Ухвала
від 01.08.2024 по справі 752/15716/24
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/15716/24

Провадження № 2/752/6218/24

У Х В А Л А

Іменем України

01 серпня 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Слободянюк А.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства культури та інформаційної політики, треті особи: Державна бібліотека України для юнацтва, Управління державної казначейської служби у Голосіївському районі міста Києва, про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

До провадження Голосіївського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява ОСОБА_1 , в якій вона просить суд стягнути заборгованість по заробітній платі за період з 22 лютого 2024 року по 30 червня 2024 року у розмірі 59723,07 грн.

В результаті проведеного автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу 25 липня 2024 року передано до провадження судді Слободянюк А.В.

Так, вивчивши матеріали даної позовної заяви, вбачається, що остання подана до суду з порушенням правил територіальної підсудності на підставі наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України, позови, зокрема, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Позивач звернувся до Голосіївського районного суду м. Києва, обравши альтернативну підсудність справи на підставі ч. 1 ст. 28 ЦПК України, тобто за місцем своєї реєстрації, так як позов виник із трудових правовідносин. Натомість, позивачем не доведено, та з матеріалів справи не вбачається, що вона має зареєстроване місце проживання у Голосіївському районі м. Києва.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Отже, у суду є обов`язок щодо перевірки зареєстрованого у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.

А тому підсудність даної справи визначається на загальних підставах.

Частиною 2 ст. 27 ЦПК України передбачено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Суддею встановлено, що юридична адреса відповідача Міністерства культури та інформаційної політики зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що є територією Шевченківського району м. Києва.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно із ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Отже, з огляду на вищенаведені обставини, оскільки в даному випадку відсутні законом передбачені підстави для слухання даної справи Голосіївським районним судом м. Києва, суд приходить до висновку про направлення матеріалів позовної заяви за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Києва, за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцезнаходженням юридичної особи, у відповідності до положень ч. 2 ст. 27 ЦПК України.

Згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний з забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Приймаючи рішення про направлення справи за підсудністю, зважаю на положення ч.1 ст.378 ЦПК України, відповідно до якої судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 32 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Направити матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства культури та інформаційної політики, треті особи: Державна бібліотека України для юнацтва, Управління державної казначейської служби у Голосіївському районі міста Києва, про стягнення заборгованості, за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Києва (вулиця Дегтярівська, 31А, Київ, 03057).

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя А.В. Слободянюк

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.08.2024
Оприлюднено05.08.2024
Номер документу120767660
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —752/15716/24

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Савицький О. А.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Савицький О. А.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні