Ухвала
від 01.08.2024 по справі 539/3068/24
ЛУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 539/3068/24

Провадження № 2/539/1065/2024

УХВАЛА

01.08.2024

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Г.М.Гуменюк ознайомившисьіз позовноюзаявою ОСОБА_1 до Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Добробут»про визнаннядій незаконнимита зобов`язаннявчинити дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» про визнання дій щодо закріплення ікони в під`їзді будинку АДРЕСА_1 незаконними та зобов`язання Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» звільнити під`їзд будинку АДРЕСА_1 від закріпленої ікони.

Згідно з частиною 1статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Ознайомившись іззмістом позовноїзаяви встановлено,щодана позовна заява не відповідає вимогам п.4,5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, оскільки: зміст позовних вимог є не точним, так як з тексту позовної заяви не вбачається в чому саме полягає порушення Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» прав позивача, зокрема як співвласника майна багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , також позивачем не викладено обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги та не зазначено доказів, що саме Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» закріпило ікону в під`їзді (що за своєю суттю є громадським місцем, який використовується всіма мешканцями будинку) будинку АДРЕСА_1 .

Суд зауважує, що для ефективного судового захисту цивільного права або інтересу важливим також є обраний особою спосіб захисту, який має відповідати природі такого права або охоронюваного законом інтересу, характеру незаконного посягання та бути ефективним. позивачем має бути обрано спосіб захисту у відповідності до ст.16 ЦК України, при цьому викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно статті 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п.2ч.1ст.4ЗУ «Просудовий збір»,за поданняфізичною особоюпозовної заявинемайнового характеру,ставка судовогозбору встановлюєтьсяв розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 гривень.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, позивачем у позовній заяві заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру:

1)про визнання дій Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» щодо закріплення ікони в під`їзді будинку АДРЕСА_1 незаконними;

2)про зобов`язання Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» звільнити під`їзд будинку АДРЕСА_1 від закріпленої ікони.

Позивачем сплачено судовий збір за одну вимогу немайнового характеру, при чому у позовній заяві зазначено розмір судового збору 1211,06грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір ще за одну вимогу немайнового характеру в сумі 1211,20 гривень.

Також звертаю увагу на те, що додатки із зазначенням номерів у тексті позовної заяви, на які робить посилання позивач не відповідають поданим ним додаткам.

Згідно з вимогами ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.

На підставі наведеного і, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добробут» про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, що не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.

У випадку невиконання зазначених в ухвалі вимог позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернена.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду Г.М. Гуменюк

СудЛубенський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.08.2024
Оприлюднено05.08.2024
Номер документу120766243
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —539/3068/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Дорош А. І.

Рішення від 25.10.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Гуменюк Г. М.

Рішення від 25.10.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Гуменюк Г. М.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Гуменюк Г. М.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Гуменюк Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні