Ухвала
від 24.07.2024 по справі 708/820/24
ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 708/820/24

Номер провадження № 2/708/341/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2024 року

Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Івахненко О.Г., розглянувши матеріали справи за позовом Служби у справах дітей Медведівської сільської ради до ОСОБА_1 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИЛА:

До суду звернулася Служби у справах дітей Медведівської сільської ради із позовною заявою у якій просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 від усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, і до досягнення дитиною повноліття починаючи стягнення з дати пред`явлення даного позову до суду.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя приходить до наступних висновків.

Так, пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини іосновоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. У такій формі в цьому пункті втілено «право на суд», одним з аспектів якого є право доступу, тобто право на порушення провадження в суді за цивільним позовом. Однак, практика Європейського Суду з прав людини свідчить, що це право не є абсолютним. Воно може підлягати законним обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності позовних заяв.

А у рішенні від 14 грудня 2011року №19-рп/2011 Конституційний Суд України встановив, що конституційне право особи на звернення до суду кореспондується з її обов`язком дотримуватися встановлених процесуальним законом механізмів (процедур).

Згідно до п. 5 п. 7 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Однак, позивач в позові не наводить жодних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_2 чи ОСОБА_5 , які є прийомними батьками відносно малолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , не подано іншого позову про стягнення аліментів з відповідачки.

Отже, позовна заява не відповідає вимогам п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України.

Також, відповідно до ст.ст. 256-1 - 256-3 СК України прийомна сім`я - сім`я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні батьки несуть обов`язки по вихованню та розвитку дітей, передбачені ст. 150 цього Кодексу, являються законними представниками прийомних дітей і діють без спеціальних на те повноважень як опікуни або піклувальники. Прийомні діти проживають і виховуються у прийомній сім`ї до досягнення 18-річного віку, за ними зберігається право на аліменти, пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв`язку з втратою годувальника, які вони мали до влаштування до прийомної сім`ї.

Відповідно п. 11 Положення про прийомну сім`ю, затвердженого Постановою КМ України 26 квітня 2002 р. N 565, за прийомними дітьми зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги. Суми коштів, що належать прийомним дітям як пенсія, аліменти, інші види державної допомоги, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей. Отже, питання стягнення аліментів на утримання дітей, влаштованих до прийомної сім`ї, може вплинути на права прийомних батьків як розпорядників стягнутих в якості аліментів коштів.

Предметом позову є вимога про стягнення аліментів на утримання дітей опікунами якої є ОСОБА_2 та ОСОБА_5 , однак, вони не мають жодного статусу, оскільки жоден з них не залучений до справи, відсутні їх повні анкетні дані.

Суддя зазначає, що опікуни є самостійними позивачами по даному спору, де вирішення питання про стягнення аліментів на користь того чи іншого опікуна прямим чином впливає на їх права та обов`язки.

А тому позивачу слід надати докази, що законні представники дітей не можуть самостійно звернутись до суду з даним позовом.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвал упро залишення позовної заяви без руху,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.

За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням строку на усунення недоліків.

З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України,-

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Служби у справах дітей Медведівської сільської ради до ОСОБА_1 про стягнення аліментів- залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін, позовна заява відповідно до ч.2 ст. 121 ЦПК України буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Івахненко

СудЧигиринський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення24.07.2024
Оприлюднено26.07.2024
Номер документу120573188
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —708/820/24

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні