"01" серпня 2024 р. Справа № 363/3703/24
УХВАЛА
Іменем України
01 серпня 2024 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Дьоміна О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , яка подана представником позивача - адвокатом Опришко Е.В. до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області, про визначення місця проживання дитини з батьком, -
ВСТАНОВИВ:
24.07.2024 року адвокат Опришко Е.В., в інтересах позивача ОСОБА_1 , звернулась до Вишгородського районного суду Київської області із вказаним позовом.
Подана позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України. Позивачем додано до позову квитанцію про сплату судового збору.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 27 ЦПК України - позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально віднесено до юрисдикції Вишгородського районного суду Київської області, тобто справа підсудна даному суду.
Статтею 274 ЦПК України визначені справи, що розглядаються в порядку спрощеного провадження. Так, ч. 3 цієї статті наголошує, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Зі змісту ч. 4 ст. 274 ЦПК України слідує, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, зокрема , що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя, а також інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Враховуючи вимоги зазначеної статті, обраний позивачем спосіб захисту, кількість учасників за позовом, обсяг доказів, що підлягає дослідженню, суд вважає за необхідне проводити розгляд цієї справи в загальному позовному провадженні.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є, в тому числі, остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, з`ясування заперечень проти позовних вимог, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Таким чином, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження і з метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 53 ЦПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 19 СК України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне, залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору Орган опіки та піклування при виконавчому комітету Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області.
Обов`язок направлення третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору копії позовної заяви з доданими до неї документами покласти на позивача, зобов`язавши його надати докази такого направлення суду у встановлений строк.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 28, 175, 177, 189, 274-279 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Прийняти цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , яка подана представником позивача - адвокатом Опришко Е.В., до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області, про визначення місця проживання дитини з батьком- до розгляду.
Залучити до участі у вказаній цивільній справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області (юридична адреса: Київська обл., смт Димер, вул. Соборна, 19).
Зобов`язати Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області надати суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи, в строк до 01.10.2024 року .
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити справу до розгляду у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні Вишгородського районного суду Київської області, що розташовано за адресою: м. Вишгород, вул. Кургузова, 7, на 01.10.2024 року на 09 год. 30 хв. .
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 направити, треті особі, а саме вказаному Органу опіки та піклування, копію позовної заяви з доданими до неї документами, а докази такого направлення надати суду в строк до 01.10.2024 року.
Визначити відповідачці п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідачка має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву ( у разі його надіслання відповідачами) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачці п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив ( у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Визначити третім особам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву, пояснення на відзив, яке повинне відповідати ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://og.hr.court.gov.ua /sud2029/.
У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.П. Дьоміна
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120743243 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Дьоміна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні