ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
Справа № 500/4017/24
02 серпня 2024 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні питання про витребування доказів в адміністративній справі за позовом Приватного агропромислового підприємства "Промінь" до Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне агропромислове підприємство "Промінь" звернулося до суду з позовом до Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області, в якому просить визнати протиправними дії Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області щодо нарахування Приватному агропромисловому підприємству Промінь основного боргу в сумі 14600,00 грн (по позичці за держзамовленням 1997 року); простроченої заборгованості (пені) в сумі 3672,00 грн (Постанова КМУ від 11.09.1997 №1003); простроченої заборгованості (пені) в сумі 1250,00 грн (Постанова КМУ від 10.12.1998 №1953); простроченої заборгованості (пені) в сумі 594,20 грн (по позичці за держзамовленням 1997 року); простроченої заборгованості (пені) в сумі 575,66 грн (Постанова КМУ від 11.09.1997 №1003); простроченої заборгованості (пені) в сумі 196,05 грн (Постанова КМУ від 10.12.1998 №1953), зобов`язати відповідача вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 02.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено справу розглядати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у строк, встановлений статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), та з урахуванням положень статей 257-262 КАС України.
Одночасно цією ухвалою суд зобов`язав позивача у строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду письмові пояснення із законодавчим обґрунтуванням підстав, періоду, строків отримання бюджетних позичок, відомості щодо руху коштів по наданим бюджетним позичкам за період, який враховано при нарахуванні пені, у тому числі копії договорів, які б свідчили про отримання бюджетних позичок, первинних бухгалтерських документів, що підтверджують передачу бюджетних позичок позивачу, платіжних документів тощо.
Відповідача цією ж ухвалою зобов`язано у строк для подання відзиву подати до суду: усі матеріали, які стосуються надання бюджетних позичок позивачу, у тому числі копії договорів у разі їх укладення, первинних бухгалтерських документів, що підтверджують передачу бюджетних позичок позивачу, платіжних документів тощо; письмові пояснення із законодавчим обґрунтуванням підстав, періоду, строків, механізму нарахування пені; відомості щодо руху коштів по наданим бюджетним позичкам за період, який враховано при нарахуванні пені, у тому числі із зазначенням періодів надання бюджетних позичок, термінів їх повернення; наданих сум бюджетних позичок; щодо наявності та/чи відсутності сплати коштів за весь спірний період із зазначенням у разі сплати сум, періоду та підстав для сплати, сум повернутих коштів; розрахунок заборгованості по бюджетних позичках, які були враховані при визначені пені; розрахунок нарахованої пені у формі зведеної таблиці із зазначенням всіх складових, врахованих при її обчисленні, періоду, за який нарахована пеня, простроченої суми заборгованості, нормативно-правового акту та/чи договору, на підставі якого нараховано пеню, ставки НБУ.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі позивач та відповідач отримали 02.07.2024 шляхом їх доставлення в електронний кабінет.
Станом на 02.08.2024 ні позивач, ні відповідач витребувані судом докази не подали. Відповідач не надав відзиву на позовну заяву.
Частиною четвертою статті 9 КАС України встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі.
Відповідно до положень статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Частиною третьою статті 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на неподання учасниками справи доказів, які витребовував суд, та з метою повного, об`єктивного та всебічного з`ясування всіх обставин справи необхідно повторно їх витребувати у сторін.
Неподання учасниками справи визначених судом доказів унеможливлює встановлення судом обставин, які мають значення для вирішення справи.
Суд роз`яснює, що відповідно до частини дев`ятої статті 80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
При цьому суд зауважує, що частиною другою статті 79 КАС України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Відповідно до частини п`ятої статті 159 КАС України суд може дозволити учаснику справи подати додаткові пояснення щодо окремого питання, яке виникло при розгляді справи, якщо визнає це необхідним.
У зв`язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, суд зобов`язує його надати письмові пояснення щодо позовних вимог.
Керуючись статтями 9, 77, 80, 139, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Зобов`язати учасників справи виконати вимоги ухвали суду від 02.07.2024 року про відкриття провадження у справі.
Зобов`язати позивача у строк до 15.08.2024 надати до суду:
письмові пояснення із законодавчим обґрунтуванням підстав, періоду, строків отримання бюджетних позичок, відомості щодо руху коштів по наданим бюджетним позичкам за період, який враховано при нарахуванні пені, у тому числі копії договорів, які б свідчили про отримання бюджетних позичок, первинних бухгалтерських документів, що підтверджують передачу бюджетних позичок позивачу, платіжних документів тощо.
Зобов`язати відповідача у строк до 15.08.2024 надати до суду письмові пояснення щодо позовних вимог, а також:
усі матеріали, які стосуються надання бюджетних позичок позивачу, у тому числі копії договорів у разі їх укладення, первинних бухгалтерських документів, що підтверджують передачу бюджетних позичок позивачу, платіжних документів тощо;
письмові пояснення із законодавчим обґрунтуванням підстав, періоду, строків, механізму нарахування пені;
відомості щодо руху коштів по наданим бюджетним позичкам за період, який враховано при нарахуванні пені, у тому числі із зазначенням періодів надання бюджетних позичок, термінів їх повернення; наданих сум бюджетних позичок; щодо наявності та/чи відсутності сплати коштів за весь спірний період із зазначенням у разі сплати сум, періоду та підстав для сплати, сум повернутих коштів;
розрахунок заборгованості по бюджетних позичках, які були враховані при визначені пені; розрахунок нарахованої пені у формі зведеної таблиці із зазначенням всіх складових, врахованих при її обчисленні, періоду, за який нарахована пеня, простроченої суми заборгованості, нормативно-правового акту та/чи договору, на підставі якого нараховано пеню, ставки НБУ.
Відповідно до частини шостої статті 80 КАС України суд роз`яснює, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (частина восьма статті 80 КАС України).
Копію ухвали направити учасникам справи для виконання.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений і підписаний 02 серпня 2024 року.
СуддяЧепенюк О.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 05.08.2024 |
Номер документу | 120782024 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо бюджетної системи та бюджетного процесу; державного боргу |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Чепенюк Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні