ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25.07.2024 р. Справа № 914/1585/24 Суддя Господарського суду Львівської області З.П. Гоменюк, розглянувши матеріали
зустрічної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «САД АГРО ТРЕЙД», с. Братковичі, Львівська область
до відповідача за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОСС ТЛС», м. Харків, Харківська область
про стягнення 1028524,40 грн завданих збитків за договором №18.08.2023-6 перевезення вантажів від 18.08.2023 року
у справі №914/1585/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОСС ТЛС», м. Харків, Харківська область
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «САД АГРО ТРЕЙД», с. Братковичі, Львівська область
про стягнення 587583,91 грн заборгованості за договором №18.08.2023-6 перевезення вантажів від 18.08.2023 року.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОСС ТЛС» до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «САД АГРО ТРЕЙД» про стягнення 587583,91 грн заборгованості за договором №18.08.2023-6 перевезення вантажів від 18.08.2023 року, з яких: 530365,06 грн - основна заборгованість, 1333,17 грн - пеня, 304,31 грн - 3% річних та 55581,31 грн - штраф за понаднормовий простій транспортних засобів позивача.
Ухвалою суду від 09.07.2024 відкрито провадження у даній справі за правилами загального позовного провадження, встановлено відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов та призначено підготовче засідання на 31.07.2024.
До Господарського суду Львівської області надійшла зустрічна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «САД АГРО ТРЕЙД» до відповідача за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОСС ТЛС» про 1028524,40 грн завданих збитків за договором №18.08.2023-6 перевезення вантажів від 18.08.2023 року.
Вирішуючи питання про прийняття зустрічної позовної заяви до спільного розгляду із первісним позовом, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно із ч.ч. 1, 4, 5 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до п. 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити, зокрема: відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
З матеріалів зустрічної позовної заяви судом не вбачається, що позивач за зустрічним позовом не надав суду відомостей щодо заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви та/або про їх відсутність.
Таким чином, суд вважає за потрібне зазначити позивачу за зустрічним позовом про доцільність повідомити щодо вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися та/або зазначення про те, що такі не вживались позивачем.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо (ч. 3 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України).
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. (ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Приписами ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Так, частинами 2, 4 та 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про доцільність наголосити позивачу за зустрічним позовом про те, що він має повідомити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також зазначити щодо доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) та/або повідомити про відсутність відповідних доказів.
Одночасно, судом з поданих матеріалів зустрічної позовної заяви вбачається, що позивач за зустрічним позовом долучає копії документів, які не зазначені у переліку додатків до позовної заяви, а саме:
- міжнародна товарно-транспортна накладна №422444;
- рахунок №188/29.05.24;
рахунок на оплату № 65 від 20.05.2024.
Натомість, згідно наданого позивачем за зустрічним позовом перелік додатків, останній покликається на долучення документів:
- доповнення до договору №1105094 від 25.04.2024 року;
- міжнародна товарно-транспортна накладна CMR №918449;
- платіжна інструкція №2501 від 07.06.2024
Проте. судом встановлено, що позивачем за зустрічним позовом не долучено відповідник копій документів до матеріалів зустрічної позовної заяви.
Також, суд звертає увагу позивача за зустрічним позовом, що останнім надано суду копію митної товарно-транспортної накладної з якої не вбачається її номеру, а також не вдається можливим встановити текст та зміст викладеного у відповідному документі. Одночасно, позивачем за зустрічним позовом долучено копію сертифікату миття №UA0000022534 від 22.05.2024, у якому міститься інформація. перелік якої має нечитабельний формат.
Таким чином, суд зобов`язує позивача надати належної якості копії вище перелічених документів, а також надати суду усі необхідні докази, на які останній покликається у зустрічній позовній заяві. Щодо долучених документів, які відсутні у переліку додатків до зустрічної позовної заяви, суд повідомляє про те, що позивачу за зустрічним позовом необхідного надати детальний та обґрунтований зміст позовних вимог щодо таких доказів.
Пунктами 3, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
З приводу вище наведеного суд зазначає про те, що позивачем не надано суду детального та обґрунтованого розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, а також позивач за зустрічним позовом не надав суду відомостей щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, відповідно до вказаних норм ГПК України зустрічну позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві за зустрічним позовом спосіб і строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 2, 15, 162, 164, 172, 173, 180, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «САД АГРО ТРЕЙД» до відповідача за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОСС ТЛС» про стягнення 1028524,40 грн завданих збитків за договором №18.08.2023-6 перевезення вантажів від 18.08.2023 року залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «САД АГРО ТРЕЙД» десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали на усунення допущених недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали.
У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.
Суддя Гоменюк З.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120599265 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гоменюк З.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні