Справа № 909/724/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
05.08.2024 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О. В.
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 від 31.07.2024 (вх.№6915/24 від 01.08.2024)
АДРЕСА_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Євротрубпласт"
вул. Промислова, буд. 7,м. Калуш,Івано-Франківська область,77300
про визнання недійсним договору поруки
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Євротрубпласт" про визнання недійсним договору поруки №333-ПР від 25.04.2018.
До позовної заяви позивач подав клопотання (вх.№6921/24 від 01.08.2024) про призначення почеркознавчої експертизи.
Подана позовна заява відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Справи, що відносяться до юрисдикції господарських судів, визначені статтею 20 Господарського процесуального кодексу України. За змістом пункту 1 частини першої цієї статті господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.
Відповідно до частини другої статті 4 ГПК України право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням мають юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування.
До юрисдикції господарських судів належать спори щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов`язання, якщо сторонами цього основного зобов`язання є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці. У цьому випадку суб`єктний склад сторін правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов`язання, не має значення для визначення юрисдикції господарського суду щодо розгляду відповідної справи.
Аналогічного висновку щодо суб`єктної юрисдикції у спорах за подібних правовідносин, у яких фізичною особою оспорюється похідне зобов`язання від основного зобов`язання, яке виникло між двома юридичними особами, Велика Палата Верховного Суду дійшла у постанові від 02 жовтня 2018 року у справі № 910/1733/18.
З огляду на викладене, слід визнати матеріали позовної заяви достатніми для прийняття її до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з пунктами 1, 2, 5 частини 3 статті 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує ціну позову, значення справи для сторін, обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо.
В ч. 2 ст. 182 ГПК України встановлено ключові питання, які суд вирішує у підготовчому засіданні, в т. ч.: заяви та клопотання учасників справи; питання про призначення експертизи.
Враховуючи предмет позову, характер спору, правові підстави заявленого позову, а також клопотання позивача про призначення почеркознавчої експертизи, яке згідно з п.8 ч.2 ст.182 ГПК України вирішується у підготовчому провадженні, суд дійшов висновку здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Також до позовної заяви позивач подав клопотання (вх.№6922/24 від 01.08.2024) про витребування у відповідача оригіналу договору поруки №333-ПР від 25.04.2018. В обґрунтування клопотання зазначив, що він не підписував договіру поруки №333-ПР від 25.04.2018, а тому для з`ясування даної обставини (справжності підпису) необхідно провести судову почеркознавчу експертизу, для якої потрібен оригінал договору.
Згідно зі ст. 177 ГПК України, одним із завдань підготовчого провадження є визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів. В умовах змагальності процесу всі фактичні дані підлягають ретельній перевірці. Всебічне дослідження усіх обставин справи та письмових доказів, з урахуванням допустимості доказів та узгодженістю і несуперечністю між собою є гарантією об`єктивного розгляду справи.
У відповідності до ч. 6 ст.91 ГПК України, якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу.
Враховуючи, що позивач заперечує факт укладення (підписання) договору поруки, клопотання позивача про витребування у відповідача оригіналу договору поруки №333-ПР від 25.04.2018 належить задовольнити.
Клопотання позивача про призначення почеркознавчої експертизи буде вирішуватися в підготовчому засіданні.
Керуючись ст.ст.12, 91, 162,164, 176, 232-234 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 26.08.2024 о 14 год 20 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, зал судових засідань № 4.
Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для на дання суду відзиву на позов.
Встановити позивачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для надання суду відповіді на відзив.
Встановити відповідачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для надання суду заперечення.
Відзив, відповідь на відзив та заперечення мають відповідати вимогам ст.165 ГПК України.
Клопотання ОСОБА_1 (вх.№6922/24 від 01.08.2024) про витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Євротрубпласт" оригіналу договору поруки №333-ПР від 25.04.2018 задовольнити.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Євротрубпласт" оригінал договору поруки №333-ПР від 25.04.2018, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Євротрубпласт" та ОСОБА_1 .
Витребуваний оригінал договору надати в судове засідання 26.08.2024.
Неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів, є у відповідності до ст.135 ГПК України підставою для стягнення в дохід державного бюджету штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Учасники справи мають права та обов`язки, визначені ст.ст.42, 46 ГПК України.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 ГПК України.
Учасники справи подають докази суду у відповідності до ст.80 ГПК України.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Сторони мають право подати до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності. За умови надходження таких заяв від усіх учасників справи справа може бути розглянута судом за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Учасники справи можуть подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" та в підсистемі відеоконференцзв"язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/.
Учасники справи можуть отримувати інформацію у справі зі сторінки на офіційному вебпорталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010/ або з офіційної сторінки Господарського суду Івано-Франківської області в мережі Інтернет за вебадресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/, чи у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.08.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя О.В. Рочняк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 06.08.2024 |
Номер документу | 120798207 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними інші договори |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Рочняк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні