ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02.08.2024м. СумиСправа № 920/950/24
Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши позовні матеріали (вх. № 3445 від 30.07.2024)
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Сумська кераміка» (код за ЄДРПОУ 40134236; вул. Привокзальна, буд. 25, м. Суми, 40007),
до відповідачаВійськової частини НОМЕР_1 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ),
про стягнення 506872,00 грн
установив:
30.07.2024 позивач подав позов, в якому просить стягнути з відповідача 506872,00 грн збитків, а також судові витрати, що складаються з: 7603,08 грн судового збору та 50000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.
Статтею 162 ГПК України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви.
Пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У позовній заяві позивачем зазначено адресу відповідача Військової частини НОМЕР_1 : АДРЕСА_2 , разом з тим, відповідно до доданих до позову документів адреса Військової частини НОМЕР_1 : АДРЕСА_3 .
Зазначене суперечить вимогам п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Також судом встановлено, що у позовній заяві позивачем зазначено Квартирно-експліатаційний відділ міста Суми (код за ЄДРПОУ 26622590; вул. Г. Кондратьєва, буд. 165, м. Суми, 40021) третьою особою.
Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
У порушення пунктів 1 та 3 статті 50 ГПК України ні прохальна частини позову ні додані документи до позову не містять заяви про залучення третьої особи та підстав необхідності такого залучення.
Приписами п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зауважує на укладений між ТОВ «Сумська кераміка», Військовю частиною А7045 та КЕВ м. Суми договір про спільне користування нерухомим майном від 20.12.2022 №б/н, в той час як до позову позивач додає лише першу та другу сторінку визначеного договору, що не відповідає положенням норми п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Суд також звертає увагу позивача, що з 18.10.2023 введено в дію Закон України №3200-ІХ від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами". Наведеним Законом внесено відповідні зміни до Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України (в чинній редакції) позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною 5 статті 6 ГПК України визначено, що суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до абзаців 1-2 частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Сумська кераміка», є юридичною особою, на яку частиною 6 статті 6 ГПК України покладено обов`язок зареєструвати електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами. Зазначена норма є імперативною.
Судом встановлено, що за інформацією, що міститься у комп`ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» та в Електронному суді (відповідь №2629811 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС), у позивача відсутній зареєстрований електронний кабінет.
Таким чином, Товариству з обмеженою відповідальністю «Сумська кераміка» необхідно зареєструвати електронний кабінет або у разі неможливості такої реєстрації подати заяву, передбачену абзацом 3 частини 6 статті 6 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене, керуючись ч. 1 ст. 174 ГПК України, суд залишає позовну заяву без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу потрібно:
-подати до суду повний текст договору про спільне користування нерухомим майном від 20.12.2022 №б/н;
-зареєструвати електронний кабінет Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Сумська кераміка» як юридичної особи, або у разі неможливості такої реєстрації - подати заяву, передбачену абзацом 3 частини 6 статті 6 ГПК України;
-уточнити адресу відповідача;
-у разі необхідності залучення до участі у справі третьої особи, відповідно до пунктів 1 та 3 статті 50 ГПК України, подати відповідну заяву.
Керуючись статтями 6, 50, 162, 164, 172, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумська кераміка» до Військової частини НОМЕР_1 про стягнення 506872,00 грн (вх № 3445 від 30.07.2024) у справі №920/950/24 залишити без руху.
2.Установити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення даної ухвали.
3.Установити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
-подання суду повного тексту договору про спільне користування нерухомим майном від 20.12.2022 №б/н;
-реєстрації електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Сумська кераміка» як юридичної особи, або у разі неможливості такої реєстрації - подання заяви, передбачену абзацом 3 частини 6 статті 6 ГПК України;
-уточнення адреси відповідача;
-подання відповідної заяви згідно з пунктами 1 та 3 статті 50 ГПК України, у разі необхідності залучення до участі у справі третьої особи.
4.Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається згідно з ч. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
5.Копію ухвали надіслати учасникам справи відповідно до вимог частин 6-7 статті 6 ГПК України з урахуванням вимог ч. 7 ст. 242 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала оскарженню не підлягає.
Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
До уваги учасників справи, копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003.
СуддяВ.Л. Котельницька
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120770268 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні