Справа № 645/2192/24
Провадження № 2/645/1377/24
У Х В А Л А
іменем України
31 липня 2024 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді: Шарка О.П.
при секретарі судових засідань Мухіна В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом Комунального некомерційного підприємства «Міський перинатальний центр» Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих кримінальним правопорушенням
Встановив:
Комунальне некомерційне підприємство «Міський перинатальний центр» Харківської міської ради» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить суд про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення, у розмірі 287305 грн. 89 коп.
Ухвалою судді від 22 травня 2024 року провадження у справі відкрито, призначено справу до розгляду по суті в спрощеному провадженні.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про залишення без руху позовної заяви, оскільки позивачем при подані позовної заяви не сплачено судовий збір, у той час, як позовна заява подана на загальних підставах, факт вчинення відповідачем злочинуне встановлено.
Представник позивача у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечувала, вважаючи його необґрунтованим та безпідставним.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
В позовній заяві представник позивача посилається на п.6 ч.1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»як на піідставу для звільнення від сплати судового збору. До позову не додано квитанції про сплату судового збору. Клопотання про звільнення від сплати судового збору також не надано.
Відповідно до частини третьоїстатті 3 ЦПК Українипровадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною 1ст. 3 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 6 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Вказані правові норми підлягають застосуванню щодо позовів про відшкодування матеріальної шкоди, завданої в результаті її заподіяння, за які відповідач несе цивільну відповідальність згідно із законом. Отже, цивільні позивачі у кримінальних провадженнях звільняються від сплати судового збору за подання позовів про відшкодування матеріальної шкоди, завданої в результаті вчинення кримінального правопорушення.
Цивільний позов про стягнення шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням, потерпіла особа може подати відповідно до вимог ст. ст.127,128КПК Українияк у процесі розслідування такого кримінального провадженнядо початку призначення кримінального провадження до судового розгляду (тобто під час досудового розслідування або на підготовчому судовому засіданні з розгляду кримінального провадження), так і окремочерез звернення до суду із позовом до особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та заподіяла таку шкоду, оскількиЦК Українимістить прямі норми, якими врегульовано відшкодування такої шкоди (гл. 82ЦК України).
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб ( ч. 1ст. 2 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності. ( ч.1, 3ст. 13 ЦПК України).
З матеріалів цивільної справи, зокрема з позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить суд про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення, у розмірі 287305 грн. 89 коп., у зв`язку з чим звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви на підставі п. 6 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»
Керуючись ст.ст.175,177,185,258-261,353 ЦПК України, суд, -
У х в а л и в:
Клопотання представникавідповідача ОСОБА_1 про залишення без руху позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Міський перинатальний центр» Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих кримінальним правопорушенням залишити без задоволення.
Ухвала в окремому порядку оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 01 серпня 2024 року.
Суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120746780 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шарко О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні