Ухвала
від 05.08.2024 по справі 513/700/24
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/700/24

Провадження № 1-кс/513/68/24

Саратський районний суд Одеської області

У Х В А Л А

05 серпня 2024 року слідчий суддя Саратського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника сектору дізнання ВП № 1 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024167240000030 від 20 травня 2024 року за ч. 1 ст. 190 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

02 серпня 2024 року дізнавач звернулася до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Клопотання обґрунтоване тим, що 20 травня 2024 року до чергової частини відділення поліції №1 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшла заява ОСОБА_5 про те, що 20 травня 2024 року близько 16 години 34 хвилин на її мобільний телефон надійшло смс-повідомлення у застосунку «Telegram» від користувача « ОСОБА_6 », яка приходиться останній родичкою та яка у ході переписки попросила надати у борг кошти, надавши номер картки НОМЕР_1 . Після чого вона за допомогою застосунку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перерахувала на картку грошові кошти у сум 9 000 грн та зателефонувала знайомій повідомити про переказ коштів, на що остання повідомила, що про вказані кошти чує вперше (ЖЄО №1990).

За вказаним фактом 20 травня 2024 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024167240000030 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.190 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 20 травня 2024 року на мобільний телефон ОСОБА_7 у застосунку «Telegram» надійшло смс-повідомлення від користувача « ОСОБА_6 », родички потерпілої. Остання попросила потерпілу позичити їй кошти, надавши у особисті повідомлення номер банківської картки НОМЕР_1 , на яку потерпіла перерахувала 9 360 грн, з урахуванням комісії. Після чого вся переписка у застосунку «Telegram» була видалена.

З метою встановлення особи, яка скоїла вищезазначений злочин, виникла необхідність в тимчасовому доступі до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, а саме отримати у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме про повний рух банківської картки НОМЕР_1 , із зазначенням ідентифікуючих ознак банківських карток отримувачі грошових коштів, номеру електронних гаманців, номерів рахунків та власників таких рахунків або гаманців, на яку у період з 19 травня 2024 року по 21 травня 2024 року були перераховані грошові кошти у сумі 9 360грн, з урахуванням комісії.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дізнавач та прокурор в судове засідання не з`явилися, надали суду заяви, в яких просять про розгляд клопотання без їх участі та про його задоволення.

В судове засідання представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у володінні якого знаходяться інформація, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України не викликався.

В порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглянути дане клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до такого висновку.

Згідно з ч. 5 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно зі ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних і фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Інформація, на тимчасовий доступ до якої, наполягає дізнавач відповідно до п. 5 ч. 1 ст.162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.

Слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтоване та відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Беручи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що є достатні підстави вважати, що інформацію за банківською карткою, яка зберігається у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », необхідно отримати у можливість її тимчасового вилучення, для подальшого дослідження з метою встановлення особи (осіб) причетної до вчинення кримінального правопорушення, або такої, що вчинила його.

За таких обставин, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання дізнавача та надати доступ до речей і документів, які зберігаються у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 159-165 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання начальника сектору дізнання ВП № 1 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024167240000030 від 20 травня 2024 року за ч. 1 ст. 190 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів задовільнити.

Надати дозвіл начальнику сектору дізнання відділення поліції № 1 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Одеській області капітану поліції ОСОБА_8 , старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №1 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Одеській області капітану поліції ОСОБА_9 , на тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває (або може перебувати) у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю проведення виїмки, за карткою НОМЕР_1 за період часу з 19 травня 2024 року по 21 травня 2024 року та зобов`язати надати інформацію:

-щодо руху коштів по вищевказаній картці з повною розшифровкою контрагентів та призначення платежів по рахунках;

-де саме, коли і яким чином були проведені банківські операції за рахунком вищевказаної картки (інтернет банкінги, платіжні системи тощо);

-номера телефонів, e-mail-и, документи, які слугували підставою для оформлення вказаної банківської картки та рахунків, на які проводилися операції переказу грошових коштів;

- адреси банкоматів, з яких здійснювались зняття грошових коштів з вищевказаної картки, з обов`язковим наданням фото або відеозаписів моментів поповнення та зняття грошових коштів з банкоматів та відділень банку;

- ІР- адреси входів в мобільний застосунок для встановлення особи, яка здійснювала операції з вказаним рахунком та контактні номери телефонів, які закріплені за рахунком вказаної вище банківської картки.

Обов`язок надати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », покласти на керівника (або особу яка виконує його обов`язки).

Копію ухвали надати слідчому (дізнавачу), в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню, роз`яснивши їй, що в разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів будуть застосовані положення ст. 166 КПК України.

Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 05 жовтня 2024 року.

У разі невиконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення під час підготовчого провадження в суді.

Суддя ОСОБА_1

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.08.2024
Оприлюднено06.08.2024
Номер документу120790364
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —513/700/24

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Рязанова К. Ю.

Ухвала від 05.06.2024

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Рязанова К. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні