Кропивницький апеляційнийсуд
№ провадження 11-кп/4809/376/24 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1
Категорія Доповідач в колегії апеляційного суду ОСОБА_2
УХВАЛА
22.07.2024 року. м. Кропивницький
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Кропивницького апеляційного суду у складі :
головуючого судді ОСОБА_2
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі - ОСОБА_5 ,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_6 на ухвалу Петрівського районного суду Кіровоградської області від 27.03.2024, стосовно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тетієв Київської обл., українця, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, не одруженого, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1 , засудженого вирокомПечерського районного суду м. Києва за ст. 187 ч 4, ст.115 ч.2 пп. 6,12, ст.70 ч.1 КК України до 14 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна,
встановлено адміністративний нагляд на 1 рік,
Інші учасники судового розгляду:
прокурор ОСОБА_7 ,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Петрівського районного суду Кіровоградської області від 27.03.2024 встановлено адміністративний нагляд на 1 рік відносно ОСОБА_6 та встановлено обмеження. Зобов`язано прибувати в період з 07:00 до 12:00 години 1,2,3,4 суботи кожного місяця до співробітника поліції, який проводить реєстраційну відмітку; заборонено відвідування барів, ресторанів, кафе, магазинів та інших громадських місць, де алкогольні напої реалізуються на розлив, а також вокзалів та аеропортів без відповідного на те дозволу з регіонального відділення поліції, заборонено вихід з будинку (квартири) в період з 22 год. по 06 год.;заборонено виїздити за межі пункту проживання на постійне або тимчасове перебування без письмового дозволу керівництва поліції. В разі необхідності виїздити за територію пункту проживання піднаглядний зобов`язаний письмово попередити керівництво поліції про мету, термін, точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний лист в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки.
Рішення суду мотивовано тим, що засуджений за час відбування покарання в місцях позбавлення волі зарекомендував себе як порушник встановленого порядку відбування покарання, на шлях виправлення не став. Суд першої інстанції прийшов до висновку, що оскільки ОСОБА_6 засуджений за особливо тяжкі злочини, а також раніше судимий за умисні злочини, під час відбування покарання своєю поведінкою не довів свого виправлення та залишається небезпечним для суспільства, слід встановити адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, з застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
В апеляційнійскарзі засуджений ОСОБА_6 просить ухвалу суду скасувати, та ухвалити нову ухвалу, якою в задоволенні подання відмовити.
Зазначає, що в суді першої інстанції було порушено право на захист, оскільки не було забезпечено засудженого захистом адвоката.
Судом першої інстанції було безпідставно перераховано судимості засудженого, оскільки вони погашені.
До початку судового розгляду засуджений ОСОБА_6 надіслав заяву про надання захисника для відстоювання інтересів в суді та перенести розгляд справи до призначення захисника.
Заслухавши учасників процесу, колегія суддів вважає, що клопотання засудженого ОСОБА_6 про призначення йому захисника слід задовольнити, за таких підстав.
Як визначають положенняКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вказує практика, усталена судовими рішеннями Європейського суду з прав людини, положення ст. 20 КПК України, суд зобов`язаний забезпечити реалізацію конституційного права на захист.
Положеннями ст. 59 Конституції України регламентовано: кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.
Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 48 КПК України захисник може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні; захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням у випадках та в порядку, визначених статтями 49 та 53 цього Кодексу.
Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 49 КПК України, ч. 1 ст. 49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках якщо обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно; захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Згідно із ч. 3 ст. 43 КПК України виправданий, засуджений має права обвинуваченого, передбачені статтею 42 цього Кодексу, в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.
Положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджене Наказом Міністерства юстиції України № 967/5 від 02.07.2012 (із подальшими змінами редакції), п. 13 його, регульоване залучення адвоката, зокрема, п.п. 11 встановлює, що місцеві центри забезпечують складання документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів особи, засудженої до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, за зверненням такої особи або за ухвалою суду в судах, інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, залучають у встановленому порядку перекладача (сурдоперекладача), видають доручення адвокатам / уповноважують працівників місцевих центрів для надання безоплатної вторинної правової допомоги таким особам; скасовують у разі необхідності видані адвокатам доручення в установленому порядку.
На підставі викладеного, з метою забезпечення права на захист ОСОБА_6 апеляційний суд дійшов висновку про необхідність звернення до Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, в порядку ст.49 КПК України, з метою залучення захисника для представництва та захисту інтересів засудженого ОСОБА_6 під час розгляду апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_6 на ухвалу Петрівського районного суду Кіровоградської області від 27.03.2024.
Керуючись ст. ст. 49, 405, 419 КПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання засудженого ОСОБА_6 - задовольнити.
ДоручитиПівденному міжрегіональномуцентру з надання безоплатної правничої допомогипризначитизасудженому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , захисника-адвоката для здійснення захисту інтересів засудженого.
Доручити директору зазначеного Центру забезпечити участь призначеного захисника в судовому засіданніза адресою:просп. Європейський2, м. Кропивницькийна09.09.2024 на 11 год. 00 хв.
Копію ухвали направити доПівденного міжрегіональногоцентру з надання безоплатної правничої допомоги для забезпечення її виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді: ( підписи )
Згідно з оригіналом:
Суддя Кропивницького
апеляційного суду ОСОБА_2
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120559390 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Кропивницький апеляційний суд
Кабанова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні