Ухвала
від 25.07.2024 по справі 908/1997/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

залишення позовної заяви без руху

25.07.2024Справа №908/1997/24

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Педорича С.І., розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (вул. Симона Петлюри, буд. 25, м. Київ, 01032; ідентифікаційний код юридичної особи 00100227)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод гідравлічного обладнання» (пр. Ювілейний, буд. 23а, кв. 9, м. Запоріжжя, 69097; ідентифікаційний код юридичної особи 44280288)

про стягнення коштів

УСТАНОВИВ:

22.07.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (скорочене найменування НЕК «Укренерго») до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод гідравлічного обладнання» (скорочене найменування - ТОВ «Запорізький завод гідравлічного обладнання») про стягнення штрафу у розмірі 113 544,19 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.07.2024 справу № 908/1997/24 передано на розгляд судді Педорича С.І.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом ГПК України) встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Згідно зі п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позовна заява це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. З аналізу норм чинного в Україні законодавства, а також положень доктрини права вбачається, що елементами позову, які є його структурними складовими та визначають його зміст, є предмет та підстави позову.

Предметом позову, як вимоги про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу, може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення.

На першій сторінці позовної заяви НЕК «Укренерго», що надійшла на адресу Господарського суду Запорізької області, позивачем зазначено ціну позову 113 544,19 грн.

У позовній заяві (на стор. 4) міститься розрахунок штрафу наступного змісту:

«…За неякісно надані послуги ТОВ «Запорізький завод гідравлічного обладнання» виконання зобов`язань за Договором, Замовником розраховано штраф за наступною формулою: 4 567 720,96 грн (вартість неякісно наданих послуг) х 20 % (розмір штрафу) = 113 544,19 грн…».

Будь-яких інших розрахунків суми що стягується, позовна заява та додані до неї документи не містять.

При цьому, розрахунок наведений на стор. 4 позовної заяви містить явну арифметичну помилку, оскільки 20% від 4 567 720,96 грн дорівнює 913 544,19 грн, а не 113 544,19 грн, як зазначено позивачем.

Таким чином, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються, що є порушенням п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК

З огляду на викладене, позивачу слід чітко сформулювати заявлені позовні вимоги, оскільки вони складають предмет спору та саме щодо них приймається судове рішення, та надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити), ч. 2 ст. 174 ГПК України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву НЕК «Укренерго» слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків, а саме: надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються.

Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ураховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго», м. Київ, до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод гідравлічного обладнання», про стягнення коштів залишити без руху.

2. Надати Приватному акціонерному товариству «Національна енергетична компанія «Укренерго», м. Київ строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня отримання вказаної ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду письмової заяви із обґрунтованим розрахунком сум, що стягуються.

3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї документи надіслати учасникам справи (листом з описом вкладення). Докази такого надіслання надати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви.

4. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.

5. Направити ухвалу суду позивачу на його офіційну електронну адресу в електронній формі із застосуванням ЄСІТС.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

СуддяС.І. Педорич

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.07.2024
Оприлюднено29.07.2024
Номер документу120598839
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —908/1997/24

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Парусніков Юрій Борисович

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Парусніков Юрій Борисович

Рішення від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Педорич С.І.

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Педорич С.І.

Ухвала від 25.07.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Педорич С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні