441/1701/24
2/441/737/2024
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
24.07.2024 суддя Городоцького районного суду Львівської області Яворська Н.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Служба у справах дітей Городоцької міської ради Львівської області, Служба у справах дітей Львівської районної державної адміністрації Львівської області про встановлення порядку побачень з дитиною, -
в с т а н о в и л а :
адвокат Макух А.В. в інтересах ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про встановлення порядку побачень з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що таку слід повернути позивачу з огляду на наступне.
За положеннями п. 7 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках коли до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.
Стаття 158 СК України передбачає вирішення органом опіки та піклування спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Так, положеннями означеної статті визначено, що за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.
Рішення органу опіки та піклування є обов`язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов`язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Стаття 159 СК України передбачає вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Так, ч. 1 ст. 159 СК України визначено, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
Аналіз вищенаведених норм дає підстави дійти висновку, що один з батьків (батько, матір), який проживає окремо від дитини, у разі відсутності від іншого з батьків згоди на побачення з дитиною, має право подати до органу опіки та піклування заяву щодо способу участіу вихованнідитини таспілкуванні знею. І вже у випадку ухилення того з батьків, з ким проживає дитина, від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутись до суду із позовною заявою про визначення порядку виховання та зустрічей з дитиною.
Таким чином, даний спір передбачає вжиття заходів досудового врегулювання спору.
Між тим, із змісту позовної заяви убачається, що позивачем заходи досудового врегулювання спору не вживались.
За наведеного, приходжу переконання, що позовну заяву слід повернути на підставі п. 7 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.
При цьому, позивачу слід роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ч.4 ст.185 ЦПК України,суддя -
у х в а л и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Служба у справах дітей Городоцької міської ради Львівської області, Служба у справах дітей Львівської районної державної адміністрації Львівської області про встановлення порядку побачень з дитиною повернути позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя Яворська Н.І.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120583486 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Яворська Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні