Ухвала
від 15.07.2024 по справі 453/1128/24
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/1128/24

№ провадження 2/453/472/24

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

15 липня 2024 року суддя Сколівського районного суду Львівської області Курницька В.Я., розглянувши та перевіривши на відповідність вимогамЦПК Українипозовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико культурного заповідника «Тустань» про стягнення заробітної плати після звільнення, встановлення факту перебування у трудових відносинах, нарахування заробітної плати та стягнення моральної шкоди,-

в с т а н о в и в:

До Сколівського районного суду Львівської області 05 липня 2024 року за допомогою системи «Електронний суд» в прядку цивільного судочинства звернулась позивач ОСОБА_1 до відповідача Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико культурного заповідника «Тустань» про стягнення заробітної плати після звільнення, встановлення факту перебування у трудових відносинах, нарахування заробітної плати та стягнення моральної шкоди, в якій просить:

1.)Відкрити провадження в даній справі і розглянути її за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін;

2.)Розглянути та задовільнити клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на подання даної позовної заяви;

3.)Визнати дії директора КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" протиправними, які грубо порушують права та законні інтереси ОСОБА_1 в частині невірного нарахування, недонарахування і ненарахування,заниження ввідповідні періоди(згідноз додаткомрозрахунком №1)сум заробітноїплати урозмірі 25%підвищення посадовогоокладу тазобов`язати провестивідповідні нарахуваннязаробітної платив окреміперіоди,в якізаробітну платубуло занижено,на розмір цих доплат на підставі законодавства України про працю та заробітну плату, Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» від 11 серпня 1995 року № 648 у період з 06.03.2007 року до грудня 2021 року включно;

4.)Визнати діїдиректора КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" протиправними, які грубо порушують права та законні інтереси ОСОБА_1 в частині невірного нарахування, недонарахування і ненарахування, заниження в відповідні періоди з 05.03.2007 року до 01.03.2024 року включно (згідно з додатком- розрахунком № НОМЕР_1 ) та зобов`язати провести відповідні нарахування заробітної плати в окремі періоди, в які заробітну плату було занижено при нарахуванні і яка не відповідала розміру тарифної ставки (окладу), встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів та коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, установ та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. №745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки»;

5.)Визнати дії директора КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" протиправними, які грубо порушують права та законні інтереси ОСОБА_1 в частині невірного нарахування, недонарахування і ненарахування, заниження в відповідні періоди з 05.03.2007 року до 01.03.2024 року включно (згідно з додатком- розрахунком № НОМЕР_1 ) сум заробітної плати у вигляді доплат у розмірі 10% від окладу за використання дезінфікуючих засобів, та прибирання туалетів та зобов`язати провести відповідні нарахування даних доплат у розмірі 10% від окладу до заробітної плати в періоди, в які заробітну плату було занижено на розмір вказаних доплат в супереч вимогам ст. 3-1 Закону «Про оплату праці», законодавства України про працю та заробітну плату, а саме нарахувати цю доплату понад нараховану мінімальну заробітну плату, гарантовану Державою і яку було встановлено в відповідні періоди.

6.)Визнати дії керівництва КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" протиправними, які грубо порушують права та законні інтереси ОСОБА_1 в частині того, що не були оформлені трудові відносини з виконання ОСОБА_1 обов`язків опалювача у період з 2007 року до 2023 рік включно. Встановити факт перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах в частині виконання обов`язків опалювача у період з 2007 року до 2023 рік включно, та зобов`язати керівництво КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" зробити нарахування та виплату усіх сум заробітної плати згідно КЗпП України, законодавству про оплату праці, у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати; нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період роботи і виконання обов`язків опалювача КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" в відповідні опалювальні періоди з березня 2007 року до березня 2023 року включно.

7.)Визнати дії керівництва КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" в період часу з 02.01.2019 року до звільнення у 2024 році протиправними, які грубо порушують права та законні інтереси ОСОБА_1 в частині ненарахування заробітної плати за збільшення площі прибирання приміщень (зростання об`єму фактичного виконання обов`язків) після переведення з посади двірника на посаду прибиральниці службових приміщень, та зобов`язати керівництво КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" зробити нарахування, та виплату усіх сум заробітної плати згідно КЗпП України, законодавству про оплату праці, які ОСОБА_1 повинна була отримувати в зв`язку із збільшенням площі прибирання приміщень (зростання об`єму фактичного виконання обов`язків) після переведення з посади двірника на посаду прибиральниці службових приміщень в період часу з 02.01.2019 року до звільнення у 2024 році.

8.)Зобов`язатиКЗ ЛОРАДІКЗ "Тустань"виплатити ОСОБА_1 сумув розмірі середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, яку має сплатити роботодавець, якій не виконав обов`язок провести зі звільненим працівником повний розрахунок, тобто не виплатив ОСОБА_1 при звільненні 01.03.2024 року всі суми, що їй належать.

9.)Стягнути з КЗ ЛОР АДІКЗ "Тустань" нанесену ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 100 000,00 (сто тисяч) гривень 00 копійок.

10.)Стягнути із Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Тустань» (код ЄДРПОУ 33839909) судовий збір на користь держави.

Розгляд вище вказаної заяви визначено у відповідності до підпункту 15 пункту 1 Розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року № 1618-IV (у редакції Закону № 1416-IX від 27.04.2021; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1089-IX від 16.12.2020) та згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Сколівського районного суду Львівської області від 05 липня 2024 року, справа передана для розгляду судді Курницькій В.Я. для вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Разом із позовною заявою позивач просила поновити строк звернення з позовом, оскільки тільки 05 квітня 2024 року дізналась про суми, які були нараховані та виплачені при звільненні.

Згідно з ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Відповідно до ч. 2 ст. 127 ЦПК України про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.

Даний позов подано в суд з додержанням правил підсудності.

Справа підсудна Сколівському районному суду Львівської області на підставі ч. 2ст. 27 ЦПК України.

Позовна заявавідповідає вимогам,передбаченим ст.ст.175-177,184Цивільного процесуальногокодексу України(далі - ЦПК України).

Підстав длязалишення позовноїзаяви безруху чиповернення позовноїзаяви,встановлених ч.ч.1-2,4ст.185ЦПК України або відмови у відкритті провадження в цивільній справі відповідно до п. п. 1-6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, судом не виявлено.

Відповідно до вимог глави 2 Розділу IЦПК України справа віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Сколівського районного суду Львівської області.

Згідно з положеннями частини першої статті 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.

За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження на підставі п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України.

Частиною четвертою статті 19 ЦПК України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

З огляду на предмет позову, з урахуванням статей 19, 274 ЦПК України, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до положень частин першої і восьмої статті 279 ЦПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 Розділу ІІІ цього Кодексу. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків, при цьому судові дебати не проводяться.

Згідно з приписами частини п`ятої статті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивачразом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Відповідно до ч. 1 ст.277ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

З наведених підстав суд приходить до висновку про можливість прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Представником позивача за довіреністю ОСОБА_2 07 липня 2024 року за допомогою системи «Електронний суд» сформовано клопотання про звільнення від сплати судового збору та надано докази про скрутне матеріальне становище позивача.

На підставіст.36ЦПКУкраїни,ст.8Закону України«Про судовийзбір»суд,враховуючи майновийстан сторони,може своєюухвалою відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору навизначений строку порядку,передбаченому законом,але небільше якдо ухваленнясудового рішенняу справі,за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або… 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Таким чином, нормамиЦПК УкраїниіЗакону України «Про судовий збір»передбачено право суду, але не обов`язок щодо звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору позивачем.

Також зазначеними нормами встановлено, що суд при розстроченні сплати судового збору, повинен врахувати майновий стан позивача. Отже, основна умова, за якою може мати місце відстрочка чи розстрочка, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати - це майновий стан сторони, який повинен бути підтверджений суду достовірними доказами.

Обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, згідно зі ст.ст.12,81 ЦПК Українипокладається, на заінтересовану сторону, тобто в даному випадку на позивача.

Звертаючись з даним клопотанням, представник позивача надав докази того, що у позивача на момент подання позову дійсно відсутні кошти для сплати судового збору, а саме: копію Довідки про доходи; копію Форми ОК-7 з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування; копію Довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб; копію Довідки обставини травми солдата за призовом ОСОБА_3 (сина позивача)., у зв`язку з чим, зважаючи на предмет позову, позивача слід звільнити від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 11, 19, 23, 28, 127, 136, 175, 177-180, 184-187,190-192, 274, 277, 279, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання позивача ОСОБА_1 про поновлення процесуального строку на подання позовної заяви - задовольнити.

Поновити строк на подання позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико культурного заповідника «Тустань» про стягнення заробітної плати після звільнення, встановлення факту перебування у трудових відносинах, нарахування заробітної плати та стягнення моральної шкоди.

Звільнити позивача ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви до Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико культурного заповідника «Тустань» про стягнення заробітної плати після звільнення, встановлення факту перебування у трудових відносинах, нарахування заробітної плати та стягнення моральної шкоди.

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико культурного заповідника «Тустань» про стягнення заробітної плати після звільнення, встановлення факту перебування у трудових відносинах, нарахування заробітної плати та стягнення моральної шкоди та відкрити провадження у цивільній справі № 453/1128/24.

Вказана справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін у судове засідання.

Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на «11»жовтня 2024року о11годині 00хвилин у приміщенні Сколівського районного суду Львівської області за адресою: 82600, м. Сколе, вул. Д. Галицького, 8 Стрийського району Львівської області.

Запропонувативідповідачу в п`ятнадцятиденний строкз дня вручення копії цієї ухвали подати до суду відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам, встановленимстаттею 178 ЦПК України.

До відзиву на позовну заяву слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачемта документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачці.

Роз`яснитивідповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Повідомитивідповідача, що у випадку визнання ним позову у строк, встановлений судом для надання відзивувін може надіслати до суду заяву про визнання позовних вимог.

Повідомитивідповідачапро те, що, відповідно до частини першоїстатті 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву він має право пред`явити зустрічний позов.

Запропонуватипозивачці в п`ятиденний строкз дня вручення йому відзиву на позовподати до суду відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам, встановленимстаттею 179 ЦПК України.

До відповіді на відзив слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, аргументи і міркування щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, якщо такі докази не надані позивачем чи відповідачемта документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу.

Запропонувативідповідачув п`ятиденний строкз дня вручення відповіді на відзив на позов подати до суду заперечення, які мають відповідати вимогам, встановленимстаттею 180 ЦПК України.

До заперечень слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, аргументи і міркування щодо наведених позивачем у відповіді на відзив заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, якщо такі докази не надані позивачем чи відповідачемта документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів позивачці.

Роз`яснитиучасникамсправипозивачціта відповідачущо:

- відповідно до частини п`ятоїстатті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадженнябез повідомлення сторінза наявними у справі матеріалами,за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.За клопотанням однієї із сторінрозгляд справи проводиться в судовому засіданніз викликом сторін;

- відповідно до частини сьомоїстатті 279 ЦПК України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивачразом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву;

- відповідно до частин другої, третьоїстатті 39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях36,37і38цьогокодексусудді може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін і призначенням судового засідання.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі Судова влада України в мережі Інтернет за посиланням http://sv.lv.court.gov.ua.

Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи. Крім того, відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.Я. Курницька

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120556627
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —453/1128/24

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Курницька В. Я.

Ухвала від 15.07.2024

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Курницька В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні