Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/3798/24
Провадження №: 2/332/2044/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2024 р. м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Погрібна О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрованаза адресою: АДРЕСА_1 ,рнокпп НОМЕР_1 )до ОСОБА_2 а (зареєстрованийза адресою: АДРЕСА_2 ,рнокпп НОМЕР_2 )про стягненняаліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання,
встановила:
До Заводського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, в якій просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дати подання позову до закінчення навчання чи до досягнення двадцятитрьохрічного віку - у зв`язку з тим, яка з цих обставин настане першою.
Згідно з частиною першою статті 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Згідно з ч.1 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Відповідно до ч.3 ст.53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Згідно з правовим висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 13 липня 2022 року у справі № 639/4132/20, у разі звернення особи з позовом про стягнення аліментів за одночасної наявності судового рішення про стягнення аліментів на користь інших осіб, яке перебуває на примусовому виконанні, останні мають право брати участь у справі про стягнення аліментів на користь заявника, оскільки мають у ній юридичну зацікавленість до вирішення спору, тобто є заінтересованими особами.
Для цих осіб характерним є те, що їхні суб`єктивні права та обов`язки мають юридичний зв`язок із суб`єктивними правами і обов`язками боржника та особи, яка також звернулася з позовом про стягнення аліментів, проте після ухвалення рішення про стягнення аліментів на користь інших стягувачів (заінтересованих осіб) та перебування його на виконанні.
Встановлення обставин з приводу стягнення аліментів на користь заявника та визначення їх розміру впливає на права та обов`язки інших стягувачів аліментів, оскільки може впливати на можливість сплачувати боржником аліменти в раніше визначеному розмірі та призвести до подальшого зменшення розміру аліментів, стягнутих на користь заінтересованих осіб.
Наведені правові висновки Верховного Суду враховуються судом, в силу вимог ч.4 ст.263 ЦПК, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про доступ до судових рішень» суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Реєстру.
Із Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що Заводським районним судом м.Запоріжжя (справа ЄУН 332/3061/21) 09 серпня 2021 року винесено судовий наказ про стягнення з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ,який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ) аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29.07.2021 і до досягнення дитиною повноліття.
За викладених обставин, спираючись на вищенаведені висновки Верховного Суду, суддя дійшла висновку щодо наявності правових підстав для залучення по даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 .
Крім того, як вбачається з доданої до матеріалів позову заяви, позивачкою заявлено клопотання про витребування з Державної організації комбінат «Зірка» м.Запоріжжя, ЄДРПОУ 14373271, довідку про розмір заробітної плати відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів разом з поданням позовної заяви.
З метою визначення предмету спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та витребувати вищевказані докази.
Будь-яких інших заяв і клопотань від позивача разом із позовною заявою не надходило.
Дана справа, відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України, є малозначною, не віднесена до категорії справ, які, відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України, не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, тому відповідно до п.1 ч.1 ст.274 ЦПК України підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Суддя вважає за необхідне розгляд справи за даним позовом проводити в судовому засіданні з повідомленням та викликом сторін (ч.5 ст. 279 ЦПК України).
З урахуванням наведеного, позовну заяву необхідно прийняти до розгляду, відкрити провадження у справі та призначити судове засідання.
Керуючись ст.ст.19,187,274,277 ЦПК України,
постановила:
Прийняти дорозгляду позовнузаяву тавідкрити провадженняу цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 а простягненняаліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання.
Залучити вякості третьоїособи,яка незаявляє самостійнихвимог напредмет споруу цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 а простягненняаліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання: ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ).
Розгляд справи проводити у відкритому судовому засіданні о 09 годині 30 хвилин 29 серпня 2024 року у приміщенні Заводського районного суду м.Запоріжжя за адресою: м.Запоріжжя вул.М.Симчича, 65.
Копію ухвали надіслати учасникам справи та викликати їх в судове засідання. Одночасно з копією ухвали відповідачу та третій особі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Витребувати з Державної організації комбінат «Зірка», адреса: м.Запоріжжя, вул.Республіканська, 127, ЄДРПОУ 14373271, довідку про розмір заробітної плати відповідача ОСОБА_2 а, рнокпп НОМЕР_2 , за період з 01.06.2024 по дату надання відповіді.
Витребувані докази надати суду в строк до 28.08.2024.
Роз`яснити, що відповідно до ч.7,8 ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Зобов`язати відповідача відповідно до вимог ч. 4ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву за правилами встановленими ст.178 ЦПК України15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити,що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Надати позивачу строк з дня отримання відзиву на позовну заяву 5 днів для подання відповіді на відзив відповідно до вимог ч.3-5ст. 178 ЦПК України.
Протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив відповідач має право подати за правилами встановленими ч. 3-5ст. 178 ЦПК Українисвої заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень.
Відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
Третя особа, що не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, має право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву, які повинні відповідати вимогам третьої - шостоїст. 178 Цивільного процесуального кодексу України.
Учасники справи мають право подати відповідь на пояснення третьої особи протягом п`яти днів з моменту їх отримання.
Учасники справи можуть отримати інформацію про стан розгляду справи, яка розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України за адресою http://court.gov.ua.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, копію позовної заяви разом з копіями доданих до неї документів надіслати відповідачу.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: О.М.Погрібна
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2024 |
Оприлюднено | 07.08.2024 |
Номер документу | 120804010 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Погрібна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні