачі № 2 від 06.07.2020 до додатку №2 від 25.06.2020 до договору комісії №К-2206-СПЛ від 22.06.2020 з ТОВ СТАВО ПРОМТЕК, ВМД № UA508220/2020/105444.
Щодо взаємовідносин із ТОВ ЛЕНТЕНС (код за ЄДРПОУ 43209549) за серпень 2020 року суд зазначає.
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки із ТОВ ЛЕНТЕНС №П-0408-ЛЕЛ від 04.08.2020 року.
Згідно Додатку №1 від 04.08.2020 до договору поставки №П-0408-ЛЕЛ від 04.08.2020 встановлено постачальник продає, а покупець купує наступний товар: олія соняшникова сира, нерафінована.
Загальна кількість товару, що входить до партії товару визначеної цим додатком: 1700 тонн 00 кг +/- 10%
Ціна за 1 тонну товару складає: 20 004 гри. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 3334 гри, 00 коп.
Загальна вартість партії товару визначеної цим додатком складає: 34006 800 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 5 667 800 грн.00 коп.
Умови поставки: СРТ - Україна, м. Миколаїв, вулиця Громадянська, 117, Термінал ТОВ Евері та/або Україна, Миколаївська області, Вітовський район, село Галицинове, вул. Набережна, 27, ТОВ Термінал-Укрхарчозбутсировина, згідно із Інкотермс в редакції 2010 р., згідно із Інкотермс в редакції 2010 року.
Згідно до Додатку №2 від 04.08.2020 до Договору поставки №П-0408-ЛЕЛ від 04.08.2020 встановлено, що постачальник продає, а покупець купує наступний товар: олія соняшникова нерафінована, українського походження.
Загальна кількість товару, що входить до партії товару визначеної цим Додатком: 450 тонн 000 кг +/- 10%.
Ціна за 1 тонну товару складає: 19 902 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 3 317 гри, 00 коп.
Загальна вартість партії товару визначеної цим Додатком складає: 8 955 900 грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ (20%) - 1 492 650 грн.00 коп.
Умови поставки: ЕХW - Україна, Дніпропетровька обл, Новомосковський р-н., с. Знаменівка, вулиця Польова, буд. 1В, згідно із Інкотермс в редакції 2010 року.
На виконання умов договору поставки №№П-0408-ЛЕЛ від 04.08.2020 ТОВ ЛЕНТЕНС у серпні 2020 року зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №№ 25, 14, 21, 12, 27, 19, 18, 20, 13, 28, 9, 15, 17, 22, 30, 24, 8, 23, 29, 11, 10, 16, 26, 63, 31, 54, 59, 53, 46, 34, 55, 40, 41, 72, 65, 57, 44, 56, 35, 49, 36, 37, 32, 38, 60, 42, 51, 47, 50, 39, 64, 52, 48, 33, 43, 61, 58, 62, 45, 68, 67, 66, 76, 74, 70, 81, 92, 94, 89, 90, 97, 86, 79, 71, 78, 83, 80, 82, 87, 73, 85, 75, 84, 69, 77, 95, 98, 96, 91,88 від 10.08.2020, №№106, 109 від 14.08.2020,№ 93 від 10.08.2020, №№ 108, 107, 100, 111, 105 від 14.08.2020, №99 від 10.08.2020, №№ 103, 110, 121, 101, 115, 118, 112, 102, 122, 104, 114, 113, 120, 116, 119, 117, 126 від 14.08.2020, №№ 130, 131, 132, від 17.08.2020, №127 від 14.08.2020, №138 від 18.08.2020, №№ 129, 133 від 17.08.2020, №№ 124, 123 від 14.08.2020, №135 від 17.08.2020, №137 від 18.08.2020, №136 від 17.08.2020, №№ 125, 128 від 14.08.2020, №134 від 17.08.2020, №№ 149, 141, 139, 152, 154, 145, 143, 140, 142, 146, 151, 150, 148, 153, 144, 147 від 18.08.2020, та надано видаткові накладні: №№ 25, 14, 21, 12, 27, 19, 18, 20, 13, 28, 9, 15, 17, 22, 30, 24, 8, 23, 29, 11, 10, 16, 26, 63, 31, 54, 59, 53, 46, 34, 55, 40, 41, 72, 65, 57, 44, 56, 35, 49, 36, 37, 32, 38, 60, 42, 51, 47, 50, 39, 64, 52, 48, 33, 43, 61, 58, 62, 45, 68, 67, 66, 76, 74, 70, 81, 92, 94, 89, 90, 97, 86, 79, 71, 78, 83, 80, 82, 87, 73, 85, 75, 84, 69, 77, 95, 98, 96, 91,88 від 10.08.2020, №№106, 109 від 14.08.2020,№ 93 від 10.08.2020, №№ 108, 107, 100, 111, 105 від 14.08.2020, №99 від 10.08.2020, №№ 103, 110, 121, 101, 115, 118, 112, 102, 122, 104, 114, 113, 120, 116, 119, 117, 126 від 14.08.2020, №№ 130, 131, 132, від 17.08.2020, №127 від 14.08.2020, №138 від 18.08.2020, №№ 129, 133 від 17.08.2020, №№ 124, 123 від 14.08.2020, №135 від 17.08.2020, №137 від 18.08.2020, №136 від 17.08.2020, №№ 125, 128 від 14.08.2020, №134 від 17.08.2020, №№ 149, 141, 139, 152, 154, 145, 143, 140, 142, 146, 151, 150, 148, 153, 144 від 18.08.2020 року.
На підтвердження якості придбаного товару позивачем надано посвідчення якості: №ЗЛУ-1007-01 від 10.07.2020, №ЗЛ-1408-01 від 14.08.2020, №ЗЛУ-0907-01 від 09.07.2020, №ЗЛУ-1107-01 від 11.07.2020, №ЗЛУ-1407-01 від 14.07.2020, №ЗЛУ-1507-01 від 15.07.2020, №ЗЛН-0107-01 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-02 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-03 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-04 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-05 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-06 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-07 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-08 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-09 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-10 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-11 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-12 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-13 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-14 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-15 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-16 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-17 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-18 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-19 від 01.07.2020, №ЗЛН-0107-20 від 01.07.2020, №ЗЛН-0207-01 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-02 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-03 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-04 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-05 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-07 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-08 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-09 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-10 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-11 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-12 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-13 від 02.07.2020, №ЗЛН-0207-14 від 02.07.2020, №ЗЛН-0307-01 від 03.07.2020, №ЗЛН-0307-02 від 03.07.2020, №ЗЛН-0507-01 від 05.07.2020, №ЗЛН-3006-01 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-02 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-03 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-04 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-05 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-06 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-07 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-08 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-09 від 30.06.2020, №ЗЛН-3006-10 від 30.06.2020, №ЗЛУ-1506-01 від 15.06.2020, №ЗЛУ-1606-01 від 16.06.2020, №ЗЛУ-1606-02 від 16.06.2020, №ЗЛУ-1606-03 від 16.06.2020, №ЗЛУ-1706-01 від 17.06.2020, №ЗЛУ-1806-01 від 18.06.2020, №ЗЛУ-1806-02 від 18.06.2020, №ЗЛУ-1906-01 від 19.06.2020, №ЗЛУ-2306-01 від 23.06.2020 року.
Згідно умов Додатків №1, №2 від 04.08.2020 до Договору №П-0408-ЛЕЛ від 04.08.2020 товар постачається за адресами : Україна, м. Миколаїв, вулиця Громадянська, 117, Термінал
ТОВ Евері та/або Україна, Миколаївська області, Вітовський район, село Галицинове, вул.Набережна, 27, ТОВ Термінал-Укрхарчозбутсировина, Україна, Дніпропетровька обл., Новомосковський р-н., с. Знаменівка, вулиця Польова, буд. 1В.
На підтвердження переміщення товару позивачем надано товарно-транспортні накладні: № 34 від 11.09.20, № 15 від 12.09.20, 1968 від 11.09.20, № 19 від 11.09.20, 1035 від 12.09.20, № 938 від 09.09.20, №000011 від 10.09.20, 000042 від 09.09.20, 67543від 09.09.20, 84 від 09.09.20, № 28 від 09.09.20, № 56 від 09.09.20, 30 від 11.09.20, 000643 від 10.09.20, 000694 від 11.09.20, № 000641 від 09.09.2020, № 000624 від 09.09.2020, №34 від 09.09.2020, № 22 від 09.09.2020, № 016 від 10.09.2020, № 037 від 08.09.2020 року.
Щодо взаємовідносин із ТОВ АБРАУ КУПАЖ (код за ЄДРПОУ 43210932) за грудень 2020 року:
ПМП ЛОЦМЕН уклало договір поставки із ТОВ АБРАУ КУПАЖ №П-0107-ВАД від 01.07.2020 року.
На виконання умов договору поставки №П-0107-ВАД від 01.07.2020р. ТОВ АБРАУ КУПАЖ у грудні 2020 року на адресу ПМП ЛОЦМЕН зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №№ 83, 81, 79, 80, 82, 84, 85 від 30 грудня 2020 року, та надано видаткові накладні: №№ 83, 81, 79, 80, 82, 84, 85 від 30 грудня 2020 року.
Відповідно до додатку №3 від 28.12.2020 до договору поставки №П-0107-ВАД від 01.07.2020 умови поставки: ЕХW - Україна, м. Миколаїв, вулиця Громадянська, 117, Термінал ТОВ Евері та/або Україна, Миколаївська області, Вітовський район, село Галицинове, вул. Набережна, 27, ТОВ Термінал-Укрхарчозбутсировина, згідно із Інкотермс в редакції 2010 року.
Товар ПМП ЛОЦМЕН продано на експорт згідно акту приймання-передачі №1 від 30.12.2020 до додатку № 1 від 28.12.2020 та звіту комісіонера № 1 від 27.01.21 до додатку № 1 від 28.12.2020 до договору комісії № К-2812-АРЛ від 28.12.2020 з ТОВ КОМЕРЦІЙНА ГРУПА АРТА. Згідно з цим актом та ВМД №UA508140/2021/000197 товар був відвантажений з Миколаївської області, Вітовський район, село Галицинове, вул. Набережна, 27, ТОВ Термінал-Укрхарчозбутсировина отримувачу товару- SENALLA INVESTMENT LIMITED відповідно до контракту № LOC-2812-US від 28.12.2020 року.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1.1 статті 1 ПК України визначено, що платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з пунктом 78.4 статті 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до пунктів 78.5-78.9 статті 77 Податкового кодексу України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу. Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.. Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу. Порядок оформлення результатів документальної позапланової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу. Перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованих операцій проводиться з урахуванням особливостей, визначених статтею 39 цього Кодексу.
Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу. Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу. Порядок оформлення результатів документальної позапланової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (в редакції на момент винесення наказу про проведення перевірки) установлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім: документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків; документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу; фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині: обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального та спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.
Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.
На період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.
Тобто, вимоги пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення ПК України пов`язані та прямо відсилають до актів Кабінету Міністрів України, на підставі яких завершується дія карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Постановою Кабінету Міністрів України Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 від 9 грудня 2020 року № 1236 установлено з 19 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року на території України карантин.
Отже, Кабінетом Міністрів України на момент прийняття спірного наказу не приймалось рішення про завершення дії карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), а відтак діяв мораторій на проведення документальних планових перевірок платників податків.
Відповідно до вимог пункту 4 розділу II Закону України від 17 вересня 2020 року №909-ІХ Про внесення змін до Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надано право Кабінету Міністрів України скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.
На підставі цієї норми Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №89 від 3 листопада 2021 року Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки якою було скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділ 10 розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб:
- тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними;
- документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 Кодексу;
- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, суб`єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 2020 року №568-ІХ);
- документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;
- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.12, 78.1.14, 78.1.15, 78.1.16 пункту 78.1 статті 78 Кодексу.
Водночас, мораторій на проведення податкових перевірок на період карантину прямо закріплений пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України (в редакції на момент винесення спірного наказу) та вказана норма в частині обмежень на проведення планових перевірок, була чинною, її дія не зупинялась.
Відповідно до пункту 2.1 статті 2 Податкового кодексу України, зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.
Тобто, зміна приписів Податкового кодексу України здійснюється виключно законами про внесення змін до Кодексу, відповідно зміна строків, дії мораторію може бути здійснення виключно шляхом прямого внесення змін до Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 5.2 статті 5 Податкового кодексу України, у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
За загальним правилом вирішення колізій, передбаченим частиною третьою статті 7 КАС України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Відповідно, за наявності суперечливих правил і положень щодо дії мораторію на проведення перевірок, які містяться у Податковому кодексі України, з одного боку і в постанові Кабінету Міністрів України з іншого боку - застосуванню підлягають положення і правила саме Податкового кодексу України.
Беручи до уваги той факт, що пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України є нормою вищої юридичної сили, ніж постанова Кабінету Міністрів України № 89 від 3 лютого 2021 року, тому суд вважає, що за загальним правилом вирішення колізій, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України, а тому у даному випадку, підлягають застосуванню саме норми Податкового кодексу України.
Аналогічні правові висновки містяться у постанові Верховного суду по справі № 420/12859/21 від 22.02.2022.
Відповідно до висновку, сформульованого Верховним Судом у постанові від 21.02.2020 року по справі №826/17123/18, незалежно від прийнятого платником податків рішення про допуск (недопуск) посадових осіб до перевірки, оскаржуючи в подальшому наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень та інших рішень, платник податків не позбавлений можливості посилатись на порушення контролюючим органом вимог законодавства щодо проведення такої перевірки, якщо вважає, що вони зумовлюють протиправність таких податкових повідомлень-рішень. При цьому, правова оцінка порушенням вимог законодавства щодо проведення перевірки має надаватись у першу чергу, а у разі, якщо вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, - переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.
Крім цього, Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справи щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у постанові від 22 вересня 2020 року (справа №520/8836/18) констатував, що податкове повідомлення-рішення, прийняте за наслідками перевірки та на підставі акту перевірки, який є недопустимим доказом, не може вважатись правомірним та підлягає скасуванню.
З огляду на вказані правові висновки Верховного Суду, які є обов`язковими для врахування судом, а також приймаючи до уваги установлені судом обставини протиправності призначення та проведення контролюючим органом документальної позапланової виїзної перевірки позивача під час дії мораторію на їх проведення, суд приходить до висновку, що прийняті за наслідками такої перевірки спірні податкові повідомлення рішення є також протиправними та підлягають скасуванню.
При цьому, надаючи оцінку доводам відповідача у справі щодо відсутності факту отримання послуг/товарів позивачем, суд вважає такі доводи необґрунтованими, оскільки вказані доводи спростовуються дослідженими доказами, що містяться у матеріалах адміністративної справи, якими у повному обсязі підтверджується фактичне здійснення спірних господарських операцій.
Отже, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Зважаючи на те, що позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у сумі 22270,00 грн., наведена сума відповідно до положень ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає стягненню з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись статтями 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 291,371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Лоцмен до Головного управління ДПС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень,- задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 8 червня 2021 року №0063970715
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 30 серпня 2021 року №942305990715.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (юридична адреса: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ ВП: 44070187) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Лоцмен» (юридична адреса: 08132, Київська обл., Бучанський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 4 ЄДРПОУ 23419138) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 22 270,00 грн.
Вступну та резолютивну частини рішення проголошено у судовому засіданні 09 липня 2024 року.
Повний текст рішення виготовлено 19 липня 2024 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.В. Зінченко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120544633 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зінченко О.В.