Справа № 521/12028/24
Провадження № 2/521/5618/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 липня 2024 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Мазун І.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Одеська Універсальна Товарна біржа «ДЖІП» про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визначення часток у спільній сумісній власності,
В С Т А Н О В И В :
До Малиновськогорайонного судум.Одеси звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 , третя особа - Одеська Універсальна Товарна біржа «ДЖІП» про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визначення часток у спільній сумісній власності, в якому просив визнати дійсним договір купівлі - продажу нерухомого майна № 95/1182 від 19 червня 1995 року, відповідно до якого ОСОБА_2 продала, а ОСОБА_3 , яка діяла від свого імені, а також від імені та інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 придбали у рівних частках квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 та визначити розмір часток співвласників у спільній власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_3 (за життя) та ОСОБА_1 по 1/2 частині за кожною особою.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.07.2024 р. справу передано до розгляду судді Мазун І.А. 31.07.2024 р.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд прийшов до висновку про необхідність її залишення без руху з наступних підстав.
Так відповідно дост.175 ЦПК Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позивачем сплачено судовий збір не в повному обсязі, а саме 1211,20 гривень, в той час, як позивач у цій позовній заяві ставить вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру.
ЗгідноЗакону України «Про судовий збір»передбачені розміри ставок судового збору, так за подання до суду позовної заяви немайнового характеру передбачена сплата судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить1211,20 гривень.
Згідност. 176 ЦПК Україниціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається - вартістю майна. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Позивачем не зазначено ціну позову та сплачуючи судовий збір в сумі 1211,20 грн. при поданні позову, що вочевидь не відповідає ринковій вартості майна, не надано жодних підтверджуючих документів щодо оціночної вартості майна на теперішній час.
Відповідно до п.п. 1.1.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплаті підлягає судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (не менше 1211,20 грн. та не більше 15140 грн.)
Отже, позивачу необхідно усунути недоліки шляхом надання доказів оціночної вартості спірного нерухомого майна на момент звернення до суду із позовом; визначити ціну позову, виходячи із оціночної вартості спірного майна та доплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у порядку визначеномуЗаконом України «Про судовий збір».
Відповідно дост. 185 ЦПК Українивизначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, суддя вважає, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.175,177,185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Одеська Універсальна Товарна біржа «ДЖІП» про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визначення часток у спільній сумісній власності - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк, виконає вимоги, визначені статтями175,177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, та буде призначена до розгляду у судове засідання, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.А.Мазун
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2024 |
Оприлюднено | 06.08.2024 |
Номер документу | 120790254 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Мазун І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні