Справа № 947/23641/24
Провадження № 2/947/4881/24
УХВАЛА
05.08.2024 року
суддя Київськогорайонного судум.Одеси КуриленкоО.М.,розглянувши матеріалисправи запозовом Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «КОРОЛЬОВА 31» до ОСОБА_1 , треті особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
01 серпня 2024 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить: стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по внесках на утримання багатоквартирного будинку та вивіз ТПВ у розмірі 14748,37 гривень та судові витрати.
Згідно частини 1 статті 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Як вбачається з відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру від 05 серпня 2024 року, відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Київського району міста Одеси.
Відповідно до ч. 2ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Згідно ч. 1, 2ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За умова ч. 6ст. 19 ЦПК України, для цілей цьогоКодексумалозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1)ціну позову; 2)значення справи для сторін; 3)обраний позивачем спосіб захисту; 4)категорію та складність справи; 5)обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 6)кількість сторін та інших учасників справи; 7)чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8)думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Статтею 277ЦПК Українипередбачено,що питанняпро розглядсправи впорядку спрощеногопозовного провадженнясуд вирішуєв ухваліпро відкриттяпровадження усправі. У випадку, передбаченомучастиною другоюстатті 274цього Кодексу,за наслідкамирозгляду відповідногоклопотання позивачасуд зурахуванням конкретнихобставин справиможе: задовольнитиклопотання тавизначити строквідповідачу дляподання заявиіз запереченнямищодо розглядусправи впорядку спрощеногопозовного провадження;або відмовитив задоволенніклопотання тарозглянути справуза правиламизагального позовногопровадження. Якщосуд зарезультатами розглядуклопотання позивачадійде висновкупро розглядсправи впорядку спрощеногопозовного провадження,він зазначаєпро цев ухваліпро відкриттяпровадження усправі. Якщовідповідач вустановлений судомстрок подастьзаяву іззапереченнями протирозгляду справив порядкуспрощеного позовногопровадження,суд залежновід обґрунтованостізаперечень відповідачапостановляє ухвалупро: залишеннязаяви відповідачабез задоволення; розглядсправи заправилами загальногопозовного провадженнята замінузасідання длярозгляду справипо сутіпідготовчим засіданням. Якщовідповідач неподасть увстановлений судомстрок такізаперечення,він маєправо ініціюватиперехід дорозгляду справиза правиламизагального позовногопровадження лишеу випадку,якщо доведе,що пропустивстрок зповажних причин. Якщосуд вирішиврозглянути справув порядкуспрощеного позовногопровадження,але вподальшому постановивухвалу пророзгляд справиза правиламизагального позовногопровадження,розгляд справипочинається зістадії відкриттяпровадження усправі.У такомувипадку поверненнядо розглядусправи заправилами спрощеногопозовного провадженняне допускається. Частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.
Оскільки предмет позовних вимог не підпадає під обмеження, які визначені ч. 4ст. 274 ЦПК України, тому вказана справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження.
Позовна заява подана з додержанням вимогстатей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Київського районного суду м. Одеси.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.187-192,260,261,274,353 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження в цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «КОРОЛЬОВА 31» до ОСОБА_1 , треті особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.
Призначити розгляд даноїсправи увідкритому судовомузасіданні впорядку спрощеногопозовного провадження на 01.10.2024 року о 11 год. 00 хв.в приміщенні Київського районного суду м. Одеси за адресою: м. Одеса, вул. Варненська, 3б, каб. 215.
Копії ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі направити позивачу, іншим сторонам разом з копією позовної заяви та документів, долучених до неї.
Відповідач має право протягом 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали надіслати суду заяву із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач має право в цей же строк надіслати суду, позивачу, за наявності - іншим відповідачам, третім особам копії відзиву та доданих до нього документів, а позивач має право подати до суду відповідь на відзив
Роз`яснити відповідачу, що у разі неподання у встановлений строк заперечень або відзиву на позовну заяву, справа буде вирішена у порядку скороченого позовного провадження на підставі наявних матеріалів, а у випадку неможливості ухвалення судового рішення на підставі наданих матеріалів, справу буде розглянуто за правилами загального позовного провадження.
Визначити третім особам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для поданням письмових пояснень, щодо аргументів та міркувань на підтримку або заперечення проти позову або відзиву, що має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України.
Учасники справиможуть отриматиінформацію щодосправи завеб-адресою: http://ki.od.court.gov.ua.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Куриленко О. М.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 06.08.2024 |
Номер документу | 120791554 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Куриленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні