РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2024 року справа № 580/1877/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рідзеля О.А.,
за участю:
секретаря судового засідання Мельникової О.М.,
представника МВС України Старостенка О.О. (у порядку самопредставництва в режимі відеоконференції),
представника ГСЦ МВС Шимка Б.В. (у порядку самопредставництва),
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного сервісного центру МВС про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
21.02.2024 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Міністерства внутрішніх справ України (далі відповідач 1), в якому позивач просить:
визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у призначенні, нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням 2 групи інвалідності, а з 29.09.2022 1 групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, яке мало місце в період проходження служби в ОВС відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850;
зобов`язати відповідача прийняти рішення та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу у зв`язку з установленням 2 групи інвалідності, а з 29.09.2022 1 групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, яке мало місце в період проходження служби в ОВС відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850.
Позов мотивовано тим, що МВС України протиправно не прийняло рішення за наслідками розгляду заяви позивача про нарахування і виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності. Тому просив задовольнити позов.
Ухвалою суду від 26.02.2024 відкрито провадження у справі та вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
26.03.2024 МВС України подало суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у її задоволенні. Зазначає, що в лютому 2023 року ОСОБА_1 звернувся із заявою на ім`я виконуючого обов`язки Міністра внутрішніх справ України ОСОБА_2 щодо призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку № 850. За результатами розгляду вищезазначених матеріалів Департаментом фінансово-облікової політики та бухгалтерського обліку МВС України листом від 03.03.2023 №Г-2383/15-3525-2023 позивача поінформовано, що Порядок №850 встановлює, що для отримання одноразової грошової допомоги працівник міліції має подати за останнім місцем служби заяву. При цьому, з урахуванням того, що УМВС України в Черкаській області, де позивач проходив службу, 20.01.2022 в результаті ліквідації припинено, ОСОБА_1 було поінформовано, що наразі в Міністерстві вживаються заходи з визначення уповноважених установ МВС, які прийматимуть заяви працівників міліції, готуватимуть відповідні висновки та, у разі прийняття Міністерством рішення про призначення одноразової грошової допомоги, проводитимуть її виплату.
В лютому 2024 року ОСОБА_1 вдруге звернувся з листом щодо призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги в Порядку №850. Департамент пенсійних питань та соціального захисту МВС України листом від 16.02.2024 №4847/49-2024 повідомив позивача, що наказом МВС України від
25.10.2023 № 867 визначено територіальні медичні об`єднання МВС по областях, місту Києву уповноваженими установами МВС з оформлення документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги. Окрім цього, позивача поінформовано, що для вирішення питання можливості призначення одноразової грошової допомоги, за наявності передбачених Порядком № 850 підстав, йому необхідно буде звернутись до Державної установи «Територіального медичного об`єднання МВС України по Черкаській області».
Окрім цього, обставини справи, з огляду на приписи Порядку №850 свідчать про відсутність предмету спору між Міністерством та Позивачем, що має місце у справі №580/1877/24, оскільки документи щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у встановленому Порядком №850 не надходили, рішення за результатами їх розгляду, в тому числі про відмову, МВС не приймалось.
Ухвалою суду від 30.05.2024 суд здійснив перехід із спрощеного провадження до загального, продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів та призначив підготовче засідання.
Ухвалою від 06.06.2024 суд залучив до участі у справі другим відповідачем Головний сервісний центр МВС (далі відповідач 2).
26.03.2024 ГСЦ МВС подав суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у її задоволенні. Зазначає, що наказом МВС України від 26 квітня 2024 року №271 визначено Головний сервісний центр МВС з 01 травня 2024 року уповноваженою установою МВС з оформлення документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишніх працівників міліції припинених управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській, Черкаській та Чернівецькій областях, а також інших головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про їх припинення.
Таким чином, 26 квітня 2024 року повноваження щодо прийняття та оформлення документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишніх працівників міліції покладено на ГСЦ МВС.
Однак позивач для отримання грошової виплати не звертався ні до Державної установи «Територіального медичного об`єднання МВС України по Черкаській області», а ні до ГСЦ МВС.
При цьому відповідач у жодній з відповідей не відмовляв позивачу в отриманні грошової допомоги. Лист від 03 березня 2023 року №Г-2383/15-3525-2023 також не може вважатися відмовою в отриманні грошової допомоги, оскільки на момент надання відповіді не було в установленому порядку визначено установи, які прийматимуть заяви працівників міліції, готуватимуть відповідні висновки та, у разі прийняття Міністерством рішення про призначення одноразової грошової допомоги, проводитимуть її виплату.
Беручи до уваги викладене, відповідач стверджує про відсутність порушень будь-яких прав та інтересів позивача з боку відповідача, а також будь-якого спору між ними, що виключає можливість задоволення позовних вимог.
Усною ухвалою від 04.07.2024, внесеною до протоколу судового засідання, суд закрив підготовче провадження та призначив судовий розгляд справи по суті.
Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив таке.
18 жовтня 2021 року Черкаською обласною МСЕК позивачу встановлено 2 групу інвалідності по захворюванню пов`язаному з проходженням служби в ОВС, про що свідчить довідка серії 12 ААВ №357416 від 18 жовтня 2021 року.
01 серпня 2022 року Центральною міжвідомчою експертною комісією МОЗ та МНС України встановлено причинний зв`язок хвороб та інвалідності позивача з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
29 вересня 2022 року на повторному огляді Черкаською обласною МСЕК встановлено ОСОБА_1 1 групу інвалідності по захворюванню, пов`язаному із виконанням службових обов`язків в ОВС по ЛНА на ЧАЕС, що підтверджено довідкою серії 12 ААВ №641308 від 29 вересня 2022 року.
Заявою від 26.01.2023 позивач звернувся на ім`я виконуючого обов`язки Міністра внутрішніх справ України ОСОБА_2 щодо призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням 2, а потім 1 групи інвалідності.
Листом Департаменту фінансово-облікової політики та бухгалтерського обліку МВС України від 03 березня 2023 року №Г-2383/15-3525-2023 позивача поінформовано, що Порядок №850 встановлює, що для отримання одноразової грошової допомоги в разі установлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівник міліції має подати за останнім місцем служби заяву згідно з додатком до Порядку та документи, перелік яких визначений Порядком. При цьому, УМВС України в Черкаській області, де позивач проходив службу, 20 січня 2022 року в результаті ліквідації припинено. В Міністерстві на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 року № 1007 вживаються заходи з визначення уповноважених установ МВС, які прийматимуть заяви працівників міліції, готуватимуть відповідні висновки та, у разі прийняття Міністерством рішення про призначення одноразової грошової допомоги, проводитимуть її виплату. Тому для вирішення питання можливості призначення одноразової грошової допомоги, за наявності передбачених Порядком підстав, необхідно буде звернутись до визначеної уповноваженої установи МВС та надати відповідні документи.
Листом від 24.01.2024 ОСОБА_1 вдруге звернувся до Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка щодо призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги в Порядку № 850.
Департамент пенсійних питань та соціального захисту МВС України листом від 16 лютого 2024 року №4847/49-2024 повідомив позивача, що наказом МВС України від 25 жовтня 2023 року №867 визначено територіальні медичні об`єднання МВС по областях, місту Києву уповноваженими установами МВС з оформлення документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишнього працівника міліції з дня внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань запису про припинення відповідних головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Наказом МВС України від 11 грудня 2023 року № 1021 внесено зміни до Положення про Державну установу «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Черкаській області», які зокрема передбачають прийняття заяв від колишніх працівників міліції щодо призначення одноразової грошової допомоги, оформлення матеріалів відповідно до вимог Порядку, підготовку відповідних висновків та надсилання їх на розгляд до МВС, і у разі прийняття Міністерством рішення про призначення одноразової грошової допомоги, здійснення її виплати.
Тому для вирішення питання можливості призначення одноразової грошової допомоги, за наявності передбачених Порядком №850 підстав, необхідно буде звернутись до Державної установи «Територіального медичного об`єднання МВС України по Черкаській області».
Не погоджуючись із відмовою у призначенні та виплаті ОГД, позивач звернувся в суд з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
На підставі ч.6 ст.23 Закону України від 20.12.1990 №565-XII Про міліцію (далі Закон №565-XII) у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов`язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров`я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
02 липня 2015 року прийнято Закон України від 02.07.2015 №580-VIII "Про Національну поліцію" (далі Закон №580-VIII) згідно з пунктом 15 Прикінцевих та перехідних положень якого право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України Про міліцію, зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України Про Національну поліцію.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі Порядок №850).
Пунктом 1 Порядку №850 встановлено, що порядок та умови визначають механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - грошова допомога) у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції.
Згідно з п.2 Порядку № 850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Пунктом 3 Порядку № 850 визначені окремі підстави, які надають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги.
Так, на підставі пцідп.2 п.3 Порядку № 850 установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі:
250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи;
200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи;
150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми (п.4 Порядку №850).
На підставі п.7 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби, а в разі припинення відповідного органу внутрішніх справ як юридичної особи - до уповноваженої установи МВС такі документи:
заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов;
довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії:
довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов`язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС;
сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації;
документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
Згідно з п.8 Порядку №850 керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, або керівник уповноваженої установи МВС, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції:
витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу;
витяг з особової справи про склад сім`ї загиблого (померлого) працівника міліції.
МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, або до уповноваженої установи МВС для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови (п.9 Порядку №850).
Грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття МВС рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС (п.10 Порядку №850).
Виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування органом внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, або уповноваженою установою МВС, суми виплати на рахунок, відкритий особою, якій призначається грошова допомога, в установі банку (п.11 Порядку №850).
З аналізу вказаних норм вбачається, що заява про призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням інвалідності подається до органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції. У разі припинення такого органу внутрішніх справ як юридичної особи повноваження з оформлення та виплати одноразової грошової допомоги працівникам міліції покладаються на визначені уповноважені установи Міністерства внутрішніх справ України.
Судом встановлено, що позивач проходив службу в УМВС України в Черкаській області.
20.01.2022 припинена державна реєстрація Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 08592537).
Таким чином, Міністерство внутрішніх справ України у відповідності до пункту 7 Порядку №850 було зобов`язано визначити уповноважену установу, до повноважень якої входитимуть приймання заяв працівників міліції, підготовка відповідних висновків та, у разі наявності підстав - проведення виплати одноразової грошової допомоги.
Проте, як вбачається з листа Департаменту фінансово-облікової політики та бухгалтерського обліку МВС України від 03 березня 2023 року №Г-2383/15-3525-2023 станом на дату його складення, МВС України не були визначені уповноважені установи до повноважень якої входитимуть приймання заяв працівників міліції, підготовка відповідних висновків.
У подальшому, наказом МВС України від 25 жовтня 2023 року №867 визначено територіальні медичні об`єднання МВС по областях, місту Києву уповноваженими установами МВС з оформлення документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишнього працівника міліції з дня внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань запису про припинення відповідних головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Наказом МВС України від 11 грудня 2023 року №1021 внесено зміни до Положення про Державну установу «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Черкаській області», які зокрема передбачають прийняття заяв від колишніх працівників міліції щодо призначення одноразової грошової допомоги, оформлення матеріалів відповідно до вимог Порядку, підготовку відповідних висновків та надсилання їх на розгляд до МВС, і у разі прийняття Міністерством рішення про призначення одноразової грошової допомоги, здійснення її виплати.
Водночас, наказом МВС України від 26.04.2024 №271 визначено Головний сервісний центр МВС з 01 травня 2024 року уповноваженою установою МВС з оформлення документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишніх працівників міліції припинених управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській, Черкаській та Чернівецькій областях, а також інших головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про їх припинення.
Отже, станом на час подання позивачем заяви про призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності, МВС України не були визначені уповноважені установи до повноважень якої входитимуть приймання заяв працівників міліції, підготовка відповідних висновків.
Однак, станом на час вирішення спору, уповноваженою установою, до повноважень якої входить приймання заяв працівників міліції, підготовка відповідних висновків відповідно до Порядку №850 є Головний сервісний центр МВС.
У пункті 70 рішення Європейського суду з прав людини від 20.10.2011 "Справа "Рисовський проти України" суд підкреслює особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Зокрема, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.
Суд наголошує, що відповідно до ст.13 Європейської конвенції з прав людини кожен, чиї права, свободи визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний спосіб правового захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Відповідно до ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Крім того, відповідно до рішення Конституційного суду України від 30.01.2003 у справі №1-12/2003 правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах. Загальною декларацією прав людини 1948 року передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом (стаття 8). Право на ефективний засіб захисту закріплено також у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права (стаття 2) і в Конвенції про захист прав людини та основних свобод (стаття 13).
З урахуванням викладеного, зважаючи на визначений Порядком №850 алгоритм призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушених прав позивача є зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України направити Головному сервісному центру МВС заяву ОСОБА_1 з доданими документами про призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності та зобов`язати Головний сервісний центр МВС за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 з доданими документами скласти та подати Міністерству внутрішніх справ України висновок щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності, відповідно до вимог Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850.
При цьому, позовна вимога прийняти рішення та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу у зв`язку з установленням 2 групи інвалідності, а з 29.09.2022 1 групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, яке мало місце в період проходження служби в ОВС, задоволенню не підлягає, оскільки це є втручанням у дискреційні повноваження державних органів, на які покладено функції розгляду та налізу відповідних документів позивача та прийняття рішення.
Оскільки у спірних правовідносинах таких дій вчинено не було, вищевказана позовна вимога задоволенню не підлягає.
У зв`язку із вищевикладеним суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України направити Головному сервісному центру МВС заяву ОСОБА_1 з доданими документами про призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності.
Зобов`язати Головний сервісний центр МВС за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 з доданими документами скласти та подати Міністерству внутрішніх справ України висновок щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності, відповідно до вимог Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
2. Судові витрати розподілу не підлягають.
3. Копію рішення направити учасникам справи.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Учасники справи:
1) позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 );
2) відповідач 1 Міністерство внутрішніх справ України (01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, буд.10, код ЄДРПОУ 00032684);
3) відповідач 2 Головний сервісний центр МВС (04071, м. Київ, вул. Лук`янівська, буд.62, код ЄДРПОУ 40109173).
Повне судове рішення виготовлено 16.07.2024.
Суддя Олексій РІДЗЕЛЬ
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120547868 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Олексій РІДЗЕЛЬ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні