"23" липня 2024 р. Справа № 363/1601/24
РІШЕННЯ
Іменем України
(ЗАОЧНЕ)
23 липня 2024 року м. Вишгород
Вишгородський районний суд Київської області в складі головуючого - судді Баличевої М.Б., за участю секретаря судових засідань Василенко Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгород в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом представника ОСОБА_1 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Агенція «Партнер» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
01.04.2024 року до Вишгородського районного суду Київської області через систему «Електронний суд» надійшла вищезазначена позовна заява, в якій представник позивача просив стягнути з ОСОБА_2 на користьТОВ «АГЕНЦІЯ«ПАРТНЕР» заборгованістьв сумі5616,60грн.за Договором№ 07065на охоронуоб`єкта (приватноїквартири,будинку)від 06.03.2018,що складаєтьсяіз:3077,00грн.-заборгованість поосновному боргуза отриманіпослуги; 1917,32грн. сумапені занесвоєчасну оплатуотриманих послуг;466, 95 грн. - інфляційне збільшення. 155, 33 грн. - 3 % річних. Покласти на ОСОБА_2 судові витрати, які складаються із суми судового збору в розмірі 3 028, 00 грн.
Вимоги обґрунтовані тим, що 06.03.2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Агенція «Партнер» та ОСОБА_2 укладено Договір № 07065 на охорону об`єкта (приватної квартири, будинку), згідно умов якого Позивач взяв на себе зобов`язання оперативного реагування на спрацювання сигналізації (сповіщення про перехід сигналізації з режиму «Спостереження» в режим «Тривога», що не санкціоновано Замовником або пов`язано з невірним користуванням сигналізацією Замовником) встановленої в приватному будинку, який знаходиться по АДРЕСА_1 , а Замовник зобов`язався виконувати, передбачені Договором умови майнової безпеки та щомісячно сплачувати Охоронній компанії встановлену плату на умовах та в порядку передбаченому Договором. Відповідно до положень Договору, викладених в пунктах 5.1. та 5.2., розмір щомісячного платежу складає 450,00 грн., який підлягає сплаті попередньою оплатою не пізніше 10 го числа поточного місяця. Позивач надавав Відповідачу послуги, передбачені Договором, а Відповідач сплачував кошти за отримані послуги не повному обсязі та починаючи з червня 2022 року допускає прострочку у сплаті платежів. В результаті утворилась прострочена заборгованість, сума якої станом на дату подання позову складає 3077,00 грн. Відповідно до пункту 5.3. Договору, Відповідачу нарахована пеня у розмірі 1917,32 грн. Також за весь час прострочення Відповідач повинен сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції зокрема в даному випадку сума різницю між сумою боргу з урахуванням індексу інфляції та сумою боргу, яку не сплатив Відповідач (інфляційне збільшення) складає 466,95 грн., три проценти річних складає - 155,33 грн.
Ухвалою судду від 22 квітня 2024 року по справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом учасників справи та призначено судове засідання.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, через систему «Електронний суд» 23.07.2024 подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити, проти заочного рішення не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з`явилася про місце, час та дату розгляду справи була повідомлена належним чином, зокрема, шляхом розміщення оголошення на сайті суду, заяви про розгляд справи за її відсутністю до суду не надходило, своїм правом на подання відзиву не скористалася, а тому суд, відповідно до ч. 1ст. 280 ЦПК України, вважає можливим вирішити справу на підставі наявних доказів без участі відповідача та провести заочний розгляд справи.
У відповідності до ч. 2 ст.247ЦПК України у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
23 липня 2024 року відповідно до ч. 1 ст. 281 ЦПК України постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно дост. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за звернення особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Уст.12 ЦПК України, говориться, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що 06.03.2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Агенція «Партнер» (надалі- Охорона) та ОСОБА_2 (надалі- Клієнт) укладено Договір № 07065 на централізований нагляд за системою тривожної сигналізації, об`єктом якого став приватний будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно п. 3.3. вказаного Договору Клієнт зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі здійснювати оплату за цим Договором.
Пунктом 7.1., 7.2. Договору встановлено, що вартість Послуг, які надаються за цим Договором становить 450,00 грн. за один місяць. Вартість послуг в сумі, яка вказана в п. цього Договору, сплачується Клієнтом Охороні не пізніше 10-го числа поточного місяця за місяць у якому Послуги будуть надаватись (попередня оплата).
Пунктом 8.2. Договору передбачено термін дії Договору: початок 06.03.2018 р. Закінчення 05.03.2019 р. Якщо за один місяць до закінчення терміну Дії Договору жодна із Сторін не повідомить іншу його припинення або переукладення на інших умовах, то строк дії Договору вважається пролонгованим на наступний черговий календарний рік і на тих самих умовах аж до моменту, коли одна із Сторін не заявить у порядку, передбаченому цим Договором про небажання продовжити термін дії цього Договору на наступний черговий рік. Даний договір може бути розірваний однією із Сторін в односторонньому порядку за умови письмового повідомлення іншої про таке розірвання за 30 днів (а.с. 20-21).
Матеріали справи містять розрахунок суми позову, згідно якого заборгованість складається із: 3077,00 грн. - заборгованість по основному боргу за отримані послуги; 1917,32 грн. сума пені за несвоєчасну оплату отриманих послуг; 466,95 грн. - інфляційне збільшення.; 155,33 грн. - 3 % річних (а.с. 13-19).
Згідно зі статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд (ч. 1 ст. 12 ЦК України).
При вирішенні цієї справи суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 ЦК України).
Згідно ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно до ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
Згідно ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Судом встановлено, що позивач надавав послуги з охорони об`єкту (приватного будинку) за адресою: АДРЕСА_1 належної якості, а тому відповідач була зобов`язана оплачувати послуги, які надавались їй позивачем, в повному обсязі. Відповідачем не було за допомогою належних та допустимих доказів спростовано суму заборгованості за спожиті послуги .
З огляду на викладене, позовна вимога про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за послуги з охорони об`єкта у сумі 3077 грн. підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
За правилами статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (частина третя статті 549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 550 Цивільного кодексу України право на неустойку (штраф, пеню) виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов`язання.
При цьомузгідно ст.625ЦК Україниборжник незвільняється відвідповідальності занеможливість виконаннянимгрошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Передбачене ч. 2 ст. 625 ЦК України нарахування 3% річних має компенсаційний, а не штрафний характер, оскільки виступає способом захисту майнового права та інтересу, який полягає в отриманні компенсації від боржника.
В силу положень частини 1 статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Як встановлено судом, відповідач свої зобов`язання належним чином не виконала, внаслідок чого ій було нараховано 1917,32 грн. сума пені за несвоєчасну оплату отриманих послуг; 466,95 грн. - інфляційне збільшення та 155,33 грн. - 3 % річних. Розрахунок вказаних сум є обрунтованим та вірним. Відповідач не надав належних та допустимих доказів на його спростування.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов є обгрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Крім тогопозивачем представленедокументальне підтвердженняпонесених нимсудових витрат,які згідност.141ЦПК України слід стягнути на їх користь з відповідача.
Відтак пред`явлений позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись 259, 265, 268, 279, 280 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АГЕНЦІЯ «ПАРТНЕР» заборгованість в сумі 5616,60 грн. (п`ять тисяч шістсот шістнадцять гривень 60 коп.) за Договором № 07065 на охорону об`єкта (приватної квартири, будинку) від 06.03.2018, що складається із: 3077, 00 грн. - заборгованість по основному боргу за отримані послуги; 1917,32 грн. сума пені за несвоєчасну оплату отриманих послуг; 466,95 грн. - інфляційне збільшення, 155,33 грн. - 3 % річних.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АГЕНЦІЯ «ПАРТНЕР» судові витрати, які складаються із суми судового збору в розмірі 3028, 00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вишгородського районного суду Київської області.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Агенція «Партнер» (код ЄДРПОУ: 37063967, адреса: 03061, м. Київ, вул. Пост-Волинська, буд. 5)
Відповідач: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 )
Головуючий М.Б. Баличева
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120560253 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні