Справа №359/7609/24
Провадження №1-кс/359/1482/2024
УХВАЛА
2 серпня 2024 року слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «СТМ-Фарм» на бездіяльність Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київській області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
встановив:
1. Суть процесуального питання, що розглядається слідчим суддею.
1.1. ТОВ «СТМ-Фарм» звернулось з вказаною скаргою та посилається на те, що ним було подано до Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області заяву про вчинення посадовими особами КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.191, 364 та 368 КК України. У зв`язку з тим, що вказані відомості не внесені до ЄРДР, досудове розслідування у кримінальному провадженні залишається не розпочатим. Така бездіяльність суперечить ч.1 ст.214 КПК України. Тому ТОВ «СТМ-Фарм» просить зобов`язати Бориспільське РУП ГУ НП в Київській області внести до ЄРДР відомості про вчинення посадовими особами КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.191, 364 та 368 КК України.
1.2. Представник Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області не з`явився у судове засідання. Він у встановленому порядку повідомлений про час та місце розгляду скарги, що підтверджується судовою кореспонденцією (а.с.21). Як вбачається з ч.3 ст.306 КПК України, його неявка не перешкоджає розгляду скарги.
2. Обставини, встановлені слідчим суддею; норми права, застосовані при розгляді скарги.
2.1. Встановлено, що ТОВ «СТМ-Фарм» зверталось до Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області з заявою про вчинення кримінальних правопорушень (а.с.5-10). Процесуальні правовідносини регулюються главою 19 «Загальні положення досудового розслідування» розділу ІІІ «Досудове розслідування» КПК України.
2.2. Відповідно до п.18 ч.1 ст.7, ч.1 ст.25 КПК України зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься публічність. Цей принцип полягає у тому, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
2.3. Згідно з ч.1 ст.214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
2.4.Відповідно доп.1ч.1ст.303КПК Українина досудовомупровадженні можебути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами ст.169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, заявником, потерпілим, його представником чи законним представ-ником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
2.5. Згідно з п.3 ч.2 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов`язання вчинити певну дію.
3. Мотиви, якими керується слідчий суддя при розгляді скарги.
3.1. Зі змісту резолютивної частини заяви про вчинення кримінальних право-порушень (а.с.5-10) вбачається, що ТОВ «СТМ-Фарм» просило внести до ЄРДР відомості про вчинення посадовими особами КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.191, 364 та 368 КК України. Перевірка складу вказаних кримінальних правопорушень здійснюється виключно під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, а не на стадії внесення відомостей до ЄРДР. Аналіз наведених обставин переконливо свідчить про те, що у Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області виник обов`язок внести наведені відомості до ЄРДР.
3.2. Однак Бориспільське РУП ГУ НП в Київській області відмовило заявнику у внесенні до ЄРДР відомостей про вчинення вказаних кримінальних правопорушень. Очевидно, що такі дії суперечать ч.1 ст.214 КПК України.
3.3. З огляду на це слідчий суддя вважає, що з метою відновлення процесуальної законності належить зобов`язати Бориспільське РУП ГУ НП в Київській області внести до ЄРДР відомості про вчинення посадовими особами КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.191, 364 та 368 КК України, та розпочати досудове розслідування у кримінальному провад-женні.
Керуючись ч.2 ст.369, ч.3 ст.371, ст.372, ч.2 ст.376 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «СТМ-Фарм» на бездіяльність Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Київській області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, задовольнити.
Зобов`язати Бориспільське районне управління поліції Головного управління Національної поліції у Київській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення посадовими особами комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.191, 364 та 368 КК України, та розпочати досудове розслідування у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Суддя
Бориспільського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120765176 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Борець Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні