Справа № 442/5975/24
Провадження № 2-о/442/640/2024
У Х В А Л А
про призначення експертизи та зупинення провадження по справі
"01" серпня 2024 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Коваля Р.Г.
з участю присяжних Гнатів І.М., Макух Р.С.
секретаря судових засідань Чолавін Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , з участю заінтересованої особи Виконавчого комітету Східницької селищної ради львівської області як орган опіки та піклування, особа стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_2 , її представника адвоката Наминанік Оксана Степанівна про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
в с т а н о в и в:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Разом з поданою заявою ОСОБА_1 подав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 .
На день розгляду справи заявник ОСОБА_1 подав суду заяву про розгляд даної справи у його відсутності, просив призначити судово-психіатричну експертизу відносно ОСОБА_2 .
Селищний голова Східницької селищної ради Львівської області подав суду заяву у якій просить слухати справу у відсутності представника Органу опіки та піклування Східницької селищної ради, не заперечив проти призначення судово-психіатричної експертизи.
Представник особи відносно якої встановлюється опіка ОСОБА_2 адвокат Наминанік О.С. подала суду заяву у якій просить розглянути клопотання про призначення експертизи без її, просить задоволити клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд перевіривши та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що у даній справі слід призначити судово-психіатричну експертизу з наступних підстав.
Пункт 1 ч.1 ст. 103 ЦПК України, гласить, що «суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо».
Статтею 105ЦПК України передбачено, що призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України «Суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу».
З огляду на викладене суд вважає, що клопотання заявника підлягає до задоволення, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання в галузі медицини.
Що стосується вибору установи, яка проводитиме експертизу, суд вважає, що її проведення слід доручити Львівській філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України».
Згідно вимог п.5 ч.1 ст.252ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи, - на час проведення експертизи (п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України).
Разом з тим, оскільки для проведення експертизи потрібен значний проміжок часу, суд вважає, що провадження по справі на цей час необхідно зупинити.
Керуючись ст. ст. 105, 252, 260, 298 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
По справіза заявою ОСОБА_1 , з участю заінтересованої особи Виконавчого комітету Східницької селищної ради львівської області як орган опіки та піклування, особа стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_2 , її представника адвоката Наминанік Оксана Степанівна про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», (м. Львів, вул. Кульпарківська, 95).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
На вирішення експертизи поставити питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , психічним захворюванням, іншим психічним розладом, якщо так то яким саме?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своїм станом здоров`я встановлення опіки?
4. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом здоров`я особисто приймати участь у судовому засіданні та давати пояснення по суті справи?
В розпорядження експерта направити матеріали цивільної справи № 442/5975/24, провадження № 2-о/442/640/2024.
Роз`яснити заявнику положення ст.109ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
У зв`язку з проведенням судово-психіатричної експертизи, зобов`язати ОСОБА_1 забезпечити явку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на виклик експертів, направити експертам-лікарям необхідну медичну документацію.
Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.
Ухвалу про призначення експертизи направити судово-експертній установі, якій доручено проведення експертизи, та учасникам справи.
Ухвала суду у відповідності до ст.261ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в порядку і строки, визначені цивільним процесуальним законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Коваль Р.Г.
Присяжні: Гнатів І.М.
Макух Р.С.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120759284 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Коваль Р. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні