Справа № 464/5096/24
пр.№ 1-кс/464/1020/24
У Х В А Л А
23 липня 2024 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотанняслідчого ВРЗ СТ СВ ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , про арешт майна, -
в с т а н о в и в :
слідчий ОСОБА_3 звернувся із клопотанням про накладення арешту на автобус марки «БАЗ А079» (маршруту №41) реєстраційний номер НОМЕР_1 в цілому (на його комплектуючі деталі, вузли, агрегати та інше обладнання), без права відчуження, ремонту та експлуатації, який належить ТзОВ Фіакр-Львів (юридична адреса: АДРЕСА_1 ) та перебуває в користуванні ОСОБА_4 . В обгрунтування клопотання покликається на те, що ним здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024141410000623 від 18.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що 18.07.2024близько 09.50год.м.Львові напр.Червоної Калини,60,відбулася ДТП(зіткненнятранспортних засобів)за участіавтобуса марки«БАЗ А079»(маршруту№41)реєстраційний номер НОМЕР_1 ,під керуванням ОСОБА_4 ,автомобіля маркимарки «КІАRІО»реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуваннямводія НОМЕР_3 ОСОБА_5 ,автомобіля марки«SkodaOktavia»реєстраційний номер НОМЕР_4 під керуваннямводія ОСОБА_6 ,та автомобілямарки «BMWМ2»реєстраційний номер НОМЕР_5 під керуванням ОСОБА_7 .Внаслідок ДТПводій автобуста пасажиритранспортних засобівотримали тілесніушкодження.18.07.2024року,автобус марки«БАЗ А079»(маршруту№41)реєстраційний номер НОМЕР_1 ,оглянутий тавизнаний речовимдоказом у даномукримінальному провадженні. З метою збереження речового доказу, недопущення знищення чи приховування слідів злочину, а також проведення ряду експертиз з метою встановлення обставин події, просить клопотання задоволити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, просить розглядати дане клопотання у його відсутності та таке задоволити.
Власник майна на розгляд клопотання не з`явилась, належним чином повідомлялась про дату, час та місце розгляду такого, що у відповідності до ч. 1 ст. 172 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання про накладення арешту підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що слідчим ВРЗ СТ СВ ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за № 12024141410000623 від 18.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.
В ходідосудового розслідуваннявстановлено,що18.07.2024 близько 09.50 год. м. Львові на пр. Червоної Калини, 60, відбулася ДТП (зіткнення транспортних засобів) за участю автобуса марки «БАЗ А079» (маршруту №41) реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_4 , автомобіля марки марки «КІА RІО» реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням водія НОМЕР_3 ОСОБА_5 , автомобіля марки «Skoda Oktavia» реєстраційний номер НОМЕР_4 під керуванням водія ОСОБА_6 , та автомобіля марки «BMW М2» реєстраційний номер НОМЕР_5 під керуванням ОСОБА_7 . Внаслідок ДТП водій автобус та пасажири транспортних засобів отримали тілесні ушкодження.
Постановою слідчого від 18.07.2024 року вищевказаний транспортний засіб визнано речовим доказом по кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно ч. 3 ст.170 КПК України арешт майнадопускається зметою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно доч.2ст.173КПК Українипри вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати: правовупідставу дляарешту майна; можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); наявністьобґрунтованої підозриу вчиненніособою кримінальногоправопорушення абосуспільно небезпечногодіяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); можливістьспеціальної конфіскаціїмайна (якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); розміршкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); розумністьта співрозмірністьобмеження прававласності завданнямкримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи мотиви клопотання, склад майна, на яке слідчий просить накласти арешт, правову підставу для арешту майна, визнання вказаного майна речовим доказом у кримінальному провадженні, з метоюзабезпечення збереженняречових доказів, вважаю, що не застосування арешту може призвести до відчуження цього майна, а тому з метою забезпечення кримінального провадження, виходячи із вимог розумності та співмірності обмеження права власності в результаті накладення арешту на майно, приходжу до переконання, що клопотання про арешт майна є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
клопотання задоволити. Накласти арешт на автобус марки «БАЗ А079» (маршруту №41) реєстраційний номер НОМЕР_1 в цілому (на його комплектуючі деталі, вузли, агрегати та інше обладнання), який належить ТзОВ Фіакр-Львів (юридична адреса: м. Львів вул. Федьковича 34Б), який полягає у позбавленні права на відчуження, розпорядження та користування зазначеним майном.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120595298 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Бойко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні