Справа № 465/8065/21 Головуючий у 1 інстанції Мартинишин М.О.
Провадження № 22-ц/811/1655/24 Доповідач в 2-й інстанції Копняк С. М.
УХВАЛА
26 липня 2024 року Львівський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Копняк С.М., розглянувши клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Аккорд - Тур» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представника ОСОБА_1 за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EASYCON» у справі за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю «Аккорд-Тур», фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про розірвання договору та стягнення матеріальної шкоди,
встановив:
в провадженні Львівського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Аккорд - Тур» на рішення Франківського районного суду м. Львова від 19 грудня 2023 року та додаткове рішення Франківського районного суду м. Львова від 24 квітня 2024 року.
Розгляд справи призначено на 01 серпня 2024 року на 11 год. 20 хв.
01 липня 2024 року зареєстровано клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Аккорд - Тур» про участь у судовому засіданні, яке відбудеться 01 серпня 2024 року о 11 год. 20 хв. та усі подальші судові засідання у цій справі в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EASYCON», за участі представника ОСОБА_1 .
Згідно з частинами першою, другою статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (частина третя статті 212 ЦПК України).
Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференц зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким, зокрема, передбачено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час); для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою (пункти 1, 7 розділу ІІІ).
Львівський апеляційний суд має технічну можливість провести судове засідання, однак за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua), а не за допомогою програмного забезпечення «EASYCON» чи будь яких інших засобів зв`язку.
Враховуючи наведене, те, що клопотання подане з дотриманням передбаченого статтею 212 ЦПК України строку та відповідає встановленим цією статтею вимогам, таке підлягає задоволенню частково.
Частиною п`ятоюстатті 212 ЦПК України передбачено, що ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Керуючись статтями 212, 260, 261, 381 ЦПК України Львівський апеляційний суд,
ухвалив:
клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Аккорд - Тур», задовольнити частково.
Провести судовезасідання,призначене на 01 серпня 2024 року на 11 год 20 хв. та усі подальші судові засідання у цій справі, за участю представника ОСОБА_1 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів та електронного підпису, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196.
Роз`яснитипредставнику ОСОБА_1 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: ввійти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку, очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «ВКЗ», який може бути встановлений за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Копняк
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120613364 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Копняк С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні