24.07.2024
Справа № 696/786/24
Провадження № 2/696/237/24
Ухвала
Іменем України
24 липня 2024 року м.Кам`янка
Кам`янський районний суд Черкаської області
в складі: - головуючого судді - Шкреби В.В.,
при секретарі Степановій Н.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Кам`янка Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), Михайлівської сільської ради Черкаського району Черкаської області (код ЄДРПОУ 34176446, вул. Героїв Майдану, б. 27 с. Михайлівка Черкаського району Черкаської області) про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,-
встановив :
В провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.
В судовому засіданні виникла необхідність витребувати документи, які стосується предмета доказування у даній справі, а саме спадкову справу, яка була відкрита після смерті ОСОБА_3 , 1952 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Кривий Ріг Дніпропетровської області.
Через відсутність можливості забезпечити Городоцькимрайонним судом Львівської області проведення в режимі відеоконференції судового засідання із участю позивача та його представника, сторона позивача в судове засідання не з`явилась.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилась, попередньо подала до суду заяву, в якій зазначила, що позовні вимоги визнає повністю, та просить суд розгляд справи провести без її участі.
Представник Михайлівської сільської ради також в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Всебічно, повно, об`єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Стаття 13 ЦПК Українивстановлює, що суд розглядає справи на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно достатті 76 ЦПК Українивстановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.7 ст. 81 ЦПК України суд може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ч.2ст.83 ЦПК Українисторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні надати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідност. 89 ЦПК України, виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Згідно із практикою Європейського суду з прав людини за своєю природою змагальність судочинства засновується на диференціації процесуальних функцій і відповідно правомочностей головних суб`єктів процесуальної діяльності цивільного судочинства - суду та сторін (позивача та відповідача). Диференціація процесуальних функцій об`єктивно призводить до того, що принцип змагальності відбиває властивості цивільного судочинства у площині лише прав та обов`язків сторін. Це дає можливість констатувати, що принцип змагальності у такому розумінні урівноважується з принципом диспозитивності та, що необхідно особливо підкреслити, - із принципом незалежності суду. Він знівельовує можливість суду втручатися у взаємовідносини сторін завдяки збору доказів самим судом. У процесі, побудованому за принципом змагальності, збір і підготовка усього фактичного матеріалу для вирішення спору між сторонами покладається законом на сторони. Суд тільки оцінює надані сторонам матеріали, але сам жодних фактичних матеріалів і доказів не збирає.
Саме на позивача покладено процесуальний обов`язок довести заявлені позовні вимоги.
Суд забезпечив сторонам рівні можливості надання доказів та доведеності їх перед судом.
З огляду на те, що Позивач та його представник не мають можливості подати вищевказані документи (докази), суд у відповідності до ч.7 ст. 81 ЦПК України, для правильного вирішення справи, має право за власної ініціативи витребувати необхідні докази.
На підставі зазначеного та керуючись ст., ст. 76,81,82, 84, 258,260 ЦПКУкраїни,суд
постановив:
Витребувати у державного нотаріуса Першої Криворізької державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Шабліян Є.М., належним чином завірену копію спадкової справи після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , 1952 року народження, який помер у м.Кривий Ріг Дніпропетровської області.
Копію ухвали направити для відома та виконання.Витребувані докази відповідальним особам надати в суд в строк до 16 серпня 2024 року.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : Шкреба В.В.
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120573012 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Шкреба В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні